Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

c to już od dawna jest gorzej z k niestety :???: No ale zawsze jest zbrojownia... :killer: zamówiłem we wtorek wieczorem, wczoraj wysłali ale niestety raczej poczta tego nie dostarczy dzisiaj... eh zmarnowany długi weekend :wink:

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

Trzeba było się "szarpnąć" na kuriera te 2-3 złote więcej.

 

chciałem ale mnie olali :wink:

 

mimo wyraźniej prośby w uwagach itp musiałem sie mailowo dobijać- odpowiedz poszło pocztą bo kurierem i tak byśmy wysłali w czwartek albo poniedziałek dopiero :wink:

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

Moja replika w końcu doszła, późno bo około 18:00, ale jednak. Wcześniej ktoś pisał, że nowa Gienia lepiej strzela niż używek. Moja po wyjęciu z pudełka sieje na 50-55 m, w porywach ciut dalej (wymieniona guma na Guardera i kulki .25), mierzone taśmą na płaskim terenie, więc nikt mi nic nie zarzuci ;-). BTW. Gwint mam 13,94 mm (ciut za mało ryżu Chińczyk dostał) i mu się pomyliło o niewiele, to pewnie ta "nowa" seria, która jest na TaiwanGun'ie z m110 i pewnie mam taki sam gwint co tomekszm, dlatego mu i jemu pasuje standardowy tłumik z gwintem 14mm. Ogólnie za taką kasę nie szkoda mi tej repliki, jak coś w niej wysiądzie to nie będę płakał, jest tylko dla "serii". Po wstawieniu 36 cm prec rury winno byc lepiej, zobaczymy bo już niedługo... ;-)

Link to post
Share on other sites

dzisiaj miałem okazję porównać wersję z tłumikiem i kolimatorem oraz wersję "gołą" G36C oraz sprawdzić wyciągniętego prosto z pudełka H&K 416 z JG.

 

O ile w przypadku kolimatora nie było dużych różnić jak chodzi o celność to chyba samo zgrywanie celu trwało krócej na kolimatorze. Oczywiście pewnie jest to kwestia przyzwyczajenia.

 

Tłumik, do tej pory myślałem że praktycznie w niewielkim stopniu wycisza gdyż GB w środku najbardziej hałasuje. Zdziwiłem się jednak nieźle gdy zauważyłem naprawdę sporą różnicę w stosunku do wersji bez tłumika. Nie było to może jak szept ale różnica w głośności była zdecydowanie widoczna.

 

Porównaliśmy dzisiaj również wersję H&K 416 JG i oczywiście, kwestia ustawień, dokręcenia śrubek itp. jednak osobiście do mnie zdecydowanie bardziej przemawia G36C. Plusy (wg. mnie a więc subiektywnie) mojej giwerki (G36C) w stosunku do HK 416 to m.in:

- lepsze wyważenie (416 ma sporej wielkości metalowe risy co sprawia że przód jakby bardziej ciążył)

- brak chwiejących i luźnych części (w 416 prosto z pudełka chwieją się risy, magazynek (dość znacznie) i po rozłożeniu również kolba).

- przyjemniejszy dźwięk strzału

- zdarzało mi się kilka razy, że 416 czasami nie podawał kulki co w g36c jeszcze mi się ani razu nie zdarzyło

 

Porównując zatem G36C JG do AK 47 cymy oraz HK 416 JG uważam, że dokonałem (wraz ze szwagrem bo dwie sztuki :D ) dobrego wyboru za co dziękuję osobom które stworzyły i rozwijały ten wątek.

Link to post
Share on other sites

po raz drugi skończyła się bateria... kurde trochę to krzyżuje plany. Człowiek planuje manewry na działce a tu zgrzyt i dziękujemy. Jakie macie metody na takie sytuacje? Warto asekuracyjnie wyładowywać baterie seryjkami (na pusto, bez kulek) czy lepiej zaopatrzyć się w drugą, zapasową?

 

Pierwsza opcja może i skuteczna ale też zużywa mechanizmy giwery. Druga... no wiadomo że lepsza ale i kosztowniejsza... Jeśli w drugą to czy np. takie podejdą:

- Akumulator NiCd 8,4V 2000mAh large do kolby stełej [FIREFOX]

- Akumulator typu mini 8,4 V 1500 mAh Ni-MH [FIREFOX]

Wyczytałem, że w stocku sprzęt jest nieco za słaby na baterię 9.6V... więc może nieco pojemniejsza 8.4V.

Edited by tomekszm
Link to post
Share on other sites

po raz drugi skończyła się bateria... kurde trochę to krzyżuje plany. Człowiek planuje manewry na działce a tu zgrzyt i dziękujemy. Jakie macie metody na takie sytuacje? Warto asekuracyjnie wyładowywać baterie seryjkami (na pusto, bez kulek) czy lepiej zaopatrzyć się w drugą, zapasową?

Ja uzywam dwóch baterii zamiennie.

Zawsze co drugą imprezę zaczynam z tą samą baterią.

Poprzedniego dnia/nocy ładuję zawsze tylko jedną - tą którą mam wyjętą z giwery (czyli tą której nie używałem na poprzedniej strzelance).

W przypadku, kiedy bateria nie rozładuje się podczas imprezy, wyjmuję ją do ładowania przed następną imprezą a zastępuję tą naładowaną wcześniej.

Może to trochę zakręcone, ale u mnie się sprawdza.

Tym sposobem każdą baterię rozładowuję w miarę równomiernie w czasie strzelania oraz obie mniej więcej przchodzą tyle samo cykli.

 

Tak czy inaczej zdziwiony jestem, że Ci tak szybko bateria pada.

Link to post
Share on other sites

czy tak szybko to nie wiem :) pierwszym razem padła po wywaleniu ok 1800 kulek, za drugim razem podobnie ~2000 kulek :) (4 pełne magazynki).

 

chyba zdecyduję się na drugą baterię, zawsze sie to może przydać zwłaszcza, że szwagier ma identyczną giwere i będzie to zapas dla nas obu.

Edited by tomekszm
Link to post
Share on other sites

Tyle, że ja właśnie raczej unikam serii... póki co strzelałem wyłącznie do tarcz, puszek i kartonów :D i były to raczej strzały na celność i poznanie broni a nie żeby rozwalić tarczę na strzępy serią. Strzelanie to najczęściej w moim wykonaniu 2-3 strzały w trybie single i zmiana celu czyli chyba właśnie realistycznie ;)

 

Ile kulek Wy wywalacie na jednej stockowej (lub innej, link mile widziany) baterii? Jaki orientacyjnie wpływ mają serie na wytrzymałość baterii (np. w single 2000 kulek a w auto, serie po 20 kulek wystrzeli się 1000 kulek)?

Link to post
Share on other sites

Tyle, że ja właśnie raczej unikam serii... póki co strzelałem wyłącznie do tarcz, puszek i kartonów :D i były to raczej strzały na celność i poznanie broni a nie żeby rozwalić tarczę na strzępy serią. Strzelanie to najczęściej w moim wykonaniu 2-3 strzały w trybie single i zmiana celu czyli chyba właśnie realistycznie ;)

 

Ile kulek Wy wywalacie na jednej stockowej (lub innej, link mile widziany) baterii? Jaki orientacyjnie wpływ mają serie na wytrzymałość baterii (np. w single 2000 kulek a w auto, serie po 20 kulek wystrzeli się 1000 kulek)?

szybki ogień pojedynczy ma jak najbardziej sens, ale.. w broni ostrej.

w przypadku aeg lepiej wyrobić sobie nawyk (nauczyć się) strzelać na auto i kontrolowac spust (3-5 kulek).

Ma to wpływ na żużycie/wypalanie się styków.

Wbrew pozorom, dość łatwo nauczyć się korzystać z b. krótkich serii.

Link to post
Share on other sites

No to może jakaś rada doświadczonych użytkowników G36C?

Rozumiem, że bateria musi być typu mini, wybrałem zatem kilka sztuk i pytanie co kupić. Zdecydowałem bowiem, że najlepszym wyjściem będzie jednak kupno dodatkowej baterii na spółkę ze szwagrem.

 

Proszę o radę która z poniższych będzie godna polecenia, ew. jeśli jest jakaś której nie wkleiłem to mile widziany link do niej.

 

1. Akumulator 8.4V 1200 mAh 69 PLN

2. Akumulator 8.4 V 1100 mAh Typ Mini 86.50 PLN

3. Akumulator 8,4V 1500mAh typ MINI 92.50

4. Akumulator Ni-MH 8,4V 1400mAh [intellect] 95 PLN

5. Akumulator NiMH 8.4V 1100mAh 40 PLN

6. Akumulator NiMH 8.4V 1400mAh 95 PLN

7. Akumulator NiMH 8.4V 1200mAh 89 PLN

 

Jeszcze raz chciałbym się upewnić, czy bateria 9.6V to rzeczywiście za dużo jak na tego stocka?

Link to post
Share on other sites

co do używanych baterii z niewiadomego pochodzenia to jestem bardzo sceptyczny.

 

Zastanawiam się jak duża różnica jest pomiędzy markowymi bateriami a tzw. noname. Skoro noname 1100 można wyrwać za 40 PLN a markowa 1200 Intellect kosztuje już ponad 2x tyle czyli 89 PLN to coś tu nie gra. Ma ktoś może doświadczenia z teoretycznie mocniejszymi noname i słabszymi firmówkami?

 

Jeśli sytuacja jest podobna jak na rynku telefonów komórkowych to warto by było kupować wyłącznie firmówki mimo że nawet o połowę mniejsza pojemność i 2x droższe :) bo i tak lepiej i dłużej działają.

 

Dzisiaj pierwsza bitka... choć to mocno powiedziane :) pojedynek 1 na 1 ze szwagrem :D fajnie bylo, troche tarzania się w błotku, piasku i liściach, troche biegania i jest git :) każdy pare razy dostał więc bilans po równo.

Link to post
Share on other sites

A ja mam dylemat, bo nie wiem co kupic, a potrzebuje broni celnej i takiej do 90cm żeby była w miarę wygodna... Więc pomyślałem że albo CM.028 albo g36c JG, co mi doradzicie? Bo czytałem oba tematy o tych 2 replikach, ale jednoznacznego wniosku nie ma...

 

Ponoc kałach celniejszy..... ale znowu Gietka poręczna i ma dobre body, ale znowu cm.028 ma gearbox nie do zdarcia.. ale zdarzają się problemy z magazynkiem/stykami kabli.

Edited by Wojtek96
Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie:

Zamówiłem Gietke w sobotę popołudniu i na kiedy ona mi dojdzie(+/-) pocztą polską.Ja mieszkam 25 km od Częstochowy a paczka jest w trakcie transportu z Krakowa(Taiwangun.com).

Pocztą AEGa nigdy bym nie kupił. Mogłeś wybrać kuriera i mieć pewną, szybką dostawę nienaruszonej paczki. Przykładowo mi z Rudy Śląskiej tłumik dostarczono 2 tygodnie od wysłania paczki. A była to paczka priorytetowa!

Edited by jan_kreczman
Link to post
Share on other sites

Jeżeli bateria, to nie Intellect, ostatnio zeszli na psy. Ja od siebie polecę 9,6 G&P. Naprawdę nieźle ciągnie na M110. I nie jest droga, 90 złotych bodajże za 1100 mAh to nie jest dużo jak na mój gust. Szukać na www.specshop.pl

 

Jeżeli chodzi o czas wysyłki PP - jak z chinolem czyli loteria. Raz idzie dzień (ja tak miałem), raz od dwoch do trzech, a czasami tydzień... Albo i więcej, ale tak pechowy nie byłem ;) Poza tym, kto na krakmanie kupuje jeszcze pocztą, od kiedy mają tak tanie wysyłki GLSem ? :)

 

Jeżeli chodzi o wybór pomiędzy Kałachem a Gietką, jak dla mnie kwestia gustu. I jedno i drugie się sprawdzi zarówno w lesie jak i terenie zurbanizowanym. Niezawodność uważam za podobną. Osiągi Kałacha chyba lepsze (dłuższa lufa).

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...