Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW I


Recommended Posts

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolega Wolf, nigdzie nie znalazł zakazu noszenia obcych mundurów, nawet w pełni obszytych. Zastanawiłbym się nad tym natomiast w okolicach jednostek albo np u kolegi w wojsku na przysiędze, bym sobie darował. Nie wiem natomiast jak się to odnosi do mundurów galowych, bo w końcu to nasi sojusznicy w NATO.

Link to post
Share on other sites

Może nie poruszajmy tutaj tej kwestii, bo o noszeniu obszyć było już mówione w wielu wątkach, przy okazji różnych tematów...

 

Dodam jedynie, że jest jeszcze kwestia dobrego smaku. Co innego obszycie sobie munduru na ulubioną jednostkę, "do szafy", a co innego obszywanie się dokładnie wg. regulaminu i paradowanie z tym. Pamiętajmy, że to jednak pewne symbole (nawet stopień wojskowy) na które niektórzy ludzie musieli ciężko pracować - z szacunku do nich nie odbierajmy tym symbolom ich znaczenia. Takie jest moje zdanie i oczywiście nie każdy musi się z nim zgodzić.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Witam, też dołącze się do tej dyskusji, bo poruszasz temat zdrowego rozsądku u ludzi. A z tym bywa jak wiadomo najgorzej. Co prawda cale ASG opiera sia na zaufaniu i tym wlasnie rozsądku, ale podobnie jak wystepuja ludzie biegajacy z replikami po wioskach i miastach (patrz filmy) to na pewno znajda sie i tacy ktorzy beda paradowac w mundurze pod okiem sluzb mundurowych, proszac o awanture. :-F

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Z racji, że napisałem w akcie nudy prosty artykuł na temat mocowania szelek i pasa systemu BW - S95. Zawsze były kontrowersje jak to zrobić, jak jest poprawnie i nigdzie nikt nic nie napisał. Więc postanowiłem wypełnić lukę.

 

Zapraszam do czytania

 

>>>LINK DO ARTYKUŁU<<<

 

Mam nadzieje, że wraz z czasem będzie na naszej stronie więcej artykułów na temat ekwipunku.

Link to post
Share on other sites

proponuje poszukać na niemieckim ebay'u -można tam nieraz kupić ciekawy sprzęt za niewielką kasę, trzeba się tylko dogadać w sprawie wysyłki na teren polski.

 

http://sammeln.listings.ebay.de/BRD_Ausrue...ListingItemList

lub

http://sammeln.listings.ebay.de/Militaria_...ListingItemList

 

Da się załatwić 8-) codziennie odbieramy paczki z granicy więc jakby ktoś chciał coś zamawiać to dajcie cynk - wyśle się na nasz adres, my to przepakowujemy i wysyłamy tylko dajcie na przesyłkę :-P

Acha nie liczcie na odbieranie paczek pobraniowych :-F

Link to post
Share on other sites

Hej, zimno sie robi. Pomyślałem, że możnaby coś na głowę skołować. Tak przeszukuje forum i nie znalazłem nic na temat tego, jakie czapki w zimie noszą żołnierze BW? Czy w ogóle jest coś takiego? A jeśli jest, to gdzie można kupić?

 

Znalazłem jakieś takie vestowe uszatki, ale nie wyglądają przekonująco. Ewidentnie kojarzą mi sie bardziej ze wschodem, niż z zachodem. Czy mylnie?

Link to post
Share on other sites

A czapki które macie na głowach na zdjęciach AWR-u stykną? Wyglądają znacznie lepiej, uszatki są wiejskie, sprawdzają się chociaż?

 

Wiejskie czy nie wiejskie , liczy się to ,że są ciepłe. Bo po co Ci czapka na zimę która nie grzeje. Lans?

Link to post
Share on other sites

Odnośnie zbliżającej się zimy: jak wg regulaminów wygląda maskowanie zimowe, chodzi głównie o to jak nosić oporządzenie/kamizelki przeciw-odłamkowe/taktyczne i cały inny podręczny a siłą rzeczy flektarnowy osprzęt.

Skoro maskujemy się na biało powinny być one niby pod ponchem/kurtką maskującą, ale z drugiej strony dostęp do nich jest wtedy utrudniony.

Link to post
Share on other sites

To standardowy dylemat w przypadku ciemnego szpeju w zimie. Niestety, jedynie poncho pozwala na zakrywanie ciemnych rzeczy. Jeśli mamy normalny maskałat zimowy, trzeba się pogodzić z tym, że oporządzenie widać, lub jak nas stać, można sobie jeden komplet pomalować na biało (mnie nie stać...).

 

Z plecakiem jest już prościej, bo kilka firm szyje worki naciągane na plecak, w kamuflażach flecktarn (używane do 120l Berghausów dla oddziałów specjalnych), wustentarn i w "bałwanka" (na kamuflaż zimowy mówi sie potocznie "brudny bałwanek").

 

A tak na marginesie, to napisałem artykuł na temat niemieckiej racji EPa:

 

http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=28

 

Zapraszam do komentowania :).

 

Ronin

 

p.s.

 

Te oliwkowe zimowe czapki na zdjęciach to zwyczajne wywijane czapki typu "commando". Te normalne zimówki BW są znacznie cieplejsze...

Link to post
Share on other sites

jeżeli jestem na bieżąco, to istnieje tylko jeden rodzaj czapek zimowych bw. i jest to właśnie czapka z poprzedniego zdjęcia. Jest ona noszona niechętnie ze względu na wygląd ale jej prawdziwe walory docenia się dopiero przy -10 celciusza.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...