Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

XM8 [SRC]


Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozwolę sobie dodać odpowiedź krakusa na moje pytanie odnośnie tuningu na ok 420 fps w tej replice:

"Wymiana sprężyny na 130m/s, powinien mięć wówczas ok. 420 FPS, niestety pomimo, iż części są porządne i powinny wytrzymać taką moc, są jednak przeznaczone do 120m/s i wiąże się to z utratą gwarancji. Koszt wzmocnionych części aby zachować gwarancję wynosi ok. 400zł."

Link to post
Share on other sites

na m130 spokojnie powinno się osiągać 440fps. 410-420 to dość szczelny układ z M120. Poza tym 50fps nie dostaniesz przeskokiem z m120 na m130. Czyli może jednak w stocku ma tyci więcej niż 370, co jednak nie zmienia faktu, że ze szczelnością, ewentualnie z jakością spręzyny stockowej kiepsko. A szkoda, bo starą emkę src wspominam bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Ja bym ci osobiście polecał G36K JG - mam sam, używkę, ma w 335 FPS (mierzone przez Promanta przy teście kulek Devil). Do lasu ujdzie, do CQB jest świetne - złożona na bok kolba + chwyt przedni = instant win :P

 

W tej konfiguracji bardzo wygodnie mi się strzela zarówno prawą jak i lewą ręką. Ponad to szyny RIS (ja dokupiłem sobie jeszcze te boczne) dają możliwość montowania dodatkowych bajerów - ja używam chwytu i latarki, czasem granatnika i kolimatora.

 

Bateria z zestawu JG jest ok - szybkostrzelność ma niezłą, pojemność też, niestety zimą szybko pada ale i Firefox 1500 mAh mini ma ten sam problem. Trzeba będzie pomyśleć o Li-pol.

Link to post
Share on other sites

Ja bym zdecydowanie bardziej XM8 polecał - idealny do la(n)su :D Zauważ, że jest to bardzo nietypowa i przez wielu pożądana replika. Przez to jej wartość jako przedmiotu jest większa (np. jakbyś chciał ją sprzedawać kiedyś). Do tego posiada lepszą ergonomię niż G36, a to co wewnątrz oferuje taiwangun jest naprawdę wystarczające, osobiście nie widzę potrzeby jeszcze dodatkowego tuningu ;)

Link to post
Share on other sites

Emperor, a Ty widziałeś jak to strzela? Wiesz jak z niezawodnością, awaryjnością, wytrzymałością części? Znasz wytrzymałość body, łączeń, mocowań itp. pierdół? Ja bym się wstrzymał z polecaniem czegoś co nieznane, dopóki nikt kompetentny tego nie sprawdzi i nie oceni.

 

Poza tym, to nie jest temat do takich pytań.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hm... jeżeli to jest podobne wewnętrznie do G36 i z tego co pamiętam to taki akumulator ci nie wejdzie to XM8 bo on ma miejsce na baterię z przodu a nie w kolbie. Proponuję ci spytać się zwyczajnie w sklepie - mnie jeszcze nigdy źle nie doradzili w tej materii a kupiłem u nich 3 różne repliki AEG w okresie paru lat :)

Link to post
Share on other sites

Kupo sobie farbę (np. NFM) i pomaluj replikę na taki kolor na jaki chcesz. To na prawdę nie jest nic przesadnie trudnego :) Pamiętaj tylko żeby najpierw odtłuścić malowaną powierzchnię. Nawet zwykłe umycie części wodą z mydłem zdaje egzamin.

 

http://sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1...117082_1646.jpg

 

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc...0_7766759_n.jpg

 

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc...2_2798658_n.jpg

 

http://lh5.ggpht.com/_Br-NwhhFxI0/TEygrh1u...dc/P1140940.JPG

Edited by SHOGUN_YAMATO
Link to post
Share on other sites

Mhm :) Od tak po prostu :) Z tym, że sprayem trzeba się jeszcze umieć trochę posługiwać. Niby żadna filozofia:

 

- dobrze wstrząsnąć puszkę przed użyciem (tak ze 30 sek)

- farbę nanosić z odległości ok 30 cm

- nie trzymać puszki w jednym miejscu podczas malowania, tylko malować płynnymi i w miarę szybkimi ruchami (inaczej jest duże ryzyko powstania zacieków)

- jeżeli jakaś powierzchnia nie jest jeszcze dobrze pokryta a farba woku jest mokra, odczekać kilka, kilkanaście sekund i dopiero potem pokryć prześwity farbą (inaczej też możemy narazić się na powstanie zacieków)

 

Naprawdę dobrze to zrobiłem dopiero to ostatnie AK, inne repliki mają zacieki tu i ówdzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...