Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba JT-3 [JT-USA]


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A masz porównanie zasięgowe do DE??

 

Niestety nie. To trzeba sprawdzić w terenie, nie miałem jak.

 

Części wewnętrze w klamkach STTi są z duraluminium,i są g***o warte.

 

Może i są, ale na pewno wytrzymalsze pod obciążeniem niż plastiki. Repliki TM mają zębatki ze stopu alu i jakoś wszyscy nadziani je biorą, nie słyszałem narzekań... za to dużo plucia na kałachy Cymy, chyba tylko z żalu za przepłaceniem.

Link to post
Share on other sites
Części wewnętrze w klamkach STTi są z duraluminium,i są g***o warte.

 

Od kiedy to duraluminium ("duracon") jest g**** warty? Cale flaki AtoZ'owego Драгуновa (pare osob sie czpeialo zebym nie pisal SWD przez "V" wiec pisze oryginalnie...) sa zrobione z duraconu i jest on praktycznie niezniszczalny :-).

 

Nie z duraluminium tylko ze ZnAlu .

 

A to chyba ze tak...

 

Edit by Medi - literówke poprawiłem 8)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

NO więc kolega miał owego shotguna więc go trochę obmacałem ,poładowałem ,postrzelałem.Dobrze leży w dłoni.NIe trzeszczy i piszczy ,jednym słowem solidnie skręcone[chyba ma tylko 3 śrubki:D:D]i klejone:)Nie mierzyliśmy ale zasięg na oko (dość dokładne) wahał się w granicach 40-45 metrów na 0,2.Tyle ,że brak regulacji hop siupa sprawia ,że kulka 0,2 skręca dość znacznie w prawo...może to wina małego zdarcia repliki bo była raptem na 2 strzelaniach ,zobaczymy co się z tego wykluje.Kulki 0,28 sa już w drodze więc zobaczymy czy to da jakąś różnicę.Ogólnie nie jest źle i w porównaniu z DE ma celownik co jednak(!!) jest dobrym rozwiązaniemi ułatwia oddawanie strzałów.To tyle jeżeli chodzi o plusy.Nie popadajmy w huraoptymizm bo są też i wady owego cacka.Pierwsze co mnie zaskoczyło w tej pompce to to ,ze nie zawsze jest skory się załadować,może to moja wina jako niedoświadczonego shotgunmajstra ,ale i osobom ,które strzelały wcześniej z pompek nie chciał zaskoczyć i trzeba było dwa razy przeładowywać i w efekcie czego mieliśmy dwie kulki w lufie...co czasami się przydaje:).Replika ta również ma istotną wadę.Otoż magazynek w mojej replice ,którą macałem miał bardzo luźno zamocowany magazynek.Majtał się na lewo i prawo.Wynikła z tego nie miła sytuacja bo gdy uciekaliśmy z lini obrony magazynek wyleciał z gniazda a zapasowego nie było ,więc trzeba była pod osłoną kulek grzebać w trawie jak chińscy plantatorzy ryżu i szukać owego magazynka.Sam w magazynek możemy załadować 33 kulkami.Jednak nie pomoże nam w tym speedloader.

Jeżeli chodzi o całokształt to moja ocena tego shotguna jest 4 z lekkim plusem.Główną zaletą jest oczywiście cena jednak na równi z nią stoi moc i zasięg repliki.Od ogólnej oceny odlatują małe punkciki za magazynek i niekiedy suche strzały.

 

p.s.

gdy będą kulki 0,28 dodam co i jak z nimi:)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim dzięki za opis :-P

 

A teraz dwie sprawy:

1. Zasięg - jakim cudem może z 300 fpsami walić 45 metrów skoro 'drewnopodobny' DE ma 310 fps i wyciąga z 30m? Na 45 to rasowe snajpy walą ;-)

 

2. Magazynek jest inny niż w shotgunach DE? Bo tamte są na 19 kulek.

Link to post
Share on other sites
2. Magazynek jest inny niż w shotgunach DE? Bo tamte są na 19 kulek.

 

O ile dobrze pamiętam, to Krakman pisał, że magi są inne niż w DE.

 

@Johnny- Mółbyś podać gabaryty strzelby (chodzi mi głównie o długość lufy i całkowitą)

 

PS. Maruzen zrobił Remingtona, pojawiły się podobizny z DE i CG, TM zrobiło M3 i znów chińska podobizna. A ja ciągle czekam na taniego SPASA, ehhh... .

Link to post
Share on other sites

Co do magow w tych shotgunah (przynajmniej w tym od DE ale w innych pewnie też) to ostatnie 3 kulki nie wchodzą "normalnie" tylko trzeba shotguna obrocic "do gory nogami" i w tej pozyji załadować wiec być może z tąd suche strzały....

moje magi (2) działają dobrze i nie latają na boki, tylko raz zdarzylo się, że kulki nie podał.

 

Moja ocena to 5/6 ;-) (jak na tą cene)

Link to post
Share on other sites

może 45 to lekka przesada z mojej strony ale minimum 40 było....gdyż mój sprężynowy g36 wyciąga [after tiuningu] 35 metrów a tamten bił go o dobre kilka metrów.Strzelając do drzewa tylko ta pompka dowoziła tam kulki.

 

nie był mierzony ale to kawał sprzętu..kolega nosi go w pokrowcu od gitary a ile cm ma to podam jak wybiorę się na strzelankę bo na razie chory jestem.Magi nie pasują.

Link to post
Share on other sites

Ten shotgun od DE raczej 300fps niema.

Raczej z 260, zresztą tak wyczytałem

 

 

Dziwne bo ja mam wersję Long i strzela dalej od AK Cymy ( oczywiście z metal gb ) na kulkach 0,2. Ogólnie zasięg jaki wymierzyłem to ponad 50m, zaryzykowałbym nawet granice 57m, a trafienie w człowieka z 40m w dobrych warunkach to nie problem.

 

Strzela na podobną odległość ( kilka metrów dalej ) co moje R6 Wella ze Zbrojowni ( ok 300-320 fps ), ale kulka ma wyraźnie wyższą prędkość wylotową.

Link to post
Share on other sites

Dziwne bo ja mam wersję Long i strzela dalej od AK Cymy ( oczywiście z metal gb ) na kulkach 0,2. Ogólnie zasięg jaki wymierzyłem to ponad 50m, zaryzykowałbym nawet granice 57m, a trafienie w człowieka z 40m w dobrych warunkach to nie problem.

 

Strzela na podobną odległość ( kilka metrów dalej ) co moje R6 Wella ze Zbrojowni ( ok 300-320 fps ), ale kulka ma wyraźnie wyższą prędkość wylotową.

 

ale on pisał o shotguni z DE a nie o wersji LONG z [JG]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...