Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

Za 125 zł masz już cichy zestaw głowicy Systemy do G36. Więc lepiej jak dla mnie na to wydać niż na tłumik, który może sobie zrobić sam.

@Gogin: Nie, nie mam 12 lat, po prostu nie widzę sensu kupowania czegoś, co możesz sam zrobić mając dodatkowo z tego satysfakcję. A to, że ty wszytsko kupujesz może świadczyć o tym, że to Tobie się nie chce, albo po prostu nie umiesz :P

Pozdro ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A czy lenistwo to grzech jakiś? Wybacz, zarobiony jestem facet, nie mam ochoty dodatkowo siedzieć po nocach i robić sobie tłumiczek. Do tego, nie zrobie go tak jak takie "kupne" bez odpowiednich maszyn. A kto mi jakieś fajne napisy naniesie? Jednak wole zapłacić a jak się zepsuję (nie wiem co może) reklamować.

Link to post
Share on other sites

A to, że ty wszytsko kupujesz może świadczyć o tym, że to Tobie się nie chce, albo po prostu nie umiesz :P

Nigdy nie napisałem, że "wszystko" kupuje, niestety konwersji na M870 do obrzyna bym sobie z drewna nie wystrugał, tak samo jak szkoda wkładać szit lufy do drogiej repliki. W mojej M870 jest wiele części niestandardowych i zdzwiłbyś co jej w brzuszku robiłem, tak więc nie mów, iż mi się nie chce.

 

A tak poza OT, warto wymieniać łożyska i prowadnicę na początku ? Chodzi mi tu o wersję "K", ale brzuszki te same mają podobno ;-).

Link to post
Share on other sites

Witam

Poczytałem troche forum, również ten wątek i coraz bardziej kieruję się w stronę G36C z JG z taiwangun (wcześniej typem był mp5 JG z customs.pl). Po zapoznaniu się z tym wątkiem zdecydowałem że do wymiany od strzału pójdzie gumka HU i... tyle :) Z tego co piszecie i z rozmowy ze sprzedawcą nie ma sensu modyfikować tej giwery jak ktoś nie ma specjalnych upodobań (a to moja pierwsza broń airsoft, wcześniej raz się strzelałem markerami paintballowymi).

 

Wcześniej rozważałem zakup G36C z customs.pl jednak cena tam to praktycznie 110zł różnicy a jeśli nie ma sensu wymieniać tych części to po co? Lepiej zaoszczędzić i dokupić... no własnie :) np. kolimator? Tylko który. Wymyśliłem, żeby od razu kupić co chcę i niech mi to tam zamontują więc decyzję trzeba podjąć od razu. Jest tam tego masa. Chyba przede mną jeszcze troszkę czytania na ten temat ale jakby ktoś się nudził to pomoc mile widziana :)

 

update:

chyba jednak zrezygnuję narazie z kolimatora na rzecz porządnych bryli bo z tego co widzę to wcale nie mały wydatek...

Edited by tomekszm
Link to post
Share on other sites

A czy lenistwo to grzech jakiś? Wybacz, zarobiony jestem facet, nie mam ochoty dodatkowo siedzieć po nocach i robić sobie tłumiczek. Do tego, nie zrobie go tak jak takie "kupne" bez odpowiednich maszyn. A kto mi jakieś fajne napisy naniesie? Jednak wole zapłacić a jak się zepsuję (nie wiem co może) reklamować.

Właściwie to lenistwo JEST grzechem. Ale to tak poza tematem.

Link to post
Share on other sites

Ok, naczytałem się już za wsze czasy :) Czas na zakupy. Proszę o ew. uwagi dot. poniższych pozycji. Jest to moja pierwsza giwera asg i za jednym zamachem planuję kupić osprzęt do niej, niech fachowcy zamontują i będzie długo służyć :) No to jedziemy:

- H&K G36C JG 329 PLN

- Replika kolimatora Aimpoint [WwCh] 159 PLN

- Gumka Hop-Up silikonowa[Guarder] 30 PLN

- Kulki 0,25g - 4000 szt PREMIUM[P&J] 29.90 PLN

- tłumik, czytałem że nie każdy będzie pasował, a czy coś z tego podejdzie? http://www.taiwangun.com/index.php?str=category&catId=55 ??? PLN

 

Wszelkie uwagi bardzo mile widziane, dzisiaj (piątek planuję zakup).

Link to post
Share on other sites

Hmm...

-Gietka... no może być :wink:

-Miałem chiński kolimator i nie byłem z niego zadowolony, wolę ten co teraz mam

-Też mam Guarderka i Systemkę, ale Systema podobno leprza (mam dwie i nie widzę różnicy)

-P&J?? Hm... Chińskie kulki... Ja wolałbym poświęcić 10zł więcej i kupić G&G w ładniejszym opakowaniu :-F

-A tłumik to podobno tylko ~3.5cm pasują (chyba że masz czas, pilnik i papier ścierny), ale i tak homemade jest najleprzy :killer:

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Kulki P&J Premium są bardzo dobre - porównywalne nawet z Blasterami. Wyważenie, bardzo dobre, przez co bardzo dobre skupienie. Niezalecane jedynie do precluf 6,03 - powyżej 6,04 śmigają elegancko.

Co do kolimatora, to kup na montażu "L" (niskim) a nie skośnym (wysokim) - wygląda lepiej i lepiej się celuje, a muszkę można zawsze prosto zdemontować. Co do tłumika, to jest sens montować go w celu ukrycia w środku dłuższej preclufy i wygląda bardzo dobrze.

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, że generalnie dobrze dobrałem sprzęty na początek :) ciesze się bardzo. Ogólnie znalazłem na sieci wymarzony dla mnie efekt końcowy a kryje się on pod poniższym linkiem

 

http://img27.picoodle.com/img/img27/9/9/25...97m_a34821a.jpg

 

Jak patrzę na tą fotę to mam mokro w spodniach i nogi mi się trzęsą :D Jeśli udałoby mi się uzyskać podobny lub identyczny efekt końcowy - spełniam swoje marzenie ;)

 

Jeśli chodzi o kontrowersyjny jak widzę tłumik to ogólnie moje upodobania są na granicy snajperki i cichego skradania (mowa o grach i obserwacji mojego zachowania przy paintballu, więc tutaj powinno być podobnie). Wyciszenie zatem bardzo by się przydało a dodatkowo strasznie mi się podoba broń z tłumikiem (wiadomo kwestia gustu). Zatem jeśli już mam wszystko skompletowane i brak tylko tłumika to proszę jakiegoś fachmana aby wskazał konkretny model pasujący do G36C. Będę dozgonnie wdzięczny :)

 

ps. zakładając kolimator muszę zrezygnować ze standardowej muszki i szczerbinki? Tzn. czy będzie możliwość celowania tak lub tak czy tylko przez kolimator?

Edited by tomekszm
Link to post
Share on other sites

No chyba tylko z kolimatora będziesz mógł celować... A po co Ci celowanie z tych standardowych przyżądów celowniczych? :strach:

 

W paintballu da się skradać? xD

 

Ja bym jeszcze dokupił szynki ris :twisted:

Link to post
Share on other sites

O celowanie pytam bo nie wiem czy kolimator w 100% potrafi zastąpić w każdej sytuacji muszkę i szczerbinkę, po prostu jest to dla mnie coś nowego. Czymś w końcu trzeba celować :) nie preferuję strzelania rodem z dzikiego zachodu z biodra :D a zwłaszcza w przypadku airsoftu gdzie kulke mało co widać jak leci (w paintball było to bardziej widoczne i można kierować ogień korygując linię strzału na podstawie kolejnych oddanych strzałów i linii tworzonych przez lecące duże, kolorwe kulki).

 

W paintballu skradanie jest możliwe... może nie na turniejach ale jak graliśmy sobie tak amatorsko na dość gęsto zasianym przeszkodami polu to można było dość blisko podejść przeciwnika (nawet na kilka metrów), wystawić gdzieś ukradkiem lufę i podczas gdy ktoś bronił się przed przeciwnikiem albo atakował inną osobę to ja z boku lubiłem oskrzydlić :) taki typ rozgrywki mi się bardziej podoba niż naparzanie się z kilkunastu/dzięsięciu metrów na pałę (bo celność pozostawiała czasem sporo do życzenia). Skradanie się daje więcej adrenaliny bo zarówno ja mogę kogoś pięknie zajść z boku jak i ktoś mnie może wyczaić i solidne manto sprawić :)

 

Szyny dokupię jak będą potrzebne ;) nie ma co robić sztuki dla sztuki.

Edited by tomekszm
Link to post
Share on other sites

No i dokonałem zakupu: H&K G36C (JG), Kolimator aimpoint CompM3 4MOA, tłumik P&J i kuleczki P&J :) a całość zakupu zrobiłem bezpośrednio w sklepie Krakman (Taiwanguns.com) a nie przez internet. Zawsze to lepiej upewnić się co do podjętego wyboru i dać możliwość skomentowania fachowcowi który robi z tym na codzień. Co ciekawe, to czego dowiedziałem się na tym forum pozwoliło mi dokładnie sprecyzować swoje wymagania do tego stopnia że sprzedawca tylko dopowiadał "tak, dobry wybór" :) to cieszy! :) Wszystko już zmontowałem i spełniło się moje małe marzenie :D sprzęt jest boski. Aktualnie ładuje się bateria i jak tylko odbębni swoje 5.30godz to ide przestrzelić giwerke :D

 

Mam małe pytanko odnośnie kolimatora. W specyfikacji pisze że można zmieniać kolor plamki w zakresie czerwony/zielony. No ale jak?! :) są 3 pokrętła z czego 2 do regulacji w pionie i poziomie i trzecie do zmiany natężenia plamki... tylko ciągle mi się czerwona świeci. Ktoś ma pomysł jak to zmienić? Szukałem po sieci i znalazłem np. instrukcje w pdf do kolimatorów aimpoint na stronie militaria.pl ale tam też nie pisze jak się to zmienia. A może mam taką słabą baterię że w ogóle nie widać zielonej plamki bo czytałem na forum że znacznie więcej prądu czerpie zieleń w kolimatorze. Jak kręcę pokrętłem regulującym jasność to tylko pojawia się i znika czerwona plamka, zielonej ani widu ani słychu.

Edited by tomekszm
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...