Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

czy "opłaca sie" to chyba sam sobie musisz odpowiedzieć. Chyba nikt do końca nie wie co masz na myśli piszą czy "opłaca sie taki manewr". Chodzi o kase, wygląd, celność, funkcjonalność czy co tam jeszcze może być...? Dla jednego się "opłaca", dla innego nie.

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie na temat tłumików. Który z silesia-factory (seria Eco) będzie wyglądał najlepiej z G36C? 15, 20 czy 25 cm? Miał ktoś okazję porównywać jak wyglądają Gietki z różnymi tłumikami? Chodzi mi o proporcje i wygląd.

 

A druga sprawa - czy 3,5 cm średnicy bez problemu da się zamontować? W tym wątku (chyba) czytałem że 4 cm na pewno się nie mieści. A 3,5? Nie chcę się bawić w jakiekolwiek przeróbki.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 150mm x 30mm, a i tak się nie mieści w tym otworze w chwycie - trza było trochę go przypiłować, bo ściągać go za każdym razem to porażka. Tak czy inaczej o kwestii użyteczności tłumika można polemizować, szczególnie przy tak kompaktowej replice jak G36C.

Link to post
Share on other sites

Panowie, Panie :) witam wszystkich serdecznie. Mam takie pytanko:

 

jak sprawuje się selektor ognia w tej replice? Swego czasu trafiłem (chyba tu) na kilka negatywnych wypowiedzi na jego temat. Ludzie wspominali coś o jego wysokiej awaryjności... czy to prawda?

 

aktualnie nie jestem zbyt dobrze rozeznany w temacie i dopiero planuje rozpocząć swoją przygode z ASG, zaczynając od tej własnie repliki (G36C JG).

 

generalnie ciekaw jestem jak przedstawia się na dzień dzisiejszy kwestia jej awaryjności? Możecie uraczyć mnie garstką informacji na ten temat? :)

 

pozdrowiam i licze na wsparcie z Waszej strony.

Link to post
Share on other sites

Mam za sobą około 10 strzelanek 2-3 godzinnych. Kilka strzelań na "strzelnicy" u kumpla i około 6000 kulek. Do tego 1 glebę na kamienie i kilka obtarć repliką o ścianę i jak na razie uważam że to było dobrze wydane 330 zł. Selektor ognia na razie nie odpadł :-)

 

Zazdrosne spojrzenie kumpli z M4 od JG po sprawdzeniu wyników na strzelnicy - bezcenne.

Link to post
Share on other sites

Kolego Reka, proponuję poczytać, sporo poczytać i może zacząć od początku tego tematu, gdy byś go przeczytał pewnie nie zadawał byś takich pytań... Bo są absurdalne. Bardzo dużo ludzi się wypowiada, są opisane wszelkie problemy , które raczej są rzadkością , lifting, tuning. Cała masa informacji z wynikami z chronometru włącznie.

Zapraszam do lektury!

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

-Praktycznie co 15 min. nie strzelania w zimne dni karabin się zawiesza i przestaje strzelać,4 razy muszę przestawić z auto na semi i to tez czasami nie pomoga.Denerwuje mnie to szczególnie jak mam gościa na celowniku,nagle zawiesza się gieta :F

 

Styki albo bateria. Należało by rozkręcić i zobaczyć w jakim stanie one są.

Link to post
Share on other sites

sory ale bez sensu pytanie, zwłaszcza postawione w wątku o G36C JG :)... to raz, a dwa że wybierz to co Tobie się bardziej podoba. Idź do sklepu, pomacaj obie repliki, porównaj osiągi i już będziesz wiedział. Poza tym wersji mp5 z JG jest tak wiele że wybacz ale odpowiedź na Twoje pytanie to wyłącznie kwestia gustu.

 

Odnośnie osiągów, trwałości, niezawodności to możesz przeczytać masę rzeczy na forum więc domyślam się że nie o to chodzi.

 

ps. szwagier ma problem ze swoją gietą, chodzi o to że jak wsadzi baterię i ją podłączy to nawet jak nic nie robi to batka się grzeje jak cholera, a przy próbie strzelania giwerka jest wolna jak ślimak, wszystko jakby się batka kończyła (ale ciągle strzela tak wolno, nie pada po paru strzałach). Teraz prawdopodobnie to zwarcie czy cuś uszkodziło mu batke bo chyba za bardzo się rozładowała i nawet po naładowaniu zero reakcji giety po naciśnięciu spustu... ktoś ma trop co to może być? bateria, kable, gearbox?

Edited by tomekszm
Link to post
Share on other sites

http://6mm.com.pl/details.html?id=118 Czy wymiana tego elementu naprawi tą usterkę ??? Jeśli nie ten element to proszę o link do takiego elementu który to naprawi :F

 

a skąd niby mamy wiedzieć ??

sam dobrze nie wiesz co się dzieje, a chcesz żeby ktoś zdecydował za Ciebie, co masz kupić.

Może wystarczy ta część,

a może trzeba jeszcze tą:

http://6mm.com.pl/details.html?id=109 .....

 

weź ty lepiej odeślij tą replikę jak masz gwarację.

Link to post
Share on other sites

Jeśli zdechły styki to te części średnio się nadadzą. Na pewno sam nie powinieneś tego naprawiać, bo widać, że nie ogarniasz skomplikowanej i wręcz mistycznej konstrukcji GB. Poza tym, w G36C JG styki inaczej są skonstruowane niż w CA. Płytka spełnia jedynie funkcję przełączania rodzaju ognia, nie zamyka obwodu.

Jeśli masz gwarancje to odeślij. Jeśli nie masz to zanieś do najbliższego serwisu. Sam nie gmyraj.

Link to post
Share on other sites

Co do odpadających selektorów to można łatwo się pozbyć tej przypadłości. Wystarczy wywiercić odpowiedni otwór w tym wystających cycku ze ZnAl'u(potem głębiej wkręcić ampula), który trzyma selektor. Mi odpadł na drugiej strzelance z gietą, ale po tym nie ma żadnych problemów. Można by ten otwór nagwintować pod tego ampula, ale nie ma raczej takiej potrzeby.

Link to post
Share on other sites

I na cholerę mi to było? Ledwo 14 postów i 3 dni wcześniej się pochwaliłem, że mój selektor siedzi dobrze a dziś już nie mam prawego :-(

Gdzieś go wcięło w lesie.

 

No i teraz mam dwa pytania:

 

- co to jest ampul? :-) Domyślam się że to ta mała śrubka w selektorze a ja myślałem że to imbusowa śrubka. Imbusem 1,5 nie da się tego odkręcić. To czym mam lewy odkręcić/dokręcić? Imbusów mniejszych nawet w Brico nie mają.

 

- moja wyobraźnia przestrzenna coś szwankuje - prawy selektor jest różny od lewego - nie da się ich podmienić?

 

A na koniec: co mi teraz zostało? Na razie będę używał tego który został a jeśli bym chciał mieć znowu dwa to muszę wydać 50 zł? (u Capriego).

 

-

Link to post
Share on other sites

co to jest ampul? :-) Domyślam się że to ta mała śrubka w selektorze a ja myślałem że to imbusowa śrubka

 

Różne nazewnictwo - jeden pies. Ja kluczem ampulowym 1,5mm odkręciłem (jakiś tani szit - zestaw kluczy za 5 zł).

 

- moja wyobraźnia przestrzenna coś szwankuje - prawy selektor jest różny od lewego - nie da się ich podmienić?

A jak sobie taką wymianę wyobrażasz ? Twoja wyobraźnia jeszcze nie szwankuje :-P.

A na koniec: co mi teraz zostało? Na razie będę używał tego który został a jeśli bym chciał mieć znowu dwa to muszę wydać 50 zł? (u Capriego).

 

Raczej co nie zostało. Trzeba myśleć do przodu - ludzie skarżą się na odpadające selektory tak jak na łamiące się rączki przeładowania - nie byłeś zapobiegawczy to teraz wykładaj kasę. Z drugiej strony ktoś pisał, że te selektory od CA nie pasują.

Link to post
Share on other sites

Panowie, czy jest to kwestia wadliwej sztuki, czy wszystkie G36C od JG mają problem z tym odpadającym selektorem?

 

naczytałem się juz tyle raportów na ten temat, że powoli zaczynam sądzić że prędzej czy później każdy G36C siłą rzeczy traci selektor. Kiszka trochę :/

 

Moja nowa Gieta ma być u mnie jakoś na dniach i tu pytanie - czy idzie jakoś dokręcić ten selektor bez konieczności nawiercania/modyfikowania czegokolwiek?

Edited by Reka
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...