Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynki do SLRa105 A1 (CA)


Recommended Posts

Witam,

długo już szukam różnych opcji magazynka do SLRa105 A1 (CA). Właściwie najbardziej interesuje mnie magazynek low-cap, (oczywiście taki, który jest repliką prawdziwego magazynka do AK74). Jednak nie znalazłem żadnego oprócz magazynka low-cap produkcji Stara. Czy nie ma w Polsce dostępnych low-capów (lub real-capów) do tej broni z Classic Army, lub innej, bardziej dokładnej i rzetelnej firmy?

Gdzie można je dostać?

Za ile?

 

Pozdrawiam

Aikikai

Link to post
Share on other sites

Deżawi. Oto co odczuwam.

 

Jeśli chodzi o magazynki do AK-74 to aktualnie sprawa wygląda następująco:

 

lowcapy:

- STAR (70 kulek, czarny i pomarańczowy, używałem - nie polecam) - 75zł

 

midcapy:

- G&P (150 kulek, czarny, śliwkowy, "bakelitowy", używam - polecam) - ok 100zł

- VFC (150 kulek, "bakelitowy") - 85zł (w niepolecanym sklepie)

- STAR (160 kulek, czarny i pomarańczowy) - ok 100zł

 

hicapy:

- Classic Army (500 kulek, czarny) - ok 140zł

- STAR (500 kulek, czarny i pomarańczowy) - 145zł

- ICS (550 kulek, czarny) - nie widziałem go w Polsce (sprzedawanego oddzielnie)

 

Pewnie jakieś ominąłem, ale nie chciało mi się wymieniać magazynków, które nie są dostępne w Polsce (lub też nie były wcześniej).

 

Osobiście używam midów G&P i jestem zadowolony. Co prawda tną się na początku, ale łatwo to pokonać (parę chwil na dopieszczenie). Miałem też lowcapy STAR'a, ale mi się nie podobały (dziwna faktura plastiku, za lekkie). Jak nie masz ochoty wydawać 100zł/magazynek (i nie masz okazji zamawiać magazynków np. z WGC) może spróbuj z magami od VFC, mimo wszystko są tanie.

 

PS. Celowo rozróżniam dwa kolory "bakelitowy" i pomarańczowy. niektóre kolory po prostu nie są godne epitetu "bakelitowy" ;)

 

Bardzo ładny i rzeczowy post... Dostajesz + i przez tydzień możesz pisać głupoty

Edited by Apollyon
Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie wtrącić ze magazynek Classic Army Hi-Cap 5,45, za lekko wchodzi w gniazdo AK47[TM] (po prostu może wypaść), przez co trzeba ręcznie zatrzasnąć zatrzask. Jest to spowodowane mniejszym zgrubieniem na magu, zaraz pod zębem do zatrzasku z tego co pamiętam.

Edited by che
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam mam pytanie czy ktos probowal wsadzic bebechy np. midcapa do prawdziwego maga (tego z tworzywa) wiem ze trzeba by bylo troche popilowac ale chyba by sie dalo?

Dałoby się. Nie powiem Ci jak, ale jeden z maniaków z Warszawy tak robi.

 

Co do tego konkretnego modelu SLR'a to niestety nie ma magazynków dla niego poza hi-cap'ami. Sprawdziłem chyba wszystkie dostępne na rynku mid-cap'y i low-cap'y dzięki pomocy Capriego, ale niestety nie podają kulek ze względu na nie dochodzenie do końca. Kwestia której izolka nie rozwiąże. Jestem purystą i nie widzę, by do zabawki imitującej broń na amunicję 5.45 x 39.5 mm wkładać magazynki od 7.62x39 mm.

Chciałbym, aby wyglądał jak SLR105A1 a nie "coś w tym stylu".

Link to post
Share on other sites

[...]

midcapy:

- G&P (150 kulek, czarny, śliwkowy, "bakelitowy", używam - polecam) - ok 100zł

- VFC (150 kulek, "bakelitowy") - 85zł (w niepolecanym sklepie)

[...]

Osobiście używam midów G&P i jestem zadowolony. Co prawda tną się na początku, ale łatwo to pokonać (parę chwil na dopieszczenie).

[...]

Bakelitowy VFC dostępny jest nie tylko w "niepolecanym" - jest tez w asgszopie:

http://asgshop.pl/catalog.php?cat=68&mid=252

Btw-po raz kolejny posty "kałaszkowych weteranów" mają wpływ na mój zakup... jeżeli będę dokupywał magi, to tylko VFC i to prawdopodobnie czarne, bo zapewne pojawią się gdy VFC wypuści AK-74M.

Thx kazik_ i inni, dzięki wam kompletuję idealnego AK z gotowym scenariuszem tuningu zewnętrznęgo :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odświeżam temat w związku z paroma nowymi szczegółami dotyczącymi różnych magazynków.

 

W instrukcji do VFC AKS-74N pisze, że midcapy ich produkcji jednak mają pojemność 120 kulek, a nie 150 (na specshopie też tak z resztą piszą).

 

Jedynymi magazynkami, które mają dobre wymiary (nie wystają za bardzo po włożeniu do gniazda) są VFC i G&P. Nawet STAR'y i CA są za długie, o ok 1cm (tak przynajmniej zostałem poinformowany przez osobę, która starała się ich bebechy wsadzić do skorupy po ostrym magazynku).

Link to post
Share on other sites

Jedyną przygodę to miałem z magazynkami Low-Cap od STARA. Bez pomocy pilnika i gdzie indziej poksiliny nie chodziło to sprawnie. Magazynek, po (że tak określę) przymocowaniu do broni miał takie luzy, że nie był w stanie podawać kulek. Tu przy okazji moje pytanie do innych użytkowników, co mieli okazję testować SLR z magami STARA. Czy też mieli potrzebę przerabiania magazynków by dobrze podawały kulki? Wiem, że CA wydało magazynki Low-Cap do serii SLR w wersji na nabój 5,45mm. Niestety u dystrybutora jak i w sklepach brak tego produktu.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze hi-cap Boyi (czarny) o szokującej pojemności TYSIĄCA kulek, ale to trzeba sobie z Hong Kongu sprowadzać. I wygląd może się niektórym nie podobać - jest wzorowany na jakimś eksperymentalnym, czterorzędowym magazynku do AK74.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
midcapy:

- G&P (150 kulek, czarny, śliwkowy, "bakelitowy", używam - polecam) - ok 100zł

 

Osobiście używam midów G&P i jestem zadowolony. Co prawda tną się na początku, ale łatwo to pokonać (parę chwil na dopieszczenie).

 

A co konkretnie w tym magazynku "dopieszczałeś"? ;) U mnie w ogóle nie podaje kulek, zatrzask nie chwyta zęba, więc w ogóle nie da się używać. Po dokładniejszym przyglądnięciu okazuje się, że siedzący w gnieździe mag nie opiera się o body górną krawędzią zęba (tu jest kilkumilimetrowy luz) tylko górną krawędzią samego magazynka – a mimo to kulki nie są podawane. Spiłowanie zęba w tej sytuacji nie zmieni położenia maga w gnieździe ani o milimetr, a jedynie spowoduje, że nie będzie on wypadał. Więc tak czy siak, będzie nieprzydatny...

Link to post
Share on other sites

Nie widzę tego za bardzo z tym "zębem", mógłbyś zrobić foto, albo narysować sytuację w pancie?

 

A na problemy z podawaniem jest parę problemów (robić na własną odpowiedzialność):

- wyjęcie i rozciągnięcie sprężyny,

- załadowanie nieco kulek do magazynka (ok 20-30), "wkroplenie" nieco sylikonu i zostawienie na jakis czas (3 godziny),

- spiłowanie zwalniacza kulek w magazynku, by szybciej zwalniał on kulki

 

Od czasu napisania mojego posta sytuacja na rynku magazynków do AK74 się nieco zmieniła. Więc proszę nie traktować go jako wyroczni (jest parę nowych magów, o których nie wspomniałem).

Link to post
Share on other sites

Zgoda, to pomoże na problem nie zatrzaskiwania sie maga, ale nie sprawi że będzie on głębiej siedział w gnieździe. Pomyślałem jeszcze, że może spiłować tego mid-capa tak jak na drugim zdjęciu (kolor czerwony). Może to by coś dało? W ostateczności spiłuję zwalniacz kulek...

 

th_79644_100_0111_122_1194lo.JPG

 

th_79754_100_0111a_122_211lo.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie pomyślałem o takim rozwiązaniu, ale może faktycznie pomoże. Moim zdaniem - warto spróbować, jeśli dalej będzie źle to przytnij ten zwalniacz kulek.

 

U siebie w magach przycinałem zarówno "ząb" jak i zwalniacz kulek. Przy przycinaniu (skrobaniu?) zwalniacza polecam ostrożność, bo jak za mocno pojedziesz, to kulki mogą nie chcieć zostawać w magazynku. Najlepiej co chwilę sprawdzać, czy już starczy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Rozwiązanie okazało się być prostsze niż sądziłem - po włożeniu magazynka do gniazda, kiedy się wydaje że już głębiej nie wejdzie, trzeba go na chama dobić mocnym uderzeniem od spodu - wtedy zaskoczy i będzie podawać kulki. Nic nie trzeba było piłować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...