Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czyli kolejna prasowa wzmianka o ASG a właściwie całkiem poważny artykuł. Bezpłatna ogólnopolska gazeta Metropol uraczyła nas artykułem na temat ASG. Gazeta jest dostępna pod adresem www.metropol.pl/metropol.pdf na stronie 6. Powiem szczerze, że nawet da się przeczytać i nic specjalnie nie razi. Miłej lektury...

 

Gazeta jest codziennikiem więc podejrzewam że jutro na stronie będzie już dostyępny tylko jutrzejszy numer.

 

W związku z tym artykuł umieściłem w jpg-u pod adresem http://www.gdynia.mm.pl/~albi/metropol.jpg

Link to post
Share on other sites

Bardzo sympatycznie napisany tekst. Dobrze się go czyta, a co najważniejsze przedstawiony jest tak jak jest naprawdę. Może swierdzenie, że jest to sport nie jest do końca trafne (dla nie których to kompletnie złe określenie), ale poza tym nic do zarzucenia.

Link to post
Share on other sites
Cytat:

Średniej jakości hełm kevlarowy to 400 zł, oryginalny mundur kolejne kilkaset zł, do tego noktowizor.

No tak, najpotrzebniejsze elementy na początek zabawy

 

Na początek może nie, ale część i tak to kupi, bo w dresie nie będzie chodzić na "poważne strzelanki" :) Ale co do hełmu... to za 150 zł. jest dobry z tworzywa.

Link to post
Share on other sites

no i bez przesady ze ktos kupuje karabin za 1000zl i po pierwszej strzelance daje doo tunigu, a norma w polsce to 4000fps? nawet jesli to prawda, to wg mnie przesada... a poza tym wczesniej bylo napisane ze do 330fps...

Link to post
Share on other sites

Dziękować, że napisali ile to naprawdę kosztuje, a nie wygadywali głupoty o zabaweczkach ze sklepu pana Bździkota...

Ale z kolei widać drugą nieprzyjemną stronę tej zabawy, czyli samozwańczą "elytę" w "średniej jakości kevlarowych hełmach za 400 zł, oryginalnych mundurach za kolejne kilkaset zł, do tego noktowizor", która oczywiście trąbi o uczciwym przyznawaniu się do trafień, a sama daje się trafiać tylko tym, których uważa za równych sobie.

Czyli prawie nikomu.

Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim,

W związku z tym, że ten artykuł współtworzyłem (zdjęcia, rozmowy z ludźmi/wywiady, ogólne odczucia - ostateczna obróbka i łamanie to już była inna osoba, stąd podpisała się kobieta) ja też się wpiszę w to forum. Te drogie "hełmy kevlarowe, noktowizory" - to cytat Pythona, szefa warszawskiego FCS. Przykro mi, jeżeli kogoś to uraziło - ale to jest cytat, nie mogłem w to ingerować. Mój brat jest w FCS i naprawde wydaje od groma kasy na ASG - ostatnio ze Stanów sprowadził oryginalny mundur Multicam, myśli o kupnie noktowizora etc. Wiekszość ludzi w tekście to właśnie FCS (Gibon, Maro, Sucha, Python).

 

Co do tuningu i fps-u - to kolejny cytat, tym razem Piotra Kucharskiego ze

sklepu Capri w Pisaecznie pod Warszawą (asg.com.pl). I znowu - nie mogłem w tym ingerować.

 

Ale i tak miło, że tekst się w miarę podobał.

Dany :D

Link to post
Share on other sites

E tam uraziło... Porównując do innych tekstów w prasie jest na prawdę dobry, po prostu stwierdzenie, że "noktowizor to podstawa" jest normalnie śmieszne :)

Jasne, że są ludzie wydające tysiące zł na to hobby ale to nie znaczy, że tak trzeba... IMVHO od 1000zł na całość spokojnie można zacząć...

Link to post
Share on other sites

A, coś jeszcze.

ten artykuł jest nadal dostępny w internecie na stronie firmowej - i będzie cały czas, tylko nie na metropol.pl (tam jest zawsze tylko aktualne wydanie), tylko na stronie zbiorczej wszystkich "Metropoli" z całego świata.

 

www.metropoint.com

 

wybiera się polską flagę, później miasto - najlepiej wybrać "Metropol Warszawa", tam archiwum internetowe jest najlepiej prowadzone,

 

wydanie z 23.08.2006

 

i będzie na stronie 6.

 

Dany

Link to post
Share on other sites

Co do tuningu i fps-u - to kolejny cytat, tym razem Piotra Kucharskiego ze

sklepu Capri w Pisaecznie pod Warszawą (asg.com.pl). I znowu - nie mogłem w tym ingerować.

 

 

dokładnie, ktos jak sie juz zinteresuje, to bedzie znal adres tylko tego sklepu (jesli cala jego wiedza bedzie sie opierala na tym artykule) i w dodatku wywali kilka tysiecy na tuning itd, to oczywiste :D

Link to post
Share on other sites
no i bez przesady ze ktos kupuje karabin za 1000zl i po pierwszej strzelance daje doo tunigu, a norma w polsce to 4000fps? nawet jesli to prawda, to wg mnie przesada... a poza tym wczesniej bylo napisane ze do 330fps...

 

Może trochę przesady ze to norma w Polsce ale myślę, że większość "markowego" sprzętu używanego obecnie średnio ma te 400 fps przynajmniej w większych miastach i na większych strzelankach.

 

nawet jesli to prawda, to wg mnie przesada...

 

Nie rozumiem ? Pisać prawdę to przesada ?

 

a poza tym wcześniej było napisane ze do 330fps...

 

Było tez napisane ze standardowe modele maja do 330 fps

 

dokładnie, ktos jak sie juz zinteresuje, to bedzie znal adres tylko tego sklepu (jesli cala jego wiedza bedzie sie opierala na tym artykule) i w dodatku wywali kilka tysiecy na tuning itd, to oczywiste :D

 

Proszę nie obrażaj ludzi których nie znasz... jak ktoś się zainteresuje airsoftem to będzie znał więcej sklepów a nawet jak wybierze ten to nie będzie żałował :) Zresztą nie widzę specjalnej reklamy w tym artykule a jedynie podanie nazwy rzetelnego źródła.

 

Pozdrawiam Cappuccio

 

P.S. Artykuł dobry, rzetelnie przygotowany.

Link to post
Share on other sites

Inaczej Capp - 400 to właśnie średnia, nie standard. A i tego nie byłbym taki do końca pewien. Tak na podstawie wyników dla "większego miasta" Krakowa: LINK

 

Mówiłe, że to całe mierzenie obróci sie w końcu przeciwko Wam. :lol: ;)

Link to post
Share on other sites

no rzeczywiscie z tymi wydatkami to moze przesada...

ale w koncu wszystko zalezy od punktu widzenia - chyba nikt nie powie, ze jak jest strzelanka i wszyscy maja giwery stockowe to przez to zabawa bedzie gorsza

 

jezdzilismy z Plutonem po Polsce i ekipy, z ktorymi sie spotykalismy byly rozne. W Poznaniu na jednej z zimowych strzelanek ilosc sprezyn siegala 25% ale i tak wszystko gralo. Przy dobrym scenariuszu i rozdysponowaniu rol nawet goscie ze sprezynami maja cos do powiedzenia.

 

Ze sprzetem ta sama sprawa. Dla mnie liczy sie klimat. Oczywiscie moglbym swoje DPMy kupowac nowki i prosto z GB z funciaki tyle, ze w lesie to nie ma najmniejszego znaczenia - demobile sprawiaja sie tak samo, a moze nawet przydaja realizmu, bo w koncu nie wygladaja jak spod igly krawca. Gdybym wydal na mundur kilkaset zlotych to byloby mi zal go wyszragac juz na pierwszej strzelance - nawet gdybym po prostu mogl sobie kupowac takich mundurow po 5 tygodniowo.

 

Noktowizor - to wydaje mi sie bezsens raczej, bo niby gdzie i jak go uzywac. Odsetek scenariuszy, ktore zmuszalyby do noktowizji jest chyba dosc niewielki. Gdybym mial go kupic za ciezka kase - uwierzcie - znalazlbym pewnie setke bardziej klimatycznych, czaderskich i co najwazniejsze bardziej potrzebnych akcesoriow lub oporzadzenia.

 

[ Dodano: Sro 30 Sie, 2006 ]

A oryginalny kevlar jest po prostu ciezki, te repliki za 150 zeta (teraz juz nawet tansze widzialem) przynajmniej nie wyrywaja glowy z kregoslupa.

Link to post
Share on other sites

aha, dodam tak od siebie, że pytania nie dotyczyły mnie ani naszego teamu, ale OGÓLNYCH cen akcesoriów do ASG na rynku.

 

Śmieszy i smuci mnie fakt, że pisanie prawdy o cenach "sklepowych", czyli obiektywnych może zostać uznane za "elyciarstwo".

 

cyt: Ale z kolei widać drugą nieprzyjemną stronę tej zabawy, czyli samozwańczą "elytę" w "średniej jakości kevlarowych hełmach za 400 zł, oryginalnych mundurach za kolejne kilkaset zł, do tego noktowizor", która oczywiście trąbi o uczciwym przyznawaniu się do trafień, a sama daje się trafiać tylko tym, których uważa za równych sobie.  

Czyli prawie nikomu.

 

Strzelałeś kiedyś do nas i się nie przyznaliśmy ? Po co tak piszesz skoro nawet się nie spotkaliśmy. Więcej wiary w innych ludzi, a może i trochę szacunku.

 

Dziwi mnie też dlaczego uważacie że noktowizor nie jest potrzebny. Może ktoś strzela się tylko w nocy bo w dzień pracuje.

Ale pewnie nie wszyscy muszą pracować, więc nie wiedzą jak to jest...

Eh, szczęściarze.

Link to post
Share on other sites
Dziwi mnie też dlaczego uważacie że noktowizor nie jest potrzebny. Może ktoś strzela się tylko w nocy bo w dzień pracuje.
Zgadza się, ale artykuł bo o airsofcie, a nie o Waszej ekipie. W spektrum polskiego środowiska noktowizory ma pewnie ok promila osób i sa one w ogóle pomijalne, więc wymieniać je na 3cim miejscu jako potrzebny do AS sprzęt jest niepoważne.
Link to post
Share on other sites
Strzelałeś kiedyś do nas i się nie przyznaliśmy ? Po co tak piszesz skoro nawet się nie spotkaliśmy. Więcej wiary w innych ludzi, a może i trochę szacunku.
Widziałem pewnych ludzi, którzy nie przyznawali się do trafienia z tuningowanego G3SG1 tylko dlatego, że trafił ich znany skądinąd Orzech, a także chowali się za "trupami" maszerującymi do respawna - i wcale nie było to jakieś gówniarstwo, a "szanowani" ludzie z Warriora.
Śmieszy i smuci mnie fakt, że pisanie prawdy o cenach "sklepowych", czyli obiektywnych może zostać uznane za "elyciarstwo".
Czytasz bezwzrokowo? Napisałem "dziękować bogu, że ktoś napisał, ile to naprawdę kosztuje", a to, że niektórzy myślą, że jak mają oryginalny mundur za 400 złotych, L85 Stara i noktowizor, to wszystko im wolno, to już historia całkiem inna.
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...