Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK-74


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

W rzeczywistości PBS-1 jest pod AK/AKM -7.62x39mm (są też chyba jakieś pochodne wersje pod 9mm). PBS-3/4 jest dedykowany do AKS-74U i nie są przystosowane do długiego AK-74. (chociaż kiedyś widziałem zdjęcie AKS-74 z jakimś tłumikiem... :???: ) W ajersofcie jak nie jesteś "koszernym ortodoksem" to możesz przykręcić wszystko

 

 

....i zgwałcić swojego AK :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
Najmniej ortodoksyjni są sami Rosjanie, tylko nikt tego jakoś nie zauważa...

Promant nie rozumiem co chciałeś przez to powiedzieć....chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Jeśli chodzi ci o nieortodoksyjność tego tłumika to nie jest on rosyjski...

 

Chcemy mieć ładną replikę super odwzorowaną, jak oryginał a wkładać tłumik od M4 czy innego karabinu...trochę niezrozumiałe dla mnie to jest. Do AK-74 nie były przewidziane tłumiki.

 

Podobnie inne PBSy są tylko do stosowania z amunicją poddźwiękową.

Link to post
Share on other sites

Poprzednia wypowiedź nie ma związku z podanym linkiem do tłumika.

 

A nieortodoksyjność Rosjan polega na tym, że sami chętniej nałożą ten "tłumik od M4" jeśli im przypasi; bo co innego real, a co innego hobby.

 

Zresztą wszyscy ludzie z którymi rozmawiałem, a którzy zawodowo używają ostrych AK, beryli czy innych klonów z tej rodziny - zastosują każdą nowinkę czy udogodnienie, żeby sobie życie ułatwić.

Oczywiście w ramach hobby można sobie tworzyć ortodoksyjny "real" asg i fajnie.

 

[Powyższa wypowiedź nie ma nic wspólnego z kwestią tłumika do AK74 w realu, bo w ogóle nie widziałem foty ostrego wytłumionego - wcześniej też odpowiedziałem tylko dlatego, że pytanie dotyczyło repliki;

a jeśli zadający je chce mieć tłumik na replice 74, to chyba lepiej żeby założył tego PBSa niż cokolwiek innego - mniej gryzie w oczy.:)]

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie.

Takie które "klasyków" zmrozi.

 

Potrzebuję bazy, bazy do budowania nowoczesnego AK. Tak, takiego bez drewna z chwytami i ergonomicznymi częściami itp.

 

Nie mam kryteriów które strasznie by projekt obcinały - no może prócz kosztów które chciał bym zamknąć w około 1800zł

 

Moje propozycje:

seria AK74 od VFC,

fajne, ładne wytrzymałe ale na stępie muszę dokupić zestawy szyn a cena samej repliki jest już dość wysoka. Do tego każda modyfikacja będzie niebezpiecznie zblizać mnie do granicy finansowej :-)

 

AK74 RAS od ICSa

Ciekawa propozycja, zwłaszcza ze wzg. na występowanie szyn typu X47 które ostro upraszczają dalszy konieczny rozwój repliki.

Jedak opinie o owej replice nie zachęcają - słabe mocowanie kolby, nie najlepszej klasy części wewnętrzne oprócz silnika :) No i body plastikowo-metalowe ehh jak to w końcu z nim jest?

 

SLR od CA ( wersja A1 - czarna)

Stosunkowo najtańsza propozycja, co pozwala projektowi rozwinąć się nieskrępowanie do sporych rozmiarów modyfikacji. No tak...ale wnętrze... które w dzisiejszych czasach już nie zachęca. 310fpsów w stocku.

 

SLR od CA SV

Noo tu już lepiej niż poprzednik, ale wedle opinii części słabo spasowane noo i znowu drewno które trzeba wyeksmitować i rozwinąć kwestie bebechów. Jedna z mniej ciekawych propozycji.

 

Seria RK od G&G

Tu też stoją spore znaki zapytania, zwłaszcza jeśli chodzi o body którego integralną częścią są uszy kolby, przy złamaniu( a widziałem już takie) no przyznam że zaczynają się schody. W zestawie dużo we wnętrzu, min precka, motor i inne bajerki. Ponoć plastiki nie teges - błyszczą się jak psu...

 

seria RSwordów

Te repliki chyba wypadają z określenia z powodu niewiadomej marki - tak naprawdę nie wiadomo mi żeby ktokolwiek używał replik RSa. No oczywiście cena nie jest przednia tak samo jak możliwy jej rozwój na nowoczesną technologię.

 

Może jakieś ciekawe nowości coś przyniosą?

Proszę o podpowiedzi - opinie :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Najseksowniej wyglądałby jakiś AKS-74 czy AK-74M (może Boye? stosunkowo tani, więc środek można wymienić) -polimerowa kolba składana, montaż boczny i Kobra czy jakiś PK-AS, Znicz jako oświetlenie -montowany na lufie, może jakiś laser , łoże z chwytem przednim -czego więcej chcieć?

A cała masa risów? na różnych okładzinach? przecież nawet nie ma tyle oporządzenia żeby wykorzystać każdą szynę....

Więc chyba najlepiej VFC ma montaż boczny...albo CA...

SoP-PeL mnie takie propozycje nie mrożą, też lubię "taktyczne" AK, wystarczy nie przesadzać ;-)

 

Promant wiem, że użytkownicy AK itp. zamontowali by co tam by się dało...pytanie dlaczego nikt nie zrobi tłumika do Beryla?AK-74?

Z drugiej strony po co tłumik na takiej broni skoro są inne wyciszone karabinki? Rosjanie mają przecież Wale, Wintorezy WSK itp. pistolety maszynowe/karabinki.

Mimo to odnoszę wrażenie, że popularność tłumików wśród "niedzielnych żołnierzy" wywodzi się z gier/filmów itp. gdzie działanie tychże mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Link to post
Share on other sites

Mimo to odnoszę wrażenie, że popularność tłumików wśród "niedzielnych żołnierzy" wywodzi się z gier/filmów itp. gdzie działanie tychże mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

To napewno. Ale muszę powiedzieć, że dobry tłumik czasem coś daje. Można się o tym przekonać w lesie. Tyle, że musi mieć wytłumienie wygłuszające, a nie kawałek gąbki.

No i tłumiki o długości poniżej 20cm w asg to tylko lans, nic nie dają.

 

co do znicza, to ja już wolał bym zostać przy sure fire albo waltherze :]

W końcu 0,4 kg muł na końcu lufy to nie jest atrakcja sezonu :D

Ja mam to:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2085

Wymiata jak reflektor, a w cenie masz ładowarkę i aku.

 

Waga ma mniejsze znaczenie jeśli masz RAS. Kupujesz szynę skośną, montujesz na wysokości body i nie masz środka ciężkości przeniesionego na przód.

Latara jest obok body i wygodnie.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2533

Link to post
Share on other sites

pbsit2.th.jpg

 

A do niego dodał bym jeszcze Eotech'a risowe nakładki ( tylko dół) + chwyt pionowy no i szyna boczma albo zamiast tego X47 :) ale chyba boczna jest lepsza:>

I latarkę wrzucił bym większą , ta jakoś tak ginie na tej replice :D

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...