Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bore Up Deep Fire - jakie lich w tym siedzi ? :)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolejny raz spotykam się z opinią, że bore-up dodaje fps'ów, ale tylko na chronometrze i to nie przekłada się na faktyczne osiągi...

Tru or fals?

 

 

Napisz maila do Pogromców Mitów, może sprawdzą ;-)

Mi strzela ładnie. Nie bardzo rozumiem, dlaczego bore-up + m110 miałby dawać gorsze osiągi niż samo m120 na przykład.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A długość lufy?

 

Zasięg w cale nie musi być zależny od prędkości wylotowej. Mając te 20fps więcej kulka będzie poruszać się szybciej ale na tyle nie znacznie, że nie poczujesz różnicy w zasięgu. Największą rolę odgrywa tu komora hop up i lufa.

 

Pozd.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jak sprawują się bore-upy Deep Fire? Prosze o jakieś opinie po pewnym czasie użytkowania. Mam także pytanie: Co bardziej obciąży szkielet GB- m110+płaska aluminiowa głowica tłoka(zestaw Deep Fire) czy m120 i cicha głowica z tworzywa(zestaw Guardera)?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Szkielet bardizej obciazy aluminiowa glowica, natomiast mocniejsza sprezyna bedize miec znaczny wplyw na zebatki i tlok (na skzielet rowniez choc w mniejszym stopniu).

 

Borka dalej uzywam. Kiedy go kupilem? Nie pamietam - popatrz na daty postow w ktorych o tym pisalem. Sprawuje sie swietnie, wszystko dziala plynnie i elegancko. Moge polecic z czystym sumieniem :-).

Link to post
Share on other sites
michalll, nie rozumiem, jakim prawem w tej samej replice może zmienić się ilość fps przy takim samym hu nie zmieniając zasięgu?

 

Są takie rzeczy na niebie i ziemi o których nie śniło się fizjologom ;) W sumie często jest tak, że chrono swoje a zasięgi swoje.

 

BTW macie jakieś doświadczenia z borkami guardera? Niby ten DF fajny, ale jednak aluminiowa głowica średnio mi się widzi :<

 

No i serwisant mówił mi, że dysza z zestawu BU PJ do m16a2 nie będzie pasowała do komory stockowej SPR BOYI, CA natomiast będzie pasowała. Jak to jest z dyszami z zestawów DF i Guardera? Będą ok?

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

slr105u (all parts reinforced - in stock) + m110 Guarder (podkładki systemy, preclufka) i cisnę około 405 - 410 fps co mnie lekko dziwi bo wiem że w środku mam cylinder typ 2 i nie jest on "BU" - zanim asgshop założył mi springa myślałem że pocisnę maksymalnie 380 fps - a tu taka niespodzianka :) miła nie powiem :)

Pytanie do misiów tuningowych co maja nie jedną godzinę walki z gb za sobą - jaki przyrost mocy bym osiągnął z pełnym cylindrem ( czyli Typ 0 ) ???

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Witam

Jezeli chodzi o zestaw BU DF to posiadam ale.. no własnie ale:

Kupilem go na specshopie w ostatnich dniach ceny 159PLN. Borapik zamontowalem. Współpracowal z m120 madbull'a ( tez nowa) łozyskowana prowadnica sprężyny. Uchahany zlozylem gb. wepchałem w body skrecilem jak nalezy i... do chronometru!

Wynik czyste 450! i tu zaczyna sie 'ale'..

Po MAX 500bb otworzylem gb w celu sprawdzeniu czy wszystko gra. Wyjmuje tłok (systema) z głowica tłoka..cały, cylinder cały ale cos nie halo z łowica cylindra..

dsc06337i.jpg

Momentalnie padlem.. DF i dupa. Ale po 2 telefonach do speca który odwolywal sie do DF odeslali mi nowa głowice (uznali jako wade fabryczna). Od tego czasu smiga jak nalezy.

Fpsy spadły do 440 ale to prawdopodobnie przez ubicie sprezyny..

 

 

I tutaj chcialbym zadac male pytanie, co myslicie o takiej konfiguracji:

BU DF typ 1 ( wiem.. wiem co mowi poradnik asgshopa ile mm do cylindra ale.. )

m120 madbull

i systema 590mm ?

 

jak zmienia sie fps'y zasieg i ewenualnie celnosc.

 

thx za odp

Pozdrawiam

Edited by Smirnov
Link to post
Share on other sites

590mm lufy obsłuży Ci cylinder BU typ0, przy typ1 będzie spadek osiągów. Co do osiągów, to raz, że istnieje zbyt wiele zmiennych by móc takie rzeczy podawać, a dwa co jest już dobitne - oprócz wiedzy, że masz w repliczce BU DF'a i gówniany (z natury) tłok Systemy/M120 MB, nie wiem kompletnie nic, a nawet wiedząc i tak byś nie dostał jednoznacznej odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Dobrze wiec opisze dokladnie. Jest to gb3

tłok: Systema - Tłok Poliwęglanowy - AREA -

Prowadnica spręzyny; łozyskowana metalowa

Sprezyna: madbull m120

BU DF do AK czyli typ 1

gumka hu systema czarna ta wzmacniana

komora hu- plastikowa ( jeszcze)

obecnie lufa df 6.04 456mm

 

Taki aneks do wczesniejszego posta..

(chodzi o 590mm)

Link to post
Share on other sites

Smirnov, to samo miałem z tym borkiem, ogólnie DF robi beznadziejne częsci, z pełna odpowiedzialnością wolę Elementa (chodź obydwu niedzierże )

590mm lufy obsłuży Ci cylinder BU typ0, przy typ1 będzie spadek osiągów. Co do osiągów, to raz, że istnieje zbyt wiele zmiennych by móc takie rzeczy podawać, a dwa co jest już dobitne - oprócz wiedzy, że masz w repliczce BU DF'a i gówniany (z natury) tłok Systemy/M120 MB, nie wiem kompletnie nic, a nawet wiedząc i tak byś nie dostał jednoznacznej odpowiedzi.

Bzdura.

1.Sprężyny MB są do kitu, po strzale słychać dźwięk sprężyny "brzdęk" i nie trzymają mocy.

2.Typ1 typ 0 poczytaj temat, jest dość obszerny, Dragunov robił testy.

 

Moc będzie odpowiednia do twoich umiejętności składania sprzętu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, czytając ten temat naszła mnie chęć na zadanie pytania :)

Kałaszek którego posiadam + BoreUp Od Guardera + Spręzyne Sp130 dało by 440Fps?Troche mnie to dziwi bo pisze ze sp 130 daje niby 430fps a 120 daje 400 a kolega nam tu opisywał ze włozył 120 i miał 450 :\Interesuje mnie co bym mogł wymienić zeby osiągnąć około 440fps,(W tej replice strzelam ogniem pojedynczym) zeby gb wytrzymał i zwiększyć zarazem celność/dalekość strzelania np:myśle o wymianie komorze hu. Tej repliki uzywam jak parasnajper xD Nie satysfakcjonuje mnie strzelanie na auto, posiadam w niej lunetke i staram sie jednym strzałem trafiać i dlatego chciałbym powiększyć troche celność/dalekość oddawanych strzałów przez co i tak nie będe mógł sie nazywać snajperem bo nim nie jestem i nieosiągne takich dalekich/celnych strzałow jak snajpy za 2000zł na które i tak mnie nie stać.

Edited by oleski
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Przepraszam, że odkopuję, mam generalnie pytanie odnośnie tego BU... Jak bardzo jest on głośny w porównaniu do Systemy [ciche głowice] itp.? Zestaw będzie jechał na LiPo 11,1 i M120. Widząc już wyraz twarzy na innych użytkownikach, spróbuję ich uspokoić, że będzie tylko semi i 3x burst ;-) . Do tego rozważam zakup aluminiowego tłoka. Zdaję sobie sprawę, że mimo iż sprężyna nie będzie zadziwiająco mocna, mogą mnie spotkać problemy z pękającym szkieletem, zwłaszcza przy Li-Po i mosfecie. Tak więc, czy są jakieś przeciwwskazania czy może lepiej byłoby z czegoś zrezygnować? Głównie chodzi mi o dźwięk przy strzale, żeby jak najbardziej był podobny do wystrzału z broni palnej, a nie stockowego kałasza boyia na dychającej batce... Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...