Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 18C [CYMA]


Recommended Posts

Ja bym kupił Famas'a Cyber Gun,, chyba że znajdziesz AEG'a używanego z metal gearbox'em czyli np. WELL R5, R6, R7, Cyma CM027 (028 raczej na pewno nie znajdziesz w tej cenie). Może polictuj takiego na allegro, ale upewnij się że ma metal gearbox. A możesz także kupić sprężyne czyli to co pisałem : Famas, Kałach, M4A1 z Cyber Gun, z czego najbardziej polecamy famasa, bo ma najlepszy stosunek ceny do jakości.

FAMAS

 

 

a najlepiej skieruj się na ten temat w dziale dla zielonych

 

LINK

Link to post
Share on other sites
  • Replies 910
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

chyba jednak sie skusze na tego glocka ;) Glownie to bedzie do CQB ewentualnie tereny otwarte ale bardzo male tereny. Poza tym mozna zawsze cos jeszcze dokupic do srodka zeby wzmocnic sile i zasieg. a poza tym sa latwo dostepne magazynki (tylko 35zł i zapasowe batki wiec w razie czego zawsze mozna dokupic, poza tym mam nadzieje ze wyjdzie metalowy zamek do w/w glocka :uśmiech: i mocniejsza sprezyna i byloby juz bardzo dobrze. Ze springow zrezygnuje bo mialem dobra MP5 z Wella ale ja sprzedalem bo jednak sprezyna to nie to co elektryk :P Ale zobacze jak bede czesto bywal na strzelankach to napewno zainwestuje w cos lepszego.

Link to post
Share on other sites

prec lufe, springa, prowadnice, cylinder (te 2 ostatnie od mp7a1 bo ponoc pasuja) a jak by sie dokladnie poszukalo to by sie napewno jeszcze cos znalazlo. Nie wspominam tu juz o rzeczach typu magazynek, bateria, czy tlumik (do ktorego potrzebna jest lufa od TM za 160 zeta, (czyli prawie tyle co gun :P ) czyli jak chcemy tlumik w klocku to musimy wydac 250 zl (lufa+tlumik) :roll: ) no chyba ze zle mowie i sie z czyms nie zgadzacie. A rozgladam sie za tym czy idzie wzmocnic bebechy bo mam zamiar go kupic i podrasowac troszke (tylko nie tak zeby rozerwalo GB :killer: )

Link to post
Share on other sites

Stilian n...z takimi pytaniami to naprawdę do zielonych....swoją drogą ciekawe czy podąża za nami Mod....;]...Stilian glock na główną broń...eeee już lepiej dobrego springa,a jeżeli tak bardzo się upierasz kiedyś na strzelance o ile się spotkamy zobaczysz faktyczny zasięg glock-a....Ja nie narzekam do CQB-a miodzio ale do np.lasu....

 

 

Pzdr RuR

Link to post
Share on other sites

Broni bocznej używasz na małych dystansach - celność nie jest tak konieczna. A tryb auto...

 

Ja mojego Glocka noszę podczas walki w polu odbezpieczonego i ustawionego na auto - jak muszę to wyjmuję i walę seriami - mogę nimi NA CHWILĘ przydusić nawet kogoś z AEGiem albo strzelać zza winkla na czuja ;) Springiem bym tego nie mógł zrobić.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem Glocka dokładnie do tego samego celu, co Domino.

Parę razy w budynku wkurzałem się na brak możliwości przyduszenia przeciwnika tak, by móc przeskoczyć jakiś róg, drzwi, czy załom korytarza (normalnie wystarczała mi pompka-sprężynka, ale wiadomo - do przyduszania ona nijak).

Myślę, że w lesie na bliskich dystansach też będzie spełniać swoje zadanie. A że na dalekich nie?

W końcu to tylko pistolet.

Link to post
Share on other sites

No i w końcu doczekałem sie i ja swojej repliki :)

Pierwsze wrażenia pozytywne. Dobrze zapakowana paczka doszła szybko. No a teraz czas przejść do guna. Myślałem że będą białe znaki na celowniku i muszce ale niestety :( no i wydaje mi się że problem który wcześniej był poruszany, czyli lufa wystająca poza zamek jest zbyt długa . Czyżby znów ta felerna seria z początków wróciła?? Nie wiem jak wam ale mi udało sie jeszcze pare kulek wystrzelić na batce bez ładowania i jak ją wyciągałem było troche kwasu (ale dosłownie taka otoczka niewielka). Poza tym wszystko w porządku. Pistolet wygląda bardzo estetycznie i sprawia wrażenie solidnego. Oprócz GB pare części metalowych m.in. Przełącznik trybu ognia, zatrzask zamka (tam z tyłu :P ) oczywiście cały magazynek no i raczej blokada spustu. Warto dodać że blokada spustu chodzi ciężko (a nie powinna aż tak) no i to co często jest opisywane. Ze na semi bierze niekiedy po 2 kulki (zobaczymy co bedzie jak baterie naładuje)>

A teraz tak podsumuje: Pistolet mimo iż ma pare wad głównie wizualnych (które nie wszystkim przeszkadzają, w moim wypadku nie aż tak bardzo) jest bardzo dobry świetnie leży w ręce, doskonała waga i ogółem bardzo fajna i przede wszsytkim godny polecenia. Jak o czymś zapomniałem (a tak mi sie wydaje :P ) to później dopisze :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

a to ciekawe. Cyma sie nie popisuje. Każda seria ma inne wady :roll: U mnie tez pojawił się kwas ale to były śladowe ilości sam nie wiedziałem czy tego nie było od początku tylko nie zauważyłem tego wtedy ale myśle że nie. Ale to i tak nie problem.

 

no i to co często jest opisywane. Ze na semi bierze niekiedy po 2 kulki (zobaczymy co bedzie jak baterie naładuje)

 

Bateria naładowana i już nie ma żadnego problemu. Na semi bierze jedną nawet jak się przełącza mieedzy semi i auto to nie ma żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Ja swojego glocka kupiłem dwa tygodnie temu, a dopiero teraz go dostałem praktycznie do ręki :) Już mówię dlaczego. Otóż zaraz po przyjściu glock po wyjęciu z pudełka nie miał trybu pojedyńczego. Zadzwoniłem do KRAKMANÓW, powiedzieli żeby odeslać. Pomyślałem sobie, zdarza się, to tylko rzecz i ma prawo być zepsute. Odesłałem do Krakowa, za parę dni otrzymałem replikę teoretycznie naprawioną. Wyjmuję z pudełka, strzelam bez kulek i o dziwo działa tryb semi. Ładuje kulki do magazynka i wtedy się lekko zirytowałem, ponieważ glock z kulkami znów nie strzelał na ogniu pojedyńczym. Leciały same serie i to często nawet po puszczeniu spustu pistolet dalej strzelał... W sumie to było dziwne, bez kulek działał normalnie a z kulkami nie ? Wtedy lekko zdenerwowany znów odesłałem replikę do Krakowa, tym razem zrobili jak się należy, glock strzela jak trzeba. W ramach rekompensaty Krakmani dali mi gratis szybkołądowarkę kulek. Przyda się. Jeszcze dokładnie nie sprawdzałem właściwości strzeleckich pistoletu ponieważ skończyły mi się kulki, muszę czekać na dostawę :) Ogólnie pistolet wywarł na mnie przyzwoite wrażenie (oprócz tych parodii z trybem ognia). Wykonany jest ładnie, estetycznie, sprawia wrażenie solidnego, abs jest dobrej jakości.

 

Jeszcze mam takie małe pytanie właścicieli tego glocka. Podczas strzału dzwięk pracy gearboxa jest czysty ? Bo u mnie słychać delikatne zgrzyty, delikatne ale jednak słychać. Zastanawiam się czy tak ma być czy może mam spróbować pokręcić śrubą do regulacji silnika ?

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W ramach rekompensaty Krakmani dali mi gratis szybkołądowarkę kulek.

 

Jeszcze mam takie małe pytanie właścicieli tego glocka. Podczas strzału dzwięk pracy gearboxa jest czysty ? Bo u mnie słychać delikatne zgrzyty, delikatne ale jednak słychać. Zastanawiam się czy tak ma być czy może mam spróbować pokręcić śrubą do regulacji silnika ?

 

1. Szybkodoładowywarka (czy jakoś tak) jest w każdym pudełku z glockiem :] więc nic specjalnego chyba że dali ci drugą

2. U mnie czysty

Link to post
Share on other sites

Aha to chyba że tak :D Jak dali drugą to spoko.

 

A co do baterii no właśnie gdzie ją zmieścisz?? Chyba że w atrapie latarki (czy tam lasera)

Albo że wyszły 8,4 do GL ]:-> Bo z tego co wiem to są tylko te:

7,2V TM 200mAh http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...afnq76gjqar9db2

albo ta:

7,2V CYMA 500mAh http://taiwangun.com/?str=product&prId=464

 

z tego co wiem to batka TM jest wydajniejsza od CyMowskiej?? Bo też przymierzałbym się do zakupu??

Edited by stilian
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Dzisiaj troche dluzej postrzelalem z glocka. Ogolnie bron jest swietna, kazdemu kto sie waha ja polecam :) Zasieg calkiem dobry, chodz musze przyznac ze ciezko jest dobrze ustawic hop up. Czasem kilka kulek poleci jak nalezy, po chwili kulki zaczynaja opadac jakby hopup byl za slaby, wtedy wiec bardziej podkrecam hop upa, przez chwile kulki leca normalnie po czym zaczynaja latac w kosmos :) I tak to jest z tym hopupem. Ale mam nadzieje ze to sie unormuje, bron jest nowa, moze jakis silikon jest w lufie czy cos. Sprobuje tez dokrecic srube od pokretla do regulacji gumki, bo jest luzna.

 

Pozdrawiam

 

ps. przepraszam za brak polskich znakow ale cos mi system swiruje

Edited by tofik___
Link to post
Share on other sites

Batka cymy ma chyba minimalnie wieksza wydajnosc (daje odrobine wieksza szybkostrzelnosc w temperaturach powyzej 15 stopni Celsjusza).

Mam oba Glocki, TM jest lepszy, ale wkladam w niego batke Cymy.

Natomiast zima uzyteczna bedzie tylko batka NiCd.

Widzialem nowa baterie NiMh 500mah TM w nowym AEPie (HK USP).

Jak bedzie dostepna osobno, to kupie i zdam relacje.

Jak ktos bedzie mial info o parametrach silnika Glocka (maksymalne mozliwe napiecie), to niech da znac w tym watku.

Chce poskladac batke o normalnych wymiarach, siedem mniejszych ogniw zamiast szesciu (wieksze napiecie, mniejsza pojemnosc).

Moze da sie zrobic tuning mocowy nie zwiekszajac gabarytow repliki.

Drugiego zrobie z modulem laserowym (laser bede musial chyba tez sam zrobic).

 

Batka cymy ma chyba minimalnie wieksza wydajnosc (daje odrobine wieksza szybkostrzelnosc w temperaturach powyzej 15 stopni Celsjusza).

Mam oba Glocki, TM jest lepszy, ale wkladam w niego batke Cymy.

Natomiast zima uzyteczna bedzie tylko batka NiCd.

Widzialem nowa baterie NiMh 500mah TM w nowym AEPie (HK USP).

Jak bedzie dostepna osobno, to kupie i zdam relacje.

Jak ktos bedzie mial info o parametrach silnika Glocka (maksymalne mozliwe napiecie), to niech da znac w tym watku.

Chce poskladac batke o normalnych wymiarach, siedem mniejszych ogniw zamiast szesciu (wieksze napiecie, mniejsza pojemnosc).

Moze da sie zrobic tuning mocowy nie zwiekszajac gabarytow repliki.

Drugiego zrobie z modulem laserowym (laser bede musial chyba tez sam zrobic).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...