Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

oto moje małe spełnione marzenie :D

4244bd61d20c7cafm.jpg

 

ps. dlaczego edycja postów nie działa?

 

ps2. z rozmowy ze sprzedawcą oraz z tego co mi zamontował wynika że do G36C pasują praktycznie wszystkie standardowe tłumiki z gwintem lewoskrętnym oraz wszystkie standardowe kolimatory. Zarówno lufa jak i szyna górna jest jak najbardziej typowa. Piszę to bo spotkałem się na tym forum ze stwierdzeniem jakoby z tłumikami trzeba było kombinować i nie każdy kolimator wchodził.

Edited by tomekszm
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gdzieś po pół-godzinie od napisana posta opcja edytuj znika.

Ja mam inne pytanie odnośnie wymiany bebechów gietki.

Bo chciałbym raczej miec gietke (jak już kupie) na pare lat i wiem że trzeba wymienic gumke,precke,łożyska. A co potem ? Głowice tłoka, tłok, baterie a może jeszcze cały gearbox nowy dac ? Ja planuje jakby co wszystko zmienic po 1.5-2 latach. Więc co najlepiej w później wymienic ? Jakbym wymieniał to bym jeszcze m120 dał. Czy lepiej sobie dac z tym spokój i lepiej kupic kolejną replike (chińską)?

Link to post
Share on other sites

Gratulujemy spełnienia marzeń. Ja muszę sprzedać jedno marzenie, żeby zrealizować większe i piękniejsze. Edycja postów nie działa od dawna, a szkoda. Nie wiem czy wytrzymasz 2 lata zjedną repliką. Wsadź sobie łożyska, prowadnicę i sprężynę, do tego guma i batka i starczy Ci to na pewien okres czasu. :) W miarę upływu czasu możesz wrzucać dodatkowe części, wzmacniając replikę. Szkielet v3 bez problemu działa z m120.

Link to post
Share on other sites

Cały nowy GB ? To już lepiej kupić markową gietkę, myślę ze prec rura, guma na początek to i tak sporo, w końcu rok gwarancji u Krakmanów jest na GB, ja osobiście bym zmieniał dopiero po roku coś w GB. A na początek jak nie masz żadnego AEG'a to kupić ładowarkę procesorową i może lepszą batkę.

Link to post
Share on other sites

Mi nie chodzi o to by kupic i odrazu rachu ciachu wszystkie bebeczy zmieniac, tylko tak po 1.5-2 latach użytkowania takiej gietki. I też się pytam czy jest sens kupic jedną gietke (przeboleje jakoś jedną replike) i potem ją ulepszac czy kupowac co jakiś czas kolejnego chińczyka ?

Link to post
Share on other sites

może nic odkrywczego ale opisze pierwsze wrażenia z pierwszego przestrzału (w zasadzie regulacji kolimatora).

 

Sama giwera strasznie mi się podoba, ale o tym już chyba pisałem.

 

Tłumik... jakoś nie zauważyłem żeby cokolwiek tłumił a jeśli coś to bardzo niewiele... no ale ładnie wygląda więc można mu to jakoś wybaczyć ;) Strzelałem za lasem, jakieś 500m od bloku a podobno było słychać każde pyknięcie :)

 

Kolimator - szczerze to wiedziałem że to coś fajnego, troche poczytałem teorię na wikipedii ale nawet nie widziałem na oczy jak to działa. Kupiłem (zaryzykowałem) i... jestem zachwycony! Oboje oczu otwarte i można prowadzić celny ogień. Zero zgrywania, po prostu wymierzenie i siada :) widać cel ale i wszystko wokół co sie dzieje. Jak dla mnie bomba! Regulacja stosunkowo prosta, jedynie zastanawiam się ciągle nad tym zielonym znaczniku zamiast czerwonego... jak to się włącza (zielony wskaźnik)?

 

Poszło jakieś 400 kulek ;) , pełny magazynek i troche dopełniałem, myślę że to dosyć sporo jak na szybki krótki przestrzał. Jutro szykuje się znacznie lepsza zabawa :)

 

Dzięki wielkie wszystkim za informacje zamieszczone na tym forum jak i za odpowiedzi na moje posty. Teraz może ja się postaram komuś pomóc w miarę moich możliwości :)

Link to post
Share on other sites

może głupie pytanie... ale czy da się włożyć sam gb bez jakiś wiekszych modyfikacji (oczywiscie cylinder typ 0) od g36c do np korpusu/body jakieś markowej eMki? Zastanawiam sie nad tym bo z wyglądu bardziej podobają mi sie eMki a z osiągów ta gieta.

Link to post
Share on other sites

No i dla tego homemade tłumik jest najleprzy :mrgreen:. Ja wyciszyłem GB taką śmieszną gąbką która nie wiem do czego służy ale działa, taką samą wsadziłem do tłumika... i też działa. Moja gietka jest minimalnie głośniejsza od P90 TM :killer: (zębatki są minimalnie głośniejsze, ale kupie jakąś systemke xD) Jak mi się będzie chciało to spróbuje wsadzić taką specjalną matę do wygłuszania samochodów (to nie jest mata bitumiczna... takie coś leprzego ;p), bo na wsadzenie GB owiniętego tą gąbką do body straciłem przynajmniej godzinę z życiorysu xD

Link to post
Share on other sites

Raz to, że tłumik jak wytłumia słychać z pewnej odlg. Strzelec wiele nie zauważy. Ja ze springa jak strzelałem z tłumikiem nie słyszałem raczej różnicy, a z <10-13 m i byłem w 100 % niewykrywalny, to super sprawa przy sprężynach - wychył zza winkla, kulka w wystającą część przeciwnika i reszta wrogów się zastanawia skąd ten groch ;-) (bardzo pomaga smar grafitowy na sprężynie wycisza jej drgania - tak dla potomności, w AEG'u też działa). Przy AEG'u to nawet z 20-30m będzie słychać skąd dobiega odgłos - siali do mnie z takowymi więc wiem co piszę (chyba, że to P90 :-P). Zresztą pracę GB też można wyciszyć, jakimiś łożyskami kulkowymi itd, ale jak widać mata wygłuszająca ponad wszystko...

 

K0T - co łaska staraj się pisać poprawnie następnym lepSZym razem.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

a ja dzwonie i pisze a od Holmesa zero sygnałów życia. Miał mi wczoraj podać ten nr ale nie podał, dzisiaj też nie, ciekawe ile jeszcze czekać mam na ten nr, bo powoli wątpię w te paczki.

 

dokładnie ja też poproszę linka do koli bo coś nie mogę znaleźć takiego u krakmana...

Link to post
Share on other sites

Gogin uwierz, że ta mata działa, wystarczy 1 łyżka czasu, szczypta dobrych chęci i garść grosików (na matę xD)

 

A co do łożysk... to te kulkowe tylko podniosą minimalnie rofa i może będzie o 1db ciszej... Tu trzeba wymienić zębatki, a w gietce sprężyna nie drży więc nie trzeba smarować jej. A smar grafitowy wcale nie jest taki dobry, ja mam taki dobry, ee biały, który dziwnie mi się kojarzy i obleśnie wygląda jak się nim wysmaruje GB :wink:

Link to post
Share on other sites
a w gietce sprężyna nie drży więc nie trzeba smarować jej.

 

To ciekawe jak się rozpręża... :lol:

 

A smar grafitowy wcale nie jest taki dobry, ja mam taki dobry,

 

A próbowałeś ? Bo ja tak i zdziwiłbyś, bo różnica jest oszałamiająca.

 

Ogólnie to wstawienie zestawu cichej głowicy tłoka może coś da ? Chyba, że takowa głowica tam jest - nie wiem. A wymienianie zębatek i całego GB mija się z celem, wolałbym gietkę maruja...

Link to post
Share on other sites

No dobra sprężyna drga, ale raczej aż tak tego nie słychać, a nawet jeśli to i tak nie będę tracić gwarancji tylko dla tego żeby posmarować sprężynę (no i mółbym od razu wymienić łóżyska na kulkowe systemy, które się kurzą od dawna, ale po co)

 

W stockowej emce G&G którą miałem, wysmarowałem całe gb i sprężynę też (bo nie wiem czemu, ale w stocku była jakaś dziwnie krótka i po strzale strasznie brzęczała. Smar podziałał, ale leprza była wymiana sprężyny na leprzą - Prometheus :P)

 

A co do cichego zestawu... To miałem cichego borka systemy w emce i może było ciszej o 1db, ale ja jakoś tego nie słyszałem :-F

Link to post
Share on other sites

a ja dzwonie i pisze a od Holmesa zero sygnałów życia. Miał mi wczoraj podać ten nr ale nie podał, dzisiaj też nie, ciekawe ile jeszcze czekać mam na ten nr, bo powoli wątpię w te paczki.

 

 

No dobra sprężyna drga, ale raczej aż tak tego nie słychać, a nawet jeśli to i tak nie będę tracić gwarancji tylko dla tego żeby posmarować sprężynę (no i mółbym od razu wymienić łóżyska na kulkowe systemy, które się kurzą od dawna, ale po co)

 

W stockowej emce G&G którą miałem, wysmarowałem całe gb i sprężynę też (bo nie wiem czemu, ale w stocku była jakaś dziwnie krótka i po strzale strasznie brzęczała. Smar podziałał, ale leprza była wymiana sprężyny na leprzą - Prometheus :P)

 

A co do cichego zestawu... To miałem cichego borka systemy w emce i może było ciszej o 1db, ale ja jakoś tego nie słyszałem :-F

 

1 dB mniej to 2 razy ciszej- raczej dobry rezultat ;-)

Link to post
Share on other sites

wiem zę to nie temat o sklepach ale ma ktoś gietke ze zbrojowni? Interesuje mnie jakość przeglądu zerowego - krakmani nadal nie mogą mi odpowiedzieć kiedy będzie wersja k, a zbrojownia ma. Chętnie wezmę od nich ale liczę na solidne "dokręcenie śrubek" .Mogę na to liczyć ?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...