Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK-74


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Numer pojawia się w miejscach które wymieniłeś.

Przy czym - zdarza się że numer na suwadle jest po prostu wydrapany, podobnież z numerem na pokrywie zamkowej (nad numerem z lewej krawędzi).

Numery wydrapywane to ostatnie 4 cyfry.

 

Zdarza się, ze numerów (tych wydrapywanych) nie ma.

 

Lokalizacje numerów są takie same dla AKS74U i AKS74 - tak przynajmniej wynika ze stosu zdjęć jakie przejrzałem nim 'tuningowałem'.

 

Tak to wygląda na AKS74UN, ostatnie dwa zdjęcia pokazują poprawiony chwyt suwadła, wcześniejsze - mają jeszcze stary/niewłaściwy.

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

A czy widział ktoś gdziekolwiek adapter do kolby do emki pasujący do Cm.036 ? Niestety, moje pseudo drewno pękło, a nie mam cierpliwości i sprzętu by dopasowywać drewna od ostrego.

 

PS - ten od Krakmana nie pasuje.

Edited by madd
Link to post
Share on other sites

...sprzętu - piłki ręcznej i pilnika nie masz w domu?

 

 

Mam szefie, ale niestety nie moge dopasowac kolby tak, by pasowały skosy w "wąsach". Jak już pisałem - nie lubie robótek ręcznych, ponieważ nie mam do nich cierpliwości.

Link to post
Share on other sites

w AKMie cymy nie ma skosów...

A dolny wąs należało by poprostu obciąć, a górny - z tego co wiem jest w kształcie "ostrego" ogona. No ale mogę się mylić.

 

Co do skosów, to chodziło mi o te mocowania śrub od repliki do kolby - nie wiem jak to nazwać, dlatego nazwałem to wąsami - za nic w świecie nie chciało się to wkomponować w całość, dalsza zabawa pilnikiem zakończyła się pęknięciem drewna. A jeżeli mam uciąć ten dolny element, to jakoś nie widzę stabilnego trzymania się kolby ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Udało mi się zainstalować w AKM:

 

-wycior

-nakładkę

-łoże

-kolbę

-szczerbinkę

 

I jak poprawić oznaczenia na szczerbince? Farbki humbrol i pędzelek modelarski?

 

Co do skosów, to chodziło mi o te mocowania śrub od repliki do kolby - nie wiem jak to nazwać, dlatego nazwałem to wąsami - za nic w świecie nie chciało się to wkomponować w całość, dalsza zabawa pilnikiem zakończyła się pęknięciem drewna. A jeżeli mam uciąć ten dolny element, to jakoś nie widzę stabilnego trzymania się kolby ;)

 

Ja też. I dlatego Dremlem wyfrezowałem Odpowiednie"wycięcie" w kolbie na ten "wąs" ;) .

Edited by Pasti
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tak, suwadło kupiłem na wgcshop'ie.

Przystosowane jest do tej standardowej sprężyny. Aby założyć sprężynę od prawdziwka, trzeba było spawać, gdyż suwadło było kołkowane...

Ogólnie jestem zadowolony, ładnie wygląda i przeładowuje się jak ostry.

Dźwięk jest taki sam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...