Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 18C [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 910
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u mnie powinien byc juto... akurat mam strzelanke to go wyprobuje i jak bede mial czas to cos napisze :)

 

 

EDIT:

wlasnie go rozpakowalem

 

pare fotek zrobione telefonem:

 

dsc01115hq7.th.jpg

 

dsc01116qz0.th.jpg

 

dsc01117si8.th.jpg

 

W zestawie jest chinska ladowarka z taka smieszna koncowka do ladowania baterii... Niestety nie ma ani diody ladowania ani funkcji rozladowania (a czego by sie spodziewac za te pieniadze;) )

 

w zwiazku z tym chcialem uzyc mojej ladowarko rozladowywarki ktora posiada "żabki". Niestety nie umiem rozpoznac gdzie jest + a gdzie -

Moze ktos pomoze? (podobna do tej: http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...oducts_id=1157)

 

dsc01119kp5.th.jpg

 

dsc01120uz3.th.jpg

 

przedemna tylko 1,5h ladowania bo o 16:30 jade strzelac... na pare kulek pewnie starczy wiec jak wroce podziele sie wrazeniami.

 

Co do mocy to nie spodziewam sie zbyt wiele. Kupilem ja jako bron boczna zeby mi dupe uratowala kiedy w mp5 sie amunicja skonczy i pojawi sie ktos ponizej 20m :)

Link to post
Share on other sites

dopiero jade :)

 

ale wlasnie oddalem pare serii (2 magi) i kulki cos nie chca pakowac sie do komory :/ (krakmanskie 0,2)

 

posmarowalem troche silikonem ale przez to hopek przestal dzialac ;)

 

dam znac za pare h

 

EDIT:

 

Po strzelaniu:

Konstrukcja broni jest bardzo zwarta i wydaje sie solidna. Waga jest na tyle idealna ze bron nie ciazy w kaburze gdzie ma spoczywac przez wiekszosc gry, a zarazem milo trzyma sie replike w dloni.

 

Tarcza o srednicy 28cm

kulki kramana P&J 0,2

 

ok 10 metrow mozna trafic w 8 i wyzej (5 na 5 bbs w tarczy)

ok 15 metrow widac jak zaczyna pracowac hop up. Generalnie da sie trafic w tarcze ale miejsce ladowania kulki losowe (5 na 5 w tarczy)

ok 20 metrow hop up mocno kreci kulki, 3 na 5 kulek laduje w tarczy. Hopek nierowno podkreca BBs, niektore leca bardzo wysoko a niektore nie sa podkrecone.

 

na polu walki:

 

zblizylem sie do przeciwnika na ok 15 metrow. Kryl sie za drzewem i wystawal jego lokiec. Z mojej mp5 bylbym stanie bez problemu trafic kulka w wystajaca czesc ciala. Postanowilem uzyc glocka ktory byl juz odbezpieczony i przelaczony na full-auto. Okazalo sie ze mimo przelaczenia na auto strzela semi :/ pomoglo dopiero przelaczenie na semi i znowu na auto. Niestety na semi moglem trafic w drzewo ale juz w ramie nie udalo sie. Po ok 10 kulkach schowalem go do kabury i z mp5 pierwszym strzalem trafilem w ramie przeciwnika...

 

Generalnie ten AEP ma mi sluzyc na moment kiedy mi sie skonczy bateria lub amunicja w mp5. Kulki leca dosc dalego bo zaczynaja opadac na 25m (zaleznie jak mocno hopka ustawimy) ale skutecznie razic przeciwnika mozemy tylko na 15 metrow i to seria.

Mam nadzieje ze hopek mi sie dotrze i latanie kulek sie ustabilizuje. Przy krakmanskich BBs 0,2 mialem jeszcze zapas dokrecenia hop up'a.

 

Jesli chcemy bawic sie w CQB to proponuje zakupic dodatkowe magazynki jesli sie pojawia.

Napewno ta bron nie nadaje sie na glowna w stocku :)

 

Duzo wiecej frajdy daje mi jednak strzelanie z beretty m93r. Niestety zbliza sie zima :P

 

Problem jest z bateria... nigdzie w instrukcji nie ma napisane ile ja ladowac :/ Bede ladowal z 5h (7,2v 500mah) no i nie ma oznaczen + -

Link to post
Share on other sites

niestety nie mam :(

 

ja mysle ze to dobry zakup i nie spodziewalem sie niczego lepszego. Szukalem wlasnie jakiejsc w miare lekkiej broni pocznej ktorej nie trzeba bylo by przeladoywac :) Mysle ze do czasu wydania przez Cyme poprawionej wersji nic lepszego nie znajde w tej cenie...

 

no i nie musze ze soba targac gazu, a jak sobie gdzeis jade to moge zabrac pistolet + ladowarke BBsow i sie zawsze pobawic :)

 

wlasnie dostalem info od Krakmana ze baterie mam ladowac 3h i 15 min :)

 

 

EDIT:

czy ktos mi powie ktora baterie lepiej sobie dokupic?

 

od glocka 18c TM

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...d80aa5abfdf5846

 

albo

MP7A1 TM

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...d80aa5abfdf5846

Link to post
Share on other sites

@Superrzuf - bateria od MP7 niestety nie pasuje do Glocka ( ma inne/ większe rozmiary ), także kupuj baterię dedykowaną Glockowi

 

A co do ładowarki, to zrób sobie taki patent jak ja - kupiłem wersję z oryginalną ładowarką 110V, "odczepiłem" samą ładowakę, a w jej miejsce wmontowałem wtyk z dużą końcówką. Teraz całość bez problemu podłączam do ładowarki mikroprocesorowej.

Link to post
Share on other sites

na tym to ja juz sie nieznam :) ale pewnie mozna przy odrobinie checi

 

dzis tylko powiem ze strzelalem w pobliskim lasku i okazalo sie ze da sie trafic w stojacego przeciwnika na ok 25m przy bezwiecznej pogodzie i z kulek 0,20. I nie jest to trafienie lobem. Widac jednak ze hopek podnosi kulke juz po ok 15 metrach i leci ona na tyle wolno ze mozna sie uchylic :)

Link to post
Share on other sites

Broń otrzymałem (właściwie brat - _domino) od Krakmana dzisiaj, oto moja krotka recenzja (postaram się z biegiem czasu ja uzupełniać):

 

 

Pierwsze wrażenia: Bron otrzymujemy w eleganckim opakowaniu (dokładna kopia TM - replika na zdjęciu ma nawet blokadę w języku spustowym, której w Cymie przecież nie ma), które zawiera: replikę, baterie 7,2 V 500 mAh NiMH, ładowarkę z "wtyczka europejska" (bez diody), paczkę kulek (około 250), wycior, kluczyk do regulacji silnika, szybkoladowarkę do kulek, instrukcję (oczywiście wzorowana na TM), oraz gwarancję - na okres 6 miesięcy.

 

Wygląd: Broń jest starannie wykonana, plastiki dobrze spasowane (z małymi wyjątkami), napisy standardowe dla chińskiej produkcji: "Cyma", "Made in China" oraz "CM.030" . Kolor oraz waga nie wywołują obiekcji. Bezpiecznik spustu działa tylko z prawej strony (ten po lewej to atrapa), przełącznik rodzaju ognia i zwalniacz magazynka umieszczony jest natomiast po lewej stronie. Ogólnie - wszystko przyzwoicie.

 

Działanie: Wykonałem staranne testy - żeby nie było wątpliwości - przy użyciu miary. Do testów używałem kulek firmy Blaster o wadze 0,2 g. Zasięg całkowity który udało mi się osiągnąć to 42 metry, skuteczny (9 na 10 trafień w stojącą sylwetkę) to 35 metrów. UWAGA: dokonałem niepokojącego spostrzeżenia. Osiągi w trybie auto fire są wyraźnie gorsze, o około 3 - 4 metry. Można oczywiście podciągnąć to hop-up'em ale wtedy podkręcenie w trybie pojedynczym jest zbyt mocne. Szkoda, bo to jedyna poważna wada tej repliki, jaką udało mi się wykryć.

 

Poza tym kulki lecą minimalnie lewo - nie wiem, czy spowodowane jest to hop-upem czy krzywo zamontowana lufa - jest to zjawisko powtarzalne, zastanawiam się jak to wyeliminować.

 

Jutro zbadam ją na chronografie, wtedy uzupełnię recenzje.

 

Podsumowanie: Moja ocena jest jak narazie pozytywna.

Zalety:

- cena

- zasięg

- wykonanie

- oszczędność (nie zużywa gazu tylko kulki ;))

 

Wady:

- różnica mocy między ogniem ciągłym i pojedynczym

- mała prędkości kulki

- po przełączeniu z single na auto zdarzają się dwa strzały auto

 

Wady dla niektórych:

- brak oznaczeń

- brak blow-back

 

 

 

Pozdrawiam!

 

Andrzej

(i _domino)

Link to post
Share on other sites

czekam z niecierpliwoscia... swoja droga moze krakman by wrzucil jakas mala tabele na roznych bb's ;)

 

na airsoftguns.pl sa bb's 0,18 gunfire... z checia bym je wyprobowal :P

xtreme precision okazaly sie nawet dobre (o,28 w mp5 mialem tez blastery 0,25 i wolalem te 0,28)

Link to post
Share on other sites

trudno powiedziec... :)

musial bym wziazc glocka na strzelanie jako bron glowna a to raczej niemozliwe :)

Ale ladowalem na poczatku tygodnia, wystrzelilem dwie szybkoladowarki (2x100bbs) i z 50 luzem... Ciagle strzela.

Wczoraj w lesie podkrecilem troszke mocniej hopka i kulka trafiala celnie w drzewo oddalone o ok 30 moich krokow (juz byla w fazie opadania). Choc kulka leciala na tyle wolno ze mozna jej uniknac.

Link to post
Share on other sites

Poniewaz brat cierpi na chroniczny brak czasu (ja zreszta tez), szybko o chrono: 175 fps na excelach 0,2. Zatem pod tym wzgledem nie jest rewelacyjnie - ale jakbym nie wiedzial to bym myslal, ze leci szybciej :)

 

Mysle jak go uszczelnic, ale nie chce stracic gwarancji wiec grzebanie sobie odpuszcze na pol roku ;)

 

Z mojej baterii poszlo wiecej - tak z 500-600 co najmniej pierwszego dnia, potem nie wiem ile na sobotniej strzelance - zaczal bratu powoli niedomagac - ale wczoraj zaladowalem kulki i wyprulem na przemian single-auto caly magazynek bez problemow.

 

Trzeba by galwanometr sciagnac od znajomego...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...