Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

podwójne shingle modułowe z regulowanymi/zrywanymi klapami na rzep nie na gumkę. Po lewej podwójny.

Na camelbaka kup po prostu dobry pokrowiec, albo noś go poziomo na nerkach (zamów sobie odpowiedni pokrowiec)

 

Ja mam trzy pytania:

1. Jak wyglądają regulowane/zrywane klapy w shingl'ach? Czy użycie shingli tak nisko, na pasie nie zaszkodzi ich zawartości podczas czołgania się?

 

2. Jeśli chce zabrać więcej magów to czy nie lepiej użyć małego chesta na przód,niż dodawać więcej ładownic na pas? Np. 4 na chesta,6 na pas ?(Chodzi o magi do głównej)

 

2. Gdzie można zamówić taki pokrowiec,i jak go późnij zamontować do tych pasoszelek?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Hajdi - wydaje mi się, że magi będą bezpieczne. I tak nosi sie je dnem do góry, a Catch specjalnie zwrócił uwagę, zeby były z klapką, nie z gumką :). Chyba, że chodzi Ci o połamanie magów, jak bede na nich leżął? Myslę, że blaszane lowy do AK nawet ne zauważą takiego traktowania ;)

Mini-chesta (usupełniającego pasoszelki) też mam w planach, głównie jako mapnik, ale parę łaodwnic na nim też sie da przyczepić :)

 

@ Catch - popatrzyłem na to jeszcze raz, trzeźwym porannym okiem, i rozdziawiłem japę: ależ to jest prosta konfiguracja. Minimalistyczna.

...ja bym się znów p...ł z nie wiadomo jakimi, kosmicznymi pomysłami... :(

Link to post
Share on other sites

@ Hajdi - wydaje mi się, że magi będą bezpieczne. I tak nosi sie je dnem do góry, a Catch specjalnie zwrócił uwagę, zeby były z klapką, nie z gumką :). Chyba, że chodzi Ci o połamanie magów, jak bede na nich leżął? Myslę, że blaszane lowy do AK nawet ne zauważą takiego traktowania ;)

Mini-chesta (usupełniającego pasoszelki) też mam w planach, głównie jako mapnik, ale parę łaodwnic na nim też sie da przyczepić :)

 

@ Catch - popatrzyłem na to jeszcze raz, trzeźwym porannym okiem, i rozdziawiłem japę: ależ to jest prosta konfiguracja. Minimalistyczna.

...ja bym się znów p...ł z nie wiadomo jakimi, kosmicznymi pomysłami... :(

Err looknij tutaj

http://img529.imageshack.us/img529/7070/pict0435cd0.jpg

Od prawej:

Ładownica na 3 magi, a na niej mała kieszeń na granaty (za kieszeń wepchnięta i uwiązana zapalniczka żarowa) i kieszeń na manierkę z kubkiem (+jakieś tabletki odkażające i przyprawy)

Małe cargo pionowe z lornetką 7x50

Apteczka od Janysta

Małe cargo pionowe z poncho woodland i ekspanderami

Ładownica na 3 magi, a na niej kieszeń z światłami (lightsticki duże, małe i IR, czołówka, latarka na korbkę, baterie, chusteczki, szalokominiarka, moskitiera, strobo MS-2000M i coś tam jeszcze), kieszeń na radio, ładownica na 3 magi

 

Może to coś pomoże.

Link to post
Share on other sites

Gall'u czym podparte są Twoje rady?

 

Obawiam się głównie zapiaszczenia. Chyba jednak klapa w ładownicy pudełkowej czy nawet zwykła przewyższa zapięcie w shinglach(wydaje mi się że chodzi o coś w rodzaju taśmy z napem/rzepem skoro nie o gumkę) W końcu chyba po to je dajemy żeby mieć szybki dostęp do magów.

Link to post
Share on other sites
Na camelbaka kup po prostu dobry pokrowiec, albo noś go poziomo na nerkach (zamów sobie odpowiedni pokrowiec)

Masz jakąś fote jak wygląda pokrowiec do noszenia camela w taki sposób i jak go się wtedy montuje do beltkitu?

Link to post
Share on other sites

akurat zamontowanie pokrowca na camela który ma z tyłu pionowe Palsy do beltkitu który ma też pionowe taśmy nie jest problemem. tylne tasmy szelek przechodzą przez kanały zrobione przez tasmy montażowe systemu MOLLE ..wszystko opiera się na cargo

chyba że to wersja z samymi szelkami wtedy trzeba pokombinować ..trochę paracordu, gumy, taśmy, zipów i gotowe

jak chcesz naprawdę cos dobrego to trzeba zamówić

Link to post
Share on other sites

Też nie widzę problemu w zamontowaniu pokrowca na camela normalnie. Ale z tego co zrozumiałem z posta Catch'a to chodzi o to żeby zamontować pokrowiec poziomo. A nie bardzo mogę rozkminić gdzie ten bukłak ma być, czy na szelkach, czy na pasie, a może na jednym i drugim. Jak ktoś ma fote to będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

I w ten piękny sposób dotarliśmy do sedna problemu: Jak POZIOMO zamontować pokrowiec na camelbacka na pasoszelkach? Jak dodamy do tego jeszcze że "nad chlebakiem" to chyba wyjdzie coś niezbyt możliwego do stworzenia.

 

Super: Którąś firmę konkretnie polecasz? Jak nie chcesz się chwalić głośno to PW bym prosił w sprawie co od kogo i dlaczego ;-)

Link to post
Share on other sites

@Hajdi

 

Poparcie mam takie:

-torba potrzebna w lesie jak dziura w moście. Tylko obija sie, a zużyte magi ładuje do ładownicy spowrotem. Jeżeli już bardzo jestm pod ostrzałem i nie mam czasu na ładowanie maga do ładownicy to wsadzam go za pasek, szelke czy gdzie kolwiek. Torba zrzutowa = niepotrzebny lans

- 99% ludzi którzy noszą chlebaki mają olbrzymi problem przed każdą strzelanką bo się godzinami zastanawiają co jeszcze niepotrzebnego tam mogą wsadzić: może komplet gore, może kocyk, może gril i rozkładane krzesła? Sytuacja się zmienia diametralnie gdy idzesz na 48h milsima. Wtedy mimo to polecam użycie małego plecaka zamiast chlebaka.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie do końca. Wygodniej i dużo szybciej jest wyrzucić pusty magazynek do zrzutu i wyciągnąć nowy z ładownicy bo wiesz że nie natrafisz przez przypadek na pusty. I wcale to nie jest niepotrzebny lans. Raczej brakiem lansu jest posiadanie zrzutu w momencie gdy ganiasz z hicapem albo gdy masz worek który nie mieści twoich magazynków <smile>

 

Co do chlebaka to też różnie. Część osób skompletowało sobie wnętrze i nosi niezależnie gdzie lub na jakiej akcji jest. Osobiście noszę waistpacka w niezmiennej konfiguracji (apteczka, papier toaletowy, mre) A na milsimy dobieram do tego gore. Reszta potrzebnych gratów ląduje w plecaku. który w razie potrzeby można zostawić bez spadku mobilności (żarcie i wode mam, ammo też, i ciepłą kurtkę na słabą pogodę.)

Link to post
Share on other sites

Gall wszystko fajnie tylko że już wielokrotnie powtarzano że jest to temat o realnej konfiguracji oporządzenia, pomimo że jest to forum airsoftowe. Ja używam tylko i wyłacznie real capów i potrzebuje jak najwięcej miejsca na kamizelce na granaty i magazynki, których w chwili obecnej mam 10, a w niedalekiej przyszłości planuje miec ok. 20. Reszta gratów, do których nie potrzebuje mieć szybkiego dostepu ląduje właśnie w naddupniku np. racje żywnościowe, paliwo, kuchenka, moskitera, środki higieniczne, zrolowane ponczo u dołu czy saperka.

TBM -> dlatego żeby nie natrafić na pusty magazynek wsadza sie go do ładownicy szczękami do góry, dodatkowo sprawe ułatwia posiadanie magpulla oryginalnego czy tez zrobionego własnoręcznie.

Link to post
Share on other sites

mam gumowe magpule i ładownice na 3 magi od miwo - wierz mi, jak schowałbym jednego szczękami do góry to w pozostałe dziury obok mógłbym co najwyżej włożyć batona ;) Ułatwia to wyciąganie, oraz poprawia czas wymiany. W wolnych chwilach mogę wyjąć magi ze zrzutu i podładować wkładając z powrotem do ładownic ale pod ostrzałem to zastanawiam się bardziej jak najszybciej wymienić maga a nie czy wziąłem dobrego.

Link to post
Share on other sites

@shellshock

Errhile pisał co bym zmienił wiec napisałem co ja bym zmienił

 

@TBM

torba na zrzut przyda się jedynie w cqb. Nie widze tego ze ktoś gania kilka godzin po lesie z majtającą się torbą i grzechoczącymi magazynkami. W zielonej masz na tyle dużo czasu że możesz bez problemu zchować magazynek lub wyciągnąć zza pleców nowy. A tak pozatym niegdy nie wyciagnąłem pustego magazynka bo zawsze wkładam je do góry denkiem.

Link to post
Share on other sites

torba na zrzut przyda się jedynie w cqb. Nie widze tego ze ktoś gania kilka godzin po lesie z majtającą się torbą i grzechoczącymi magazynkami. W zielonej masz na tyle dużo czasu że możesz bez problemu zchować magazynek lub wyciągnąć zza pleców nowy. A tak pozatym niegdy nie wyciagnąłem pustego magazynka bo zawsze wkładam je do góry denkiem.

 

W ersoftowych warunkach to troche inaczej wygłąda. Czasem po prostu nie ma czasu wsadzać je z powrotem do ładownic, a wyrzucać szkoda, bo można zgubić po prostu maga. W wolnej chwili można wrzucić do ładownic i worek zwinąć. On nic nie waży, jak się go zwinie mało miejsca zajmuje, a może się po prostu przydać.

Link to post
Share on other sites

@TBM

torba na zrzut przyda się jedynie w cqb. Nie widze tego ze ktoś gania kilka godzin po lesie z majtającą się torbą i grzechoczącymi magazynkami. W zielonej masz na tyle dużo czasu że możesz bez problemu zchować magazynek lub wyciągnąć zza pleców nowy. A tak pozatym niegdy nie wyciagnąłem pustego magazynka bo zawsze wkładam je do góry denkiem.

 

Ech... ja w cqb wywalam puste magi na ziemię, bo szybciej. I chyba czegoś nie rozumiem - puste magi wkładasz do góry denkiem a pełne odwrotnie...?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...