Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

a 247 mm to nie przypadkiem standardowa długość lufy ??

 

Oczywiście, tylko po co dawać dłuższą ? To, że zakłada się tłumik, nie znaczy, iż zaraz trzeba wkładać dłuższą precrurę.

 

Kiedyś porównywałem 247/300 Prometheusa z 509 Systemy, zgadnijcie co dawało lepsze skupienie - sęk tylko w tym, że test nie jest wiarygodny, bo było to w 3'ech różnych replikach, ale kulki te same, HU 0.

 

Dłuższa lufa więc nie zawsze daje przewagę, szczególnie na stockowych replikach. Gadamy o rzeczach, które nadają się do działu tuning, ale to tak swoją drogą ;-).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przeczytałem cały topic... ciężko było ale się udało. Znalazłem info, że potrzeba przeróbek komory i dyszy. A czy nie wystarczyłby po prostu zakup komory hop up do g36 CA i dyszy do g36 ? Bo w całym topicu taki pomysł nie padł

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem cały topic... ciężko było ale się udało. Znalazłem info, że potrzeba przeróbek komory i dyszy. A czy nie wystarczyłby po prostu zakup komory hop up do g36 CA i dyszy do g36 ? Bo w całym topicu taki pomysł nie padł

 

A nie wystarczyło przeczytać jeszcze topic'u o apgrejdzie g36c JG ? Nie - tak więc rzeknę Ci kolego - cóżesz za różnica komora CA czy stockowa ? CA chyba nie jest magiczne i musi być wymiarowe tak jak stockowa JG/TM. Druga sprawa, co niestety było mówione w w/w temacie i tym też - dysza od G36 CA nie pasuje(bodaj ma 20mm, tak czy inaczej jest za krótka, AnR o tym wspominał). Zostaje dysza od AUG'a, a co za tym idzie modyfikacja komory jak żeś rzekł. Gwoli wyjaśnienia, dysza od AUG'a jest o 0,3mm krótsza od stockowej.

 

Wg. mnie może niekoniecznie najlepszym rozwiązaniem, jest zostawienie stockowej dyszy, ale, że sama w sobie nie jest szczelna - wyfrezowanie odpowiedniego rowka i wstawienie O-ring'a. Cały GB stockowy giety będzie szedł w zapomnieniane i mroczne zakamarki mojej szafki, tak więc wykosztuje się całe 50 gr i sprawdzę wspomnianą przeze mnie możliwość, jednak cudów nie oczekuję - raport za kilka dni ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

IMO Gietka ładnie śmiga już w Stocku. Jak ktoś się upiera to-to tuningować to chyba najbardziej opłaca się założyć Preclufę (Krakmani mają na składzie 247mm) i silikonową gumkę hopsiupa (Guarder/Systema). Bateria jak na tą klasę trzyma super, a przy precce i silikonie skupienie pozwala trafić na 60 metrów (w miarę dokładnie) człowieka.

 

 

Co do mojego niedawnego postu to Gietkę oceniam 9/10 - ot, dlaczego:

 

1. Cana - dałem za stock 350 PLN, lufa i gumka podniosły cenę 0 130 zł.

 

2. ROZMIAR JEST WAŻNY!!! Gietka pięknie sprawuje się w CQB, a w zielonym zdecydowanie ułatwia poruszanie się (jestem zwiadowcą więc...)

 

3. Celność w porównaniu z kałaszami czy emkami (błeee) zadawala (odrazu mówię - jesteśmy w dziale o klasie II AEG!).

 

4. Body - nie wiem, co się czepiacie!! Mam Ją od... no, parę miesięcy i jak narazie nic nie świeci!!! Nie obmacujcie jej i wszystko będzie ok!

 

5. Możliwości "utaktycznienia" - bez dyskucyjny plus.

 

6. Waga - nie ma to jak realistyka :mrgreen:

 

7. Budowa ułatwia "ubranie" jej w Ghillie :twisted:

 

8. Linia broni - żadko który koli ją psuje.

 

Czego brakuje do 10?:

 

1. OZNACZENIA!!! (chociaż z pod kamuflaża i tak ich nie wiadać)

 

2. Kiepskie (nie mówię tu o jakości) mechaniczne przyżądy

 

3. Cóż, kolba po siódmej - ósmej kolizji z ziemią (^^) lekko się "giba"

 

 

To tyle. A gietki i tak na nic innego nie zamienię (aż się nie posypie)!!!

 

I jeszcze jedno - SELEKTOR OGNIA. Ludzie, co macie z problem? Czy ktoś z was wie jaką konstrukcje ma SIEKIERA? Wiertełko, śrubka, i wszystko ok :killer: !!!

Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno - SELEKTOR OGNIA. Ludzie, co macie z problem? Czy ktoś z was wie jaką konstrukcje ma SIEKIERA? Wiertełko, śrubka, i wszystko ok :killer: !!!

 

fajnie, licze więc na foto relacje z tego zabiegu (poważnie mówie). Póki co selektor siedzi na miejscu, więc cięzko wyobrazić sobie (przynajmniej mi) jak właściwie jest on mocowany, jak go odkręcać aby nic nie urwać itp.

 

Jeśli któryś z Panów ma taką możliwośc (fotki z instalacji tego "wzmocnienia" dla selektora), to było by miło.

Link to post
Share on other sites

Zgred :język:

 

Nie no, temat dot. G36C od JG przeglądam cyklicznie, więc i z Twoimi postami dot. mocowania selektora się zapoznałem :) Niemniej - o czym już pisałem - cięzko mi to sobie wyobrazić póki co.

 

OK, już przestaje marudzić - zaczekam aż selektor odpadnie, być może łatwiej będzie to ogarnąć lub... po prostu pomęczę pewnego Gogina poprzez PM o fotki i instrukcje jak to ustrojstwo ponownie przymocować ;)

Link to post
Share on other sites

Opis zapewne wystarczyłby dla średnio rozgarniętego szympansa, który poradziłby sobie z tym. Mam Ci to narysować, że trzeba wywiercić otwór o niewielkiej głębokości, raptem ~~1-1,5mm i wkręcić głębiej tą śrubkę na klucz ampulowy/imbusowy (nazywaj sobie jak chcesz). Operacja prze to bananowo prosta, człeku...

 

PS. FTK DF'a do AUG'a już całe zamontowane - chyba ktoś o tym pisał, na zębatce tłokowej jest opóźniacz popychacza :strach:, zdziwiłem się jak to zobaczyłem. Winszujemy JG - nawet były podkładki, a tłok jak nowy - zero śladów zużycia, zębatki to samo. Podwójnie uszczelniana głowica cylindra i dobry O-ring na głowicy tłoka - sprawdzałem i jest efekt strzykawki. To tylko tak u mnie czy JG to faktycznie najlepsza Chińska firma ? ;-)

 

Miałem sprawdzić stockową dyszę i wpasować O-ring do niej, co by nie była taka nieszczelna i można było obejść się dziabania pilnikiem komory - będę miał za 2-3 dremel'a to coś poradzimy.

Link to post
Share on other sites

Co do tego nieszczęsnego selektora ... to pomimo wywiercenia dziurek proponuję trochę elastycznego kleju typu silikon zaaplikować. Imbusy pomimo pogłębionego montażu potrafią się odkręcić, zwłaszcza ten który jest po stronie przełącznika z kuleczka i sprężynką. Ja wywaliłem ten element stabilizujący pozycje przełącznika i teraz już się nie odkręcają. Mimo wszystko przyklejenie silikonem najskuteczniejsze.

Link to post
Share on other sites

Reka, jak się boisz to zrób jak Tafi - na silikon. I nie martw się - ja też jak ognia bałem się ją rozbierać (preckę i gumkę HU montowali mi Krakmani :P). Szczęśliwie jednak miałem jeszcze starą M4 od DE (pierwsza replika). Uznałem - co mi tam! Sprawdzę co tam w środku jest! I wiesz co? Nie bój się rozbierać replik, bo to tylko parę śrubek i kabelków na krzyż :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Co Ci tafi odpada ? Może otwór wywierciłeś złym wiertłem - ja osobiście wierciłem 1,5mm'wowym - takim jak średnica ampuli.

 

Otworek był dobry tyle że imbusik się odkręcał, teraz zasmarowane silikonem i siedzi jak powinno.

Link to post
Share on other sites

Otworek był dobry tyle że imbusik się odkręcał, teraz zasmarowane silikonem i siedzi jak powinno.

 

Pewnie otwór za głęboki i nie dokręcają do "dna" tego otworu - dlategoż nie siedzą Ci stabilnie - nie wiem u mnie działa i odkąd to zrobiłem nie dokręcałem w ogóle a siedzi sztywno i nie wygląda na to by miało odpaść ;-).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze:)

ostatnio zastanawialem sie nad zakupem tlumika do mojej giety i wpadlem

na swietny pomysl zrobienia go samemu.

Pomysl przyszedl mi do glowy po przeczytaniu art. o butelkach z nawierconym dnem

ktore ponoc daja dobry efekt. Ja natomiast uzylem aluminiowej puszki po antyperspirancie:P i powiem wam efekt jest swietny.

od spodu nawiercilem otwor o srednycy takiej aby kulka mogla spokojnie opuscic puszke a na gorze kolejny (tan gdzie rozpylacz byl) aby swobodnie do niej wlatywala.

za poloczenie z lufa uzylem korka do zatykania jej ktory byl standardowo z bronia obcielem tylko gore. O dziwo idealnie pasuje do "kolnierza" w puszce.

korek polaczylem z puszka elastycznym klejem i gotowe gdy chce nakladam korek z puszka na tlumik plomienia i ciesze sie tlumikiem o dobrym dzialaniu za pare zeta.(dzwiek wystrzalu rozchodzi sie w puszce gluchym stlumionym echo) sporo ciszej niz bez..

Po pomalowaniu na czarno idealnie sie komponuje i wyglada naprawde dobrze:)

Link to post
Share on other sites

Znowu. O tłumikach był pierdzilion postów, a nawet bimbalion.

 

Znów. Moja G ma chyba już dwa lata. Ostatnio padło mi ucho prowadnicy, spadły FPSy o 10, więc postanowiłem zrobić malutki remont. Głowica tłoka zaczeła do tego pękać, podejrzewam, że to przez 9.6 z której strzelam.

Wstawiłem tam M100 G&G, głowice tłoka G&P oraz prowadnice Apple. Na podobnej konfiguracji uzyskałem 360 fps. Stabilne. W tygodniu dorwe chrono i napiszę ile to wyszło.

Link to post
Share on other sites

Pierdzilion postów już był na temat lunet z optyką do G.

AnR nigdy nie śpi, zawsze czuwa, strzeż się młody obywatelu przed jego postem. :luzik:

edit:

o proszę, nawet mnie śledzi i wstawia wszędzie

Pierdzilion postów
:D :D Edited by johny89
Link to post
Share on other sites

Śmiem twierdzić że w tym ok. 70-cio stronicowym temacie wszystko, co mogło, zostało już napisane :) Teraz to już tylko dochodzi offtop albo coś w stylu:

A: Zrobiłem mojej giecie (...)

B: O tym już było!!!

Dalsza dyskusja sprowadza się do "ciskania" "pierdzilionami" :) :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...