Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Obszywanie BDU


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

odgrzeję troszkę bo jednej rzeczy nie do końca kumam

 

odznaka kwalifikacji - łuczek. Z tego co zrozumiałem jest przyznawany po zakończeniu określonego szkolenia. To znaczy np. po szkoleniu spadochronowym dostaję łuczek AIRBORNE. Czy żołnierze nie związani na co dzień z dywizją powietrzno-desantową mogą taki łuczek naszywac jesli skończyli to szkolenie ? Np. tacy kolesie z 10 Górskiej mogą miec (oprócz swojego własnego) łuczek Airborne ? Albo Ranger ?

 

wybaczcie lamerskośc mojego pytania ale gubię się troszkę w tym wszystkim...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jeżeli mudnur nie ma EGA na prawej keiszeni to nie jest to mundur Marines

 

Temat do zadawania pytań więc pragnę zapytać co to jest EGA na prawej kieszeni ? Bo poszukuje munduru Marines i nie chciałbym kupić lipy. I czym warto obszyć taki mundur ?

 

renchi.

Link to post
Share on other sites

Dorwałem oryginalny mundur USMC, Marpat Woodland - patrząc na mundur po prawej stronie ma być naszywka US Marines, po lewej nazwisko a co dalej ? Jak obszyć ramiona, kołnieżyk itd... ? Czy wogÓle obszyć ? Jak to jest w rzeczywistości ?

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Marines, nie obszywają mundurów naszywkami. Jedynie taśma z nazwiskiem, taśma z napisem U.S. Marines i metalowe stopnie na kołnierzykach. Ewentualnie taśma z grupą krwi na kieszeni naramiennej.

Edited by Widowm4k3r
Link to post
Share on other sites

Flagi zazwyczaj sie nie naszywa na MCCUU. Tylko raz widzialem Marines z flagami na mundurze. Nie pamietam skad byly te fotki, chyba z jakiejs misji w Ameryce srodkowej lub poludniowej ale moge sie mylic. Jezeli ktos wie napewno niech mnie poprawi. Na klapach od kieszeni mozna naszyc jeszcze kwadraty IFF/IR widoczne w noktowizorach. Ogolnie procz tego co napisalem wczesniej nie spotkalem sie z tym by Marines mieli obszyte mundury bardziej niz jest to konieczne. Jak ktos chce koniecznie obszywac mundur to moze obszyc mundur Armii.

Edited by Widowm4k3r
Link to post
Share on other sites

http://media.militaryphotos.net/photos/album82?page=1

 

Prosze, troche fotek Force reconu. Nie pamietam czy widzialem tam gdzies na marpacie flage, ale moze gdzies byla. Popatrz to moze znajdziesz cos interesujacego.

 

http://media.militaryphotos.net/photos/album82/ady?full=1

 

Tu jest flaga, ale to chyba jest ta widoczna w noktowizorach, taka jak tutaj

 

http://media.militaryphotos.net/photos/album82/aep

Edited by Widowm4k3r
Link to post
Share on other sites

Co do obszywania MARPATow, czy Force Recon czy jednostki regularne w czasie misji pokojowych, oraz Takich gdzie dzialaja z kontyngentami z innych krajow na ramieniu maja amerykanska flage

abe.jpg

Tutaj z Liberii

 

aab.jpg

aag.jpg

aaj.jpg

Co fatk na tych fotkach w BDU ale to samo sie tyczy MCCU

 

Dodatkowo FR na akcje nosza mundury bez zadnych obszyc, znaczy sie stopni, branch/name tapow, oznak specjalnosci, Tylko IR tab, Flaga, i ew naszywka dotyczaca zdrowia (astmatyk czy cos w tym stylu)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Siema. Mam pytanie, nad którą kieszenią z tyłu spodni BDU (na tyłku ;-) ) mam naszyć naszywkę z ksywą/imieniem(wydaje mi się ze nad prawą)? Czy grzechem będzie jak naszyje sobie naszywke również na tyle boonie? Jeśli odpowiedzź gdzieś była po drodze to wybaczcie 8-)

Link to post
Share on other sites
Siema. Mam pytanie, nad którą kieszenią z tyłu spodni BDU (na tyłku ;-) ) mam naszyć naszywkę z ksywą/imieniem(wydaje mi się ze nad prawą)?
Regulaminowo name tape na spodniach jest chyba tylko na MARPATcie, na BDU na pewnonie było.

 

Czy grzechem będzie jak naszyje sobie naszywke również na tyle boonie?
Regoluminowo nic takiego nie ma.
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam pytanie odnośnie łuczków noszonych na lewym ramieniu przez operatorów 10 SFG AIRBORN

Większość z nich rekrutuje się z oddziałów Ranger, a ci co przeszli przeszkolenie w Ranger mają prawo do noszenia łuczka Ranger. Ostatnio widziałem filmik z udziałem zielonych beretów i jeden z nich miał właśnie trzy łuczki, próbowałem wyostrzyć kadr, ale nie dało się odczytać kolejności, i tu nasuwa się pytanie-jaka jest ich kolejność?

 

1) Special Force , Ranger, Airborn

2) Ranger , Special Force, Airborn

3) Special Force , Airborn , Ranger

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...