Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74 (CM031) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szyna montażowa "Jaskółczy Ogon" stosowana w armiach Układu Warszawskiego, a dziś tylko Rosji i WNP, to jest popularnie zwana "Boczna szyna montażowa" szczerze mówiąc zaskoczyło mnie stwierdzenie "Jaskółka" na forum WMASG... :roll: Zaszkoczyłeś mnie lekko, sierżancie Chaos : P

Edited by Marius7
Link to post
Share on other sites

No nie wiem czy to dobry pomysł...

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1547

+

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1172

=

130zł+150zł= 300zł (z przesyłą) + optyka

 

Dzięki bardzo żeby dawć 300 zł za szynę ris.

 

Ja planuję

http://www.taiwangun.com/shop,show,717

do tego jakieś ew. przedłużenie RIS w stronę oka.

 

Tak wogóle zastanawia mnie czemu ta szyna boczna kosztuje az 130zł.

 

Zastanawiam się czy dało by rade wciepnąć do tego akacza batke 8,4V?

Edited by Valdemar
Link to post
Share on other sites

Witam zamówiłem sobie przedwczoraj cm.031 w poniedziałek powinna dojśc i mam pytanka co do baterii, więc:

1. Ile godzin musze ładowac baterie? Jeszcze nie wiem jaką dostanę, ale są dwie możliwości 8,4V 1200 mAh lub 8,4V 1500mAh.

2. Gdy bateria nie jest rozładowana po zakończeniu strzelanki to czy muszę ją rozładowywać?

3. Załóżmy ze strzelam się regularnie co sobotę, kiedy mam ładowac baterię dzień przed strzelanką czy mogę np tydzień przed strzelanką?

4. Gdzie przechowywac baterię w kartonie czy może w replice? Czy to nie ma znaczenia?

5. Ostatnie pytanie, załóżmy że na strzelance byłem tylko przez godzinę i wystrzeliłem 1 hi capa, po 2 dniach znowu ide sie strzelac ale muszę naładowac baterię na maxa bo wiem że to będzie długa strzelanka i czy teraz tą baterię z zeszłej strzelanki muszę rozładowywac? A jak nie to ile muszę ja ładowac bo przecież wystrzeliłem na niej 1 hi capa.

Link to post
Share on other sites

1. 1200 starcy około 7h

2. Najlepiej tak. Możesz poprzez strzelanie w karabinie "na sucho" lub kupić ładowarkę/rozładowarkę mikroprocesorową.

3. Dzień przed wystarczy

4. Nie ma znaczenia, byle by nie było zbyt zimno.

5. Najlepiej wyładować i ładować od początku, chyba że to batka NiMH to nie trzeba wyładowywać. Te zwykłe stockowe mają "Efekt pamięci" więc najlepiej przed każdym ładowaniem rozładować batkę. Pamiętaj żeby nie rozładować do samego końca. Odrobina energii musi być.

 

Co do mego postu wyżej chciałem się zapytać czy AK wytrzyma 9,6 a nie 8,4 :P

Edited by Valdemar
Link to post
Share on other sites

Dostałem cymke wczoraj pierwsze wrażenie super, wszystko ładnie spasowane i nic mi się nie rusza, magazynek też mocno siedzi chociaż gdy testowałem go na podwórku nie podawał mi wszystkich kulek byc może za mało podkręciłem sprawdze to w sobote. Tylko mam jeden problem nie moge upchnac tego kabla od batki, próbowałem już dzisiaj kilka razy na różne sposoby i dalej nic, daje foty jak mniejwięcej to wygląda

http://img253.imageshack.us/img253/6152/dsc00029w.jpg

http://img111.imageshack.us/img111/3922/dsc00032p.jpg

tego kabla nie moge wcisnac do kolby...

Link to post
Share on other sites

Przeprowadź przewód w kolbie w jej najniższym punkcie. To da trochę więcej miejsca i nie będzie tak ciasno. Na Twoim miejscu zaznaczyłem skąd powinien wychodzić przewód, najłatwiej odkręcić kolbę i wtedy sobie ze spokojem poprowadzić przewody.

 

KLIK

 

pzdr

/boziu.

Edited by boziu
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się ze M120 to będzie dla niego już dla dużo... Choć może już ktoś się odważył zamontować ;) Mam tą replikę od 3 miesięcy i jest raczej boska ;) Poza pożal się boże baterią... Już w moim pierwszym asg ("Umarex Pobjeda" :D ) była bardziej wytrzymała...

A spręzyna to na 50% M100 ale jak ktos wie to niech sie wypowie.

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3929 - ten magazynek bedzie pasował? Pytanie już sie chyba pojawilo ale wydaje mi sie ze to o inny kształt maga chodziło ;)

Edited by kojt3627
Link to post
Share on other sites

witam:D

mam pytanie....jestem uzytkownikiem CM 031A od 3 miesiecy i doszedlem do wniosku, ze trzeba wymienic gumke.....moze ktos mi powiedziec jak to zrobic????nie rozkrecalem broni i ogolem jestem zielony odnosnie tego typu sprawa...;)

 

No to tak:

1. wyjmujesz maga

2. Zdjemujesz dekiel

3. Ten pret stalowy co trzyma na sobie "zamek" i ten dyngs do blokowania dekla przesun w strone frontu, tak aby wyskoczyl z tyłu z tego elementu zatrzaskowego.

4. Wysun ten pret z zamka i zdejmij zamek i sprezyne z niego.

5. Pod deklem jest taki długi kawałek plastiku i srubka mała. HU ustaw na 0, odkrec srubke, zdejmij delikatnie ten plastik tak zeby nie uszkodzic regulatora HU (on sluzy do umiejsawiania batki). ukaze ci sie piękny srebrny GB :D

6. w gniezdzie maga (tam gdzie go umiejscawiasz ;) ) są 2 srubki, a drugie 2 identyczne są troche dalej już normalnie w body.

7. Odkręcasz wszystkie 4

8. Trzymając za łoże przednie lekko popychasz do góry to co własnie odkręciłeś.

9. Przypatrz sie co sie jak rusza itd i wtedy wyjmij caly przod z body.

 

Zauwaz ze to przez co kulki wlatuja do srodka (taka rurka w gniezdzie) ma z przodu troche miejsca. dzieki niemu bedzie ci latwiej to wszystko wyjąć.

 

10. http://gunfire.pl/data/gfx/pictures/large/...152190107_1.jpg to jest przykladowa komora HU. Na obrazku po jej lewej stronie masz miejsce na srubke. Jest ono analogicznie po obu stronach komory.

11. Odkrec te srubki i wysun komore wraz z lufa z lufy zewnetrznej.

 

Odsapnij i jedziemy dalej ;)

 

12. Odkrec srubki po bokach komory trzymajace tą "suwnice" regulatora :)

13.Wyjmij go do boku.

14. ten element ktory jest w srodku (dlugi waski) odchyl do gory

15.W SRODKU JEST TAKI 1-MILIMETROWY ELEMENT W KSZTALCIE WLACA. NIE ZGUB GO, TO DYSTANSER, JEST B. WAZNY.

16. ten element z obrazka taki lekko ksiezycowaty trzyma lufe w komorze. jest on umiejscowiony z przodu na spodzie komory. Wyjmij go (to taki zatrzask jest)

17. delikatnie!!!!!!!! wysun lufe z komory

18. na jej koncu jest gumka HU

19. wymien ją (od razu mozesz tez wymienic dystanser bo pewnie dostaniesz nowy)

20. wkladajac gumke (:P) patrz na ta kreske wystająca w srodku gumki, jej "odcisk' znajduje sie na spodzie lufy; nie pchaj na sile zebys nie rozerwał gumki.

21. przed włożeniem psiknij ją z wierzchu olejkiem silikownowym co by sie latwiej wsuneła do komory.

22. włoż tak zeby ta czesc lufy z dziurka z wierzchu byla na gorze.

23. dystanser wsadz w ten polkolisty otwor w elemecnie z punktu 14.

24. zamknij ten element

25. dokrecaj wszystkie strubki jakie ci kazano wszesmiej odkrecać

26. skladaj tak jak bylo wczesniej

27. w razie niejasnosci pytaj zeby nie zwalić

28. Adminów przepraszam za brak czasami polskich znaków.

29. Możesz mi przesłac browca albo zamówić paczkę Exceli w podzięce :P

 

Aha sorki za taki totalnie "krokowy" opis ale nie wiem na ile jesteś w te tematy wtajemniczony ;)

Edited by kojt3627
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A na jakich akumulatorach ciągniecie swoje repliczki AK? Ja posiadam G&P 2200 mha i szczerze przyznam się, że ledwo na styk wchodzi... Miałem stracha po rozpakowaniu, gdyż jest 1,5 dłuższy od stockowego :killer: Ale wydajność też nieporównywalnie większa :uśmiech:

Zastanawiam się - czy firefoxy miałby taką samą wydajność.. ?

 

W ogóle swoją replikę kupiłem używaną, jednak jest to najlepszy AK w drużynie. Jestem bardzo z niego zadowolony i przywiązany, jednak ze względu choroby będę musiał niedługo się z nim rozstać :(

Edited by benzyniak
Link to post
Share on other sites

No to musimy się rozpłakać... :wink:

 

Firefox są ogólnie bardzo wydajne. Ja w swoim kałachu (cm028- w końcu to to samo w środku), na sprężynie M110 i wyjętym bezpieczniku osiągam 1500 strzałów, na jakiejś szajskiej chińskiej baterii. No ale dobre łożyskowanie i spodkładkowanie, też swoje robi... :killer: :) Na baterii firefox 9.6 strzela jak poje... Dlatego z niej nie korzystam:P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

świecące - metal. Plastyk - matowe :) - przynajmniej dla mnie.

 

 

Jeszcze ze trzy pytanka się znajdą :)

 

1. Nic nie lata? Trzyma się mocno w jednym kawałku?

 

2. Czy stockowa batka jest aż taka zła? ;>

 

3. Nie umiem zlaneś jednoznacznych informacji z czego dokłądnie i w którym miejscu jest zrobiona replika. ABS to tylko okładziny? (kolba, chwyt, chwytprzedni)? Reszta to faktycznie metal? (nie licząc maga)

Link to post
Share on other sites

Nie jestem w 100% pewien czy to mowa o tym samym ak, z tym co ma kumpel i to co tu na fotkach widać jak dla mnie nie ma różnicy...

Co do plastiku to jeszcze body, poza górną częścią, tą zdejmowaną, która jest metalowa.

Czy coś lata? Cały przedni grip w tej replice latał strasznie... śmieliśmy się że ma teraz ak i "shotguna" w jednym. Drobna domowa naprawa i po problemie.

 

Stokowa batka to 1400 albo 1500 i trzyma, 2 strzelanki bez problemu a pod koniec trzeciej już wysiadła.

 

100% stock i bez gumki, a ma 385-188fps.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...