Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba JT-3 [JT-USA]


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To o mnie pisał Johny:)

Shotgun dzisiaj wrócił od Krakmana. Wrócił z informacją "uszkodzenie mechaniczne nie podlegające gwarancji" :( Odradzam kupowanie tego guna.. Zepsuła się część odpowiadająca za podawanie kulek z maga. Jest ona wielkości paznokcia o_O Sam nie wiem czemu to nie podlega gwarancji..Przed chwilą właśnie dzwoniłem do taiwangun.. i wnioskuję że jeśli ktoś chce tam kupić coś do 100 zł to gwarancja się praktycznie nie liczy. Straciłem zaufanie do tego sklepu:/

po drugie- wcześniej dało się strzelać na pusto a teraz nawet nie da rady przeładować..

Johny widział że dbałem o shotguna i używałem go rozsądnie:] ale kit z tym.. bo po 4 strzelankach (w trakcie których: wypadł mi gdzieś magazynek, shotgun się blokował co ok. 15-20 strzałów i trzeba było na chwilę wyjąć i włożyć maga, zacinało się przeładowywanie)padł..

A wracając do taiwangun - znali wcześniej sytuacje- że shotgun nie pobiera kulek itd. Opisywałem im to w mailach. Pomimo tego powiedzieli żebym przysłał- a kasa na przesyłki, przepadła:/

Zdenerwowany jestem teraz cinżko...:/

Link to post
Share on other sites

Miałem okazje porównać oba shotguny (DE i JT) i tak:

- wykonanie JT jest naprawde dobre, ładnie sie prezentuje, nic nie trzeszczy (chociaż sam plastik, metolwy jest tylko spust i guzik blokady),

- magazynki od DE >NIE PASUJĄ< do JT, inny sposób podawania kulek,

- części typu lufa, rura magazynka, czółenko NIE SĄ KOMPATYBILNE :cry:

- zasięg i celność naprawde robią wrażenie z 40m bezproblemowo można ściągnąć człowieka,

- dźwięk przeładowania po prostu miażdży, to trzeba usłyszeć :-P

- ale za to odgłos strzału jest jakiś taki ... cichy ;-)

- lekki, dla niektórych wada, dla innych zaleta,

- ręce mi sie troche ślizgały na plastiku ale to może dlatego akurat że były spocone :-P (ale za to w DE tego problemu nie było nawe z zapoconymi łapskami)

 

No i to chyba tyle uwag, może w przyszłym tygodniu uda mi sie go obfotografować ale nie obiecuje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Przepraszam. Typowy błąd początkującego forumowicza oraz początkującego maniaka airsoftu. Pozwole sobie z komentować twój ostatni post Kotylion i jak tylko giwera przyjdzie zamieszczę zdjęcia, moje odczucia co do tej broni, jakieś pomiary i wszystko co tylko będę sensownego mógł powiedzieć na temat tej broni. Wiem powinienem tak od razu. Sorry.

Link to post
Share on other sites

Uważajcie na tego shotguna w niskich temperaturach. W moim pękła mała część z tworzywa wewnątrz guna przez co nie pobiera w ogóle kulek a rękojeść do przeładowywania lata luźno. Nawet tego nie odsyłam bo pewnie i tak gwarancji nie uznają, a za przesyłkę zapłacę prawie tyle samo co ta giwera jest warta...

Edited by Jagdtiger
Link to post
Share on other sites

Jak tak popatrzyłem na tego guna od JT to odniosłem wrażenie, że DE zrobiło ładniejszą zabawke... btw...

 

A co do mojego longa od DE to chyba mam dużo szczęścia bo w niskich temperaturach nic w nim nie pękło (w ogóle nic w nim nie pękło) i nigdy się nie zaciął. Oczywiście pare razy zdarzyło się, że kulki nie podał a raz nawet mag mi wyleciał (ale to podczas panicznej ucieczki przez krzaki ;p).

Gram na nim od paru ładnych miesięcy.

 

P.S.

Odgłos wystrzału jest ***jowy, taki "pusty" jakiś...

 

Peace

Link to post
Share on other sites

A więc dzisiaj w zacisznym miejscu przetestowałem moją nową strzelbę firmy JT wersja LONG.

 

Strzelba bardzo dobrze się prezentuje po wyciągnięciu z pudełka. Plastik bardzo dobrej jakości. Nic nie trzeszczy ani nie skrzypi. Jedynie co mogłoby być zmienione to faktura tego plastiku w niektórych miejscach. Chodzi o to, że wydaje się on za "gładki". Może jednak to tak ma być w strzelbach.

Strzelba jest naprawdę długa. ma dokładnie 90 cm.eśli chodzi o osiągi.

Strzelałem kulkami Xtreme 0.20.

Z odległości 15 metrów trafiałem w szyjkę butelki od piwa za każdym razem ( oczywiście po parokrotnym wcześniejszym "przestrzelaniu"), za piątym trafieniem butelka się rozbiła. Zaznaczam, że strzelałem z 15 metrów i kulkami jak w/w.

Z odległości 30 metrów spokojnie trafiałem w plastkową butelkę po wodzie ( 5 Litrową) . Może nie za każdym razem ale trafiałem. Kulka leciała naprawdę prosto. Przypuszczam, że nie byłoby problemu z trafieniem człowieka.

Oceniam zasięg skuteczny na 35 metrów do 40 metrów w sprzyjających warunkach.

Strzelba ani razu mi się nie zacieła. Odgłos przeładowania jest naprawdę fajny. Pod względem wykonania broń na 5 z minusem.

Zdjęcia do oglądnięcia: http://www.lubsko.forka.eu/viewtopic.php?t=57613

Link to post
Share on other sites

przez pierwsze 3 tygodnie urzytkowania tej strzelby tez tak myslałem, lecz niedawno sie to zmieniło.

ta strzelba to po prostu sh!t !

 

podczas przeładowywania ołamały sie takie 2 ząbki umiejscowione na cylindrze więc teraz to moge sobie na shotguna popatrzec :|

 

przestrzegam przed silnym przeładowywaniem(szczególnie chodzimi o ruch pompka do przodu, to własnie wtedy ukruszaja sie te ząbki) oraz prubami załadowania 2 kulek

Link to post
Share on other sites

Może mógłbyś powiedzieć coś więcej. Czy ułamanie było spowodowane zbyt silnym przeładowaniem-napewno? Rozbierałeś tego shotguna? Może ta strzelba to nie jest tak "po prostu shit" tylko trzeba umiejętnie się z nią obchodzić ( jak z każdą bronią)

Dlaczego uważasz, że nie istnieje możliwość naprawy?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

nierozkręcając strzelby nie mógł bym spostrzec uszkodzenia

 

wystarczy "ostroznie" przeładowywać a najlepiej puki wszystko jest sprawne napchać do tych ząbków poxiliny albo jakiegos wytrzymałego kleju, mogło by to wzmocnić ta cześć. jest ona najbardzie narazona na przeciąrzenia podczas przeładowywania.

 

w moim przypadku zostaje tylko dorobienie podobnego ustrojstwa z metalu lub frezarka cnc :\ tylko gdzie wykonac tanio taką część

 

chyba sobie kupie wiatrówke, przynajmniej full metal :D

Link to post
Share on other sites

mam ta sama strzelbe tylko w wersji short ;)

 

hm na co trzeba uważać :?

 

sam nie wiem, wystarczy ostroznie dokręcac zeby nie pozrywac tych badziewnych plastikowych gwinów

 

i oczywiscie pozapisywac sobie które sruby sa do czego, jest chyba około 6 różnych rodzajów srub

 

ostrożnie zakłądać hopsiupa i dobrze go ustawić, żeby ten ząbek wchodził dokładnie w nacięcie w gumce

 

no i chyba tyle ;)

 

jeśli ktos bedzie miał jeszcze jakis pytania to służe pomoca :)

Link to post
Share on other sites

dzisiaj naprawiłem shotguna, wystarczył stary imbus (pozłurzył jako materiał budulcowy), kilka pilników i 2 godziny :)

 

a oto efekty :

 

0103072125vj1.th.jpg

 

 

ktoś prosił o fotki jak sie pokolei rozbiera guna :

 

soka za jakość ale fotki robione komą :roll:

 

 

na czerwono zaznaczyłem śruby, które trzeba pokolei odkręcać...

 

oczywiscie nie wszystkie czynności muszą byc wykonywane w takiej kolejności jak ta którą zaprezentowałem, głównie dotyczy to końcowej fazy rozkładania repliki

 

 

1 odkręcamy srubki i przesuwamy to ustrojstwo :)

 

0103072046tp0.th.jpg

 

 

2 odkręcamy śruby po obu stronach i przesuwamy

 

0103072047ku3.th.jpg

 

3 odkręcamy śrube znajdująca sie za chwytem (nie wiem jak to wygląda w wersji long)

 

0103072048ol6.th.jpg

 

 

4 po odkręceniu sruby zdejmujemy chwyt

 

 

0103072049je7.th.jpg

 

 

 

5 zsuwamy body

 

0103072050ih4.th.jpg

 

 

 

 

6 następnie odkręcamy sruby trzymające dolne body

 

 

0103072051eq8.th.jpg

 

 

 

7 wybijamy klin (ja uzywam do tego śrubokrętu zegarkowego)

 

 

0103072052et7.th.jpg

 

 

 

8 zdejmujemy body (wazne aby spust był opdezpieczony)

 

 

0103072053sm7.th.jpg

 

 

9 zsuwamy ustrojstwo trzymajace bebechy

 

 

0103072054fu8.th.jpg

 

 

 

10 odkręcamy śruby trzymające bebechy :

 

a)

 

0103072055ta7.th.jpg

 

b)

 

0103072056dg0.th.jpg

 

c)

 

0103072057np4.th.jpg

 

d)

 

0103072058cs5.th.jpg

 

 

 

i to by było na tyle :)

 

jeś ktoś ma jakies pytania lub prośby to jestem do dyspozycji :)

Link to post
Share on other sites

kilka sprostowań odnośnie tematu

 

1. Pokrywa atrapy wyżutnika łusek jest metalowa, ale błyszczy się niemiłośiernie jak krzywie zwierciadło

2. cały mechanizm spustowy, łącznie z blokądą spustu i tłoka są wykonane z metalu

3. zasięg trochę słabszy od shota DE ze stala kolba

4. w mojej wersji ze stala kolba byl przezroczysty "gearbox"

5. na drugiej strzelance w zimie na mrozie poszly "uszy" cylindra ktore poruszaly się na szynie od czółenka, dzięki czemu pobierał kulki

 

 

ogólnie shotgun (wersja ze stala kolbą) jest dużo lepiej wykonany, niz DE-wydaje się ogromny, czółenko jest masywne i dobrze leży w dłoni

 

plusem tego shota jest to, że posiada 2 metalowe szyny które wychodzą z czólenka i naciagaja sprezyne, a nie tak jak w DE jedna

 

sprężyna jest dużo dłuższa niż DE, ale za to bardzo cienka

Edited by laszak
Link to post
Share on other sites

na drugiej strzelance w zimie na mrozie poszly "uszy" cylindra ktore poruszaly się na szynie od czółenka, dzięki czemu pobierał kulki

 

 

mi stało sie to samo, opis naprawy kilka postów wyrzej ;)

 

ogólnie nie jest to taka straszna broń, tylko hop siup troche "świruje" :???:

Link to post
Share on other sites

no niestety, shot poszedl juz na czesci :)

 

kleilem to i nic nie pomagalo-dorabialem czesc ale nie bylo jak jej przymocowac do cylindra, zeby go nie uszkodzic (poza klejeniem) bo u mnie te uszy calkowicie sie posypaly, ze zostal sam okrąglutki cylinder :P krotko mowiac nie mialem punktu "zaczepu" <lol>

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...