Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sposób na parujące gogle/okulary


Recommended Posts

  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pasta, pastą może zamieścił by ktoś sklad chemiczny tego specyfiku z opakowania(może być zdjęcie) zebyśmy wiedzieli czego szukać alternatywnie.

icon_smile.gif

 

a prosze cie bardzo;] skład: 5% węglowodory aromatyczne, 15-30% węglowodory alifatyczne, niejonowe środki powierzchniowo czynne. tyle z opakowania...

 

a to już ze stronki producenta ale znalazłem tylko skład mleczka ale raczej jest podobny:

CYPRYS Mleczko

Woda

Olej silikonowy

Etoksylowana stearyna

Etoksylowany alkohol laurylowy

Amidopropylobetaina kwasów kokosowych

Mieszanina 5-chloro-2-metylo-2H-isotiazol-3-onu z 2-metylo-2H-isotiazol-3-onem

Azotan magnezu

 

 

 

ps. uie uzywajcie zadnych szmat scierek itp. po prostu zwykła husteczka higieniczna....

Link to post
Share on other sites

Catch mówisz że mleczko też działa? używałem jedynie past, i czym były gęściejsze tym dłużej się utrzymała powłoka.

Czasami nawet przy gęstych (dobrze polerowanych , ale delikatnie) ok miesiąca(niedzielnych strzelanek), do dwóch (z większymi przerwami między strzelaniami).

Mleczko wydaje mi się dużo za rzadkie :) ale skoro piszesz że działa to pewnie działa, mógłbyś napisać jak długo? i czy robiłeś to jeszcze w czasie strzelania czy tylko przed.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, melczko ma łatwiejszą aplikację, łatwiej je rozprowadzić i wypolerować jak lekko podeschnie. Co do częstotliwości smarowania to widać że troche w innych kategoriach myślimy. Warstwę Anti-fog aplikujesz każdorazowo przed użyciem, żeby się potem nie zdziwić, tak jak z wyczyszczeniem i sprawdzeniem broni, sprawdzeniem opo etc.

 

Ja używałem tego środka na paru okularach, goglach ESS i innych.

Link to post
Share on other sites

Rozprowadź nasączoną w tym chusteczką/szmatką. Dokładnie. Pozwól wyschnąć nieco, następnie delikatnie rozetrzyj smugi suchą szmatką i jeszcze delikatniej wypoleruj papierową chusteczką lub podobnym. Działa na porysowanych i nie porysowanych, na fabrycznym antifogu i bez.

Link to post
Share on other sites

Panowie pol miasta obeszlem i znalazlem super Cyprysa odrazu posmarowalem polerka i sprawdzalem czy dziala i jest git. Ale dokladniejsze swoje opinie zamieszcze po sobotniej bezsnieznej. U nas ten patent uczynil mnie zaledwie 1,80zl. kolesie jak im powiedzialem o tym genialnym patencie od razu ruszyli do sklepu :-P :-F :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Kupiłem Cyprysa w tubce i na razie testowałem w domu nad parą z czajnika.

Wyniki:

 

Na Uvex X-one działa średnio.Parują nad czajnikiem ale dopiero po dłuższym potrzymaniu w strudze pary.Jutro może testy w polu (jak będzie słonecznie)

 

Na Uvex astrospec http://www.ebhp.pl/i/plik_big_1667.jpg nie działa wcale.Smarowałem kilka razy kilkoma metodami (delikatnie lub jeszcze delikatniej) i materiałami (chusteczka, ściereczka) ale para siada od razu.Może to kwestia ich powłoki wewnetrznej.Mają chyba jakiś antifog, ale mimo to zdarza im się zaparować w walce.

 

http://www.tajgun.pl/admin/data/zdjecia/79.jpg Na takich tylko żółtych działa rewelacyjnie mimo że to moje pierwsze, dawno nie używane okulary.Są porysowane i zniszczone a mimo to Cyprys działa super.Tylko czego akurat tylko na nich :wink: ?

Link to post
Share on other sites

Sam używam X-one i na obu sztukach (ciemne i mocno styrane oraz jasne i prawie nowe) sprawdza się całkiem nieźle. Okulary nie parują, a jeśli już to tylko wtedy kiedy są przecierane po zamoknięciu. I tak jest o niebo lepiej niż w przypadku stosowania mydła i nieskończenie lepiej niż po pluciu...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kupilem KREM Cyprys, dokladnie taki, jakiego fote GTI zamiescil w pierwszym poscie. Smaruje na okularkach uvex, paruja mniej, ale jednak nadal para sie utrzymuje dosc dlugo... moze ja cos zle robie? Poleruje delikatnie... moze musze wieksza sile do tego przylozyc... nie wiem juz sam. Jak zaczalem energiczniej polerowac, to dalo na chwile lepsze efekty, ale po chwili znow bylo jak wczesniej. Czy trzeba odczekac jakies czas miedzy polerowaniem a testem (chuchaniem)?

 

Jezeli ktos tez mial na poczatku problemy a teraz juz odkryl magiczny sposob rozprowadzania tego specyfiku, to prosilbym o dokladne rozpisanie tych czynnosci :)

 

NIBY TAKA PROSTA SPRWA, A JEDNAK... :???:

 

Jeszcze jedno - gdy poczekalem az troche krem przeschnie przed polerowaniem, to zrobila sie 'maz', moze przez to, ze wczesniej juz okularki byly tym smarowane...

 

Czekam na jakies pomocne posty, szczegolnie tych, ktorzy mieli klopoty, ale znalezli patent :-)

 

PS. Mimo, ze u mnie Cyprys nie dziala jak powinien, popieram ruch na rzecz przyklejenia tego watku ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...