Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo prosiłbym o poradę. Zdecydowałem się na kamizelkę TAJ z miwo. Czy taka konfiguracja kieszeni i ładownic będzie dobra i czy wszystko zmieści się na kamizelce (do wydania mam maksymalnie 430zł):

- 3x ładownica podwójna na magazynki do G36

- 1 cargo małe pionowe

- 1 kieszeń uniwersalna

- podwójna ładownica na magazynek pistoletowy

- kabura gadżet

 

Co ewentualnie warto zamienić? Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

a dupa, zmieści się.

Ładownice pistoletowe pójdą na cargo.

Resztę masz taką jak ja, a to się mieści bezproblemowo.

Sam mam Taja w konfiguracji:

3x ładownice do magów AK

2x Cargo średnie

1x kabura gadżet

Link to post
Share on other sites

Moja konfiguracja:

Bazą jest AAV Guardera w WD.

szpej002.jpg

 

Z przodu widzimy:

szpej003.jpg

- 3 x M4 cqb pouch, WD to kontrakty, a CB to AITES

- granade pouch SDS

- single 40mm pouch kontrakt

- medic kontrakt

- flash bang pouch - noszę w nim Inteka MT4040

- admin - jakiś chiński

- gerber LMF II ASEK

- dwa grim locki

 

Z tyłu:

szpej004.jpg

- Camel 3l thermobag Omega CB - przyczepiłem go za D ringi zippami, jeśli biorę plecak(patrol pack WD) na akcje to wkład mam w plecaku, a na plecy wrzucam jeszcze apteczkę Condora.

- ładownica na flarę G&P

- granade pouch SDS

 

Do tego jeszcze pierwsza linia:

- pas LC

- torba zrzutowa G&P OD

- pokrowiec na gogle ess

- ładownica alice m16

- szelki PANTAC OD - nie polecam, są zrobione ze śliskiego nylonu i bez naszycia na nie jakiegoś anty poślizgowego materiału będą wysuwały się spod kamizelki na ramionach.

 

W planach mam jeszcze:

- comfort pada do LC

- panel udowy AITESa

- 2 x ładownica na magi do colta

- safarilanda 6004 pod colta

- dwie ładownice PPM flashbang w CB(kupione już)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanko do specjalistów (Catch? ;)) Otóż potrzebuję zestaw głównie do MOUT z możliwością wykorzystania w lesie bez obawy utonięcia we własnym pocie. Ma to być zestaw możliwy do wykorzystania w realnych sytuacjach więc chyba w obu zastosowaniach zestaw musi zawierać ochronę balistyczną (a może się mylę?). Jakie rozwiązanie byście polecali? Czy coś w stylu kamizelka modułowa P.S.P.B + chińczyk czy raczej iść w kierunku niskoprofilowego PC?

Link to post
Share on other sites

Pytanko do specjalistów (Catch? ;)) Otóż potrzebuję zestaw głównie do MOUT z możliwością wykorzystania w lesie bez obawy utonięcia we własnym pocie. Ma to być zestaw możliwy do wykorzystania w realnych sytuacjach więc chyba w obu zastosowaniach zestaw musi zawierać ochronę balistyczną (a może się mylę?). Jakie rozwiązanie byście polecali? Czy coś w stylu kamizelka modułowa P.S.P.B + chińczyk czy raczej iść w kierunku niskoprofilowego PC?

 

 

A chcesz rozdzielnie czy zintegrowane?

 

Jeśli rozdzielnie to niskoprofilowy PC i na to oporządzeniówka. Jeśli zintegrowanie to modułowy chest rig z możliwością noszenia kafli - coś w stylu weestacha/waastacha HSGI albo RRV Eagle z plecami.

 

Ja bym szedł w drugą opcję.

Link to post
Share on other sites
Guest british

Kolejne pytanie- czy zdarza się noszenie samych kafli (w wersji "stand-alone") w kamizelkach dostosowanych do noszenia kafli i wkładów miękkich, czy same kafle to tylko w PC?

Edited by british
Link to post
Share on other sites

Zintegrowanie jest o tyle lepiej że jest mniej szelek i wygodniej by się nosiło plecak. Druga opcja wydaje mi się lepsza ale będę musiał się jeszcze zastanowić, pierwsza opcja jest na pewno tańsza.

Edited by Drako
Link to post
Share on other sites
Guest british
Pod kafle, idzie miękki wkład.

 

Nawet w PC, masz specjalne miękkie wkłady.

 

Miękkie wkłady, mają szansę zatrzymać to co przejdzie przez płytę, albo i nie

Wiem, ale pytanie dotyczyło kafli samodzielnych.

Link to post
Share on other sites

Kolejne pytanie- czy zdarza się noszenie samych kafli (w wersji "stand-alone") w kamizelkach dostosowanych do noszenia kafli i wkładów miękkich, czy same kafle to tylko w PC?

 

 

Zdarza się, zwłaszcza jeśli ktoś chce zaoszczędzić na masie. Znam takie przypadki z rodzimego podwórka. PC jest u nas mało w użyciu więc często ludzie nie mają specjalnie wyboru. Oczywiście noszenie samych kafli w kamizelce zintegrowanej przeznaczonej do przenoszenia ich razem z wkładami miękkimi powoduje "flaczenie" poszycia i gorzej się ono układa, dlatego nosząc same kafle raczej wybrałbym plate carriera.

 

Generalnie płyta standalone tym się różni od płyty ICW (In Conjunction Wear) że nie trzeba jej nosić z miękką balistyką pod spodem dla osiągnięcia pełnego deklarowanego poziomu ochrony balistycznej. De facto taka płyta ma po prostu podklejony zlaminowany kevlar/polietylen do samego kafla i jest grubsza. Znam płyty które noszone samodzielnie mają np. klasę III NIJ a z miękką pod spodem już IV. Wbrew pozorom nie musi to nawet oznaczać penetracji płyty, tylko raczej przekroczenie granicy głębokości deformacji dla danego rodzaju pocisku.

 

Jeśli chodzi o miękką balistykę pod płytami - czy to w formie pełnej miękkiej kamizelki czy też małych "wkładek" dopasowanych pod kafle różnego typu - warto pamiętać że nawet pod płytami Standalone zmniejszają one traumę i zapewniają dodatkową ochronę. Jeśli miałbym coś komuś polecić, albo nosić samemu - poleciłbym noszenie płyt niezależnie od ich typu wraz z miękkim podkładem, zwłaszcza że wojskowy standard NIJ IIIA - wymagany zwykle dla płyt ICW, ma ledwie 0,5cm grubości i waży naprawdę niewiele.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem że chyba nadszedł moment aby wywalić chińską kamizelkę, i kupić jakieś lepsze, wygodniejsze oporządzenie.

Chciał bym zbudować sobie beltkita.

I taka jest moja koncepcja, zmieszajcie ją z błotem, nawrzucajcie, klnijcie. Wszytko żeby dobrze wyszło ;)

 

 

Na pasie musi zmieścić się 6 magazynków do M4, cargo, dwie kieszenie na jakieś drobiazgi, drop pouch. Wodę planuję przenosić w camelbaku.

Ważne jest też to żeby w miarę możliwości wszystko było w woodlandzie.

 

Za podstawę wziął bym pas PT-3 od miwo(oczywiście praszka), szelki ST-1.

Dalej cztery takie ładownice (http://allegro.pl/item663408295_sds_molle_m16_m4_magazine_pouch_snap_woodland.html)

po dwie po każdej stronie(odpowiednio na 10 i 2)

Na 3 i 9 chciał bym wsadzić ładownice do SAW 200rds, jako kieszeń na różne drobiazgi.

Na 8 drop pouch, na 6 cargo. I zostaje mi ciągle trochę niezagospodarowanej przestrzeni.

 

Proszę o poprawki i krytykę ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie bierz snapów (czyli kieszeni na zatrzask) tylko te na rzepy. Dwusetki mogą się okazać trochę zbyt duże i drobne przedmioty mogą w nich ginąć, ale to sam ocenisz - najwyżej zastąp jedną kieszenią na manierkę/cargo, ta molle jest dosyć uniwersalna.

 

A co z granatami, apteczką, nożem, bronią boczną i magazynkami do niej? Jakąś komunikacją?

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać czegoś do poprzedniego posta, ze mnie jest raczej niedzielny "ersofter" więc wszelkie podziały na linie ekwipunku, wkłady miękkie i twarde nie są dla mnie zbyt ważne ;)

 

Broni bocznej jeszcze nie posiadam, lecz gdy pieniążki pozwolą na 100% będzie, nie pomyślałem o tym. Sama broń wylądowała by pewnie na udzie, a magazynki można by wcisnąć między cargo a 200rd(na 6). Albo 200rd z 9 przełożyć na 6, a na jego miejsce wsadzić magazynki od bocznej, było by na pewno wygodniej je zmieniać.

 

Myślałem że można by apteczkę włożyć do jednej z 200rds. Jeśli to za duża ładownica, zamiast niej można by wsadzić IFAK-a.

 

PMR planowałem wsadzić na lewą szelkę.

A co do granatów to na strzelankach nie używam, i nie sądzę żeby to się miało zmienić za życia tego beltkita ;)

 

http://allegro.pl/item663408302_molle_fsbe...a_woodland.html

O takie ładownice na magazynki Ci chodziło?

 

 

 

Pozdrawiam

Edited by Rumcajsev
Link to post
Share on other sites

Owszem, o takie.

 

Deklarując swoje desinteressment pewnymi podstawowymi informacjami dotyczącymi oporządzenia, a następnie próbując uzyskać poradę na temat jego konfiguracji trochę mnie dezorientujesz. ;-)

 

Rozrysuj sobie ten pas uwzględniając swój obwód oraz ilość komórek PALS w pasie - nanieś na to kieszenie które chcesz tam mocować - zobaczysz czy starczy ci miejsca żeby ułożyć na nim wyposażenie. To co na razie zaproponowałeś to dosyć dobra konfiguracja początkowa, ale jej wadą jest mała elastyczność - ładownice na skrzynki amunicyjne do rkm są po prostu duże. Pomyś o zastąpieniu ich manierkowym cargo i np standardową kieszenią medyczną na suwak.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...