Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Nie powiem Ci na pewno, bo 4-punktowych nie miałem, ale opinie są generalnie na korzyść 7-punktówki. Może nie tyle lepiej rozkłada, co jest stabilniejsza, ale przekłada się to na większą wygodę. Na pewno w każdym razie jest to rozwiązanie lepsze, niż 3-punktowe (tzw. "dusicielki" WP).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie oporządziłem swoją nową kamizelkę [olive].

Przyczepione mam 2 cargo [coyote], buttpack [coyote], Cargo medyczną [marpat], ładownice na 6 magów [marpat]. kieszeń na radiostacje [marpat], W kamizelce sa "wbudowane" 6 kieszeni na magi, Camelbak i torba na puste magi w woodland "home made" z kieszeni od paterna.

W cargo i mad. mam pierdoły :P W kieszeni na radio mam "piórnik"z piro, w wbudowanych ładownicach mam magi do mp5 ale docelowo wrócą na udo. Magi do Scar'a muszę kupić bo magi sprzedałem z inną giwerą. Docelowo będzie co najmniej 6 magów (z magbull) do Scar'a i już mam 4 do mp5 i 2 do Colt'a WE którego puki co trzymam w jednej z kieszeni kamizelki (docelowo n udzie będzie)

Co sądzicie o tym ustawieniu ?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21652da509cd58c6.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49382c96508088af.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82546bd370dfff16.html

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nie powiem Ci na pewno, bo 4-punktowych nie miałem, ale opinie są generalnie na korzyść 7-punktówki. Może nie tyle lepiej rozkłada, co jest stabilniejsza, ale przekłada się to na większą wygodę. Na pewno w każdym razie jest to rozwiązanie lepsze, niż 3-punktowe (tzw. "dusicielki" WP).

 

O dusicielkach czytałem, podobno ugniatają żebra, wątrobę i wogle lipa. Jeden mchyba cały szpej zamówie z MIWO-L by nie płacić za wysyłkę 2 razy z 2 sklepów. Tylko jakie szelki do tego pasa 7 pkt.?

Link to post
Share on other sites

Kurde Ty masz problem z czytaniem z zrozumieniem.

 

Napisałem "są płaskie" to co mogłem mieć na myśli:

a) "są płaskie Pas"

b) "są płaskie szelki"

 

Druga sprawa pytasz jakie szelki to chyba logiczne, że odpowiadam Ci jakie szelki. Obserwując te rady dla Ciebie w tym temacie powinno się to wydzielić i wrzucić do oddzielnego tematu "Afros92 pyta". Jestem pod wrażeniem z jakim spokojem Catch22 100 razy powtarzał Ci to samo i tłumaczył wszystko od podstaw (chyba miał dobry dzień).

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chłopaki, jak ktoś ma poważne problemy z kręgosłupem (a ma je większość naszych kolegów komandosów) albo z korzonkami, reumatyzmem (jak wielu naszych znajomych myśliwych) to mamy kilka, już przez nich przetestowanych i sprawdzonych rozwiązań:

1. Szelki 7-punktowe JACKO i pas PT-3 - zaleta to większa stabilizacja wyposażenia niż przy standardowych 4 punktach podpięcia. Jak ktoś jest nietypowy czyli chudszy lub tęższy niż ustawa zasadnicza przewiduje :-P to nie ma problemu: zrobimy jak należy. PT-2 ma za mało taśm aby wystarczająco stabilnie umocować wyposażenie, a do noszenia PT-4 to lepiej być wyższym niż niższym :-P .

2. Szelki 7-punktowe JACKO i pas modułowy RATS (z grubą pianką wewnątrz) osłaniający okolice krzyża (szczególnie dla tych, którzy już mają problemy reumatyczne).

Nasi koledzy z Lublińca częściej wybierają wariant 1, a myśliwi 2.

Link to post
Share on other sites

I tu muszę się zgodzić. Do niedawna chodziłem właśnie z pasem PT-2 i znam kilka osób które dalej tak chodzą. Wszystko było ok. Zamieniłem na pas 2-3-4 żeby było stabilniej przy dołożeniu nadupnika (znam takich co już na PT-2 wygodnie go użytkowali) no i do nowego pasa chciałem szelki Jacko dlatego, że są płaskie.

Link to post
Share on other sites

Znam osoby z bardzo duzym doswiadczeniem wojskowym, ktore nie potwierdzaja tej tezy, ale my sie pewnie nie znamy :P

Moment, moment. Ale której? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Bo ja tu jak zwykle węszę spisek wokół votum separatum i się pogubiłem ;)

Link to post
Share on other sites

Chłopaki, ja napisałam czego używają komandosi z Lublińca i myśliwi, do tego napisałam, że chodzi o przyjaciół i znajomych (o reszcie świata nic nie napisałam).

Nie napisałam również o ludziach, którzy pasów taktycznych używają w ASG.

Nie napisałam również o kolegach żołnierzach kthulhu'a, choć wiem, że ich ma bo już mnie kiedyś poinformował, że ma więc mu wierzę bo na pewno ma, nawet wygląda na takiego co ich ma i na pewno ma ich bardzo dużo i mają duże doświadczenie wojskowe (o ile wiem próbuje ustalić czy czasami nie chodzi o większość, ale z powodów labilności kadrowej w MON ciągle mu się nie udaje, ale ja trzymam za niego kciuki - już mi palce posiniały bo trudno stukać na klawiaturze trzymając kciuki :-P .)

 

Panowie luzik, życie jest piękne....

 

Moment, moment. Ale której? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Bo ja tu jak zwykle węszę spisek wokół votum separatum i się pogubiłem ;)

 

Czy aby na pewno chodzi o tezę (te są do udowodnienia) czy może o aksjomat (prawdę przyjęta bez dowodów z prozaicznego powodu braku narzędzi do jej udowodnienia).

 

WIKIPEDIA podaje: Aksjomat (postulat, pewnik; gr. αξιωμα aksíoma – godność, pewność, oczywistość) – jedno z podstawowych pojęć logiki matematycznej. Od czasów Euklidesa uznawano, że aksjomaty to zdania przyjmowane za prawdziwe, których nie dowodzi się w obrębie danej teorii matematycznej. We współczesnej matematyce definicja aksjomatu jest nieco inna:

 

Aksjomaty są zdaniami wyodrębnionymi spośród wszystkich twierdzeń danej teorii, wybranymi tak, aby wynikały z nich wszystkie pozostałe twierdzenia tej teorii.

 

CHCIAŁABYM W TYM MIEJSCU STANOWCZO ZAPRZECZYĆ OPINII, IŻ ZNAM WIĘKSZOŚĆ DOŚWIADCZONYCH ŻOŁNIERZY POLSKICH. NIE PROWADZĘ RÓWNIEŻ BADAŃ NAUKOWYCH NAD MOMENTEM POGUBIENIA SIĘ WUKASZA.

 

Ponadto nigdy nie twierdziłam, ze doświadczenia żołnierzy są identyczne jak ludzi od ASG. Udowadnianie mi, że są inne (a nawet czasami sprzeczne) jest bezsensowne, bo ja to wiem, wy to wiecie, oni to wiedzą .... ale za każdym razem powtarzają na wypadek gdyby ktoś zapomniał. :-P

Link to post
Share on other sites

A mogło być tak pięknie. Renata powiedziała jedno, ja powiedziałem drugie, ktoś coś dołożył, kthulhu dołożył jeszcze coś (tak właśnie działa wymiana informacji na forum, choć tu się pogubiłem czy kthulhu popiera moje zdanie czy Renaty). Wszyscy przyjęli swoje opinie i pozwolili ludziom tworzyć topik dalej. Zamiast tego mamy fragment Wikipedii.

 

Renato Michalik - tłumaczę swój pierwszy post. Moje oporządzenie jest na pasie typu PT2 i jest mi w nim bardzo wygodnie. Zatem moje airsoftowe doświadczenie nie zgadza się z Twoją, udowodnioną przecież, jak wykazałaś w poprzedzającym mój poście, tezą. O czym tu dyskutować?

 

Tak Catch, wiem, że mówimy o prawdziwych konfiguracjach ... sorry.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

Wukasz, popieram twoje zdanie

 

Ale coz, jak widac po pewnej sarkastycznej wypowiedzi nie ma co sie na tym forum udzielac.

 

PS. Tych znajomych nie mam tak wcale duzo i nigdy nie pisalem, ze znam wiecej zolnierzy niz jakakolwiek osoba z tego forum (to jest ulubione zajecie innych)

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie co myślicie o takiej konfiguracji:

 

2xpotrójna ładownica ak plus po bokach (godzina 3 i 9)

cargo duże (na 8 )

kieszeń mre (na 4)

2xkieszeń na granat (na szelce i na 2)

szelki taktyczne

pas pt3

 

Co w niej zmienić? Co byście poradzili? Co w dalszej kolejności dokupić?

Edited by gall_anonim
Link to post
Share on other sites

Ludzie nie kłućcie się o to kto ma jakich znajomych w wojsku albo kto ma jakie doświadczenie bo jak wiadomo: "każdy wuj na swój struj" :wink: Zacząłem niewinny temat o pasie z ładownicami a zrobiła się zadyma :poddanie: Co do stosowanie w moim przypadku TYCH paso-szelek nie wiem czy to jest sens (czy to rozwiązanie ma przewagę nad 4 pkt.) bo czy na mój ekwipunek (2 ładownice, manierka, cargo i wór na odzysk, ewentualnie w dalszej przyszłości się coś doda) nie wystarczy pas PT-3 i zwykłe szelki H 4 pkt.

Edited by Afros92
Link to post
Share on other sites

na szelce będzie radio tylko ze w kieszeni na granat. Ale zanim się dorobie radia, granaty będą na 11 i 2.

 

Właśnie wybrałem MRE ponieważ:

- konfiguracja ta będzie na całodniowe strzelanki (do 12h), więc za dużo prowiantu i wody nie potrzeba. Prowiant będzie w MRE natomiast woda w butelce w cargo. W takim wypadku chlebak sprawiłby ze pas byłby niesymetryczny i mała ilość rzeczy w nim powodowałaby obijanie, grzechotanie i podskakiwanie wewnątrz.

- na dłuższe wypady (24-48h) dojdzie do tego plecak (30l) i śpiwór w będzie podweszony pod plecakiem w miejscu chlebaka

Link to post
Share on other sites

Z głupia spytam czemu radio w kieszeni na granat zamiast radia w kieszenie na radio?

 

Zobaczymy po ktorej godzinie zacznie Ci brakowac wody z butelki w cargo albowiem ta zużywa się znacznie szybciej w czasie wysiłku. Na cały dzien to minimum 2 manierki a najlepiej camelbak. No chyba że lubisz sie odwadniać a potem nawadniać tylko przy tym obrywa serce a gwałtowne nawadnianie może spowodować zaburzenia elektrolitowe. Twoje zdrowie.

 

Gall czy przebrnąłeś przez wszystkie 65 stron tego tematu?

Link to post
Share on other sites

Ja mam tylko taką propozycję co do płynu na strzelanki czy ni lepiej jak by w jednej manierce była woda w drugiej np. coś co uzeupełnia poziom elektrolitów np. powerade? :-F

 

Ps. Zamówiłem w końcu oporządzenie :mrgreen: Dziękuję wszystkim, którzy doradzili tępemu zielonemu jakie ma oporządzenie wziąć ;-)

 

Ps2. Wziąłem:

PASOSZELKI JACKO 7 pkt.

Średnie cargo poziome

Worek zrzutowy

2 ładownice podwójne na magazynki od g36

 

Dobrze wybrałem? :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...