Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Osłona na kolimator


Recommended Posts

Na lunecie ma to szanse się sprawdzić... na kolimatorze będziesz widział jak przez siatkę z małymi oczkami i grubymi drutami.... Luneta przez swą budowę pomija obiekty w b. bliskiej odległości (taka siatka, muszka) ale kolimator niestety nie.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Zamontowanie siatki na kolimatorze powoduje to, że nie widzimy przez kolimator tak dobrze - normalne. Lecz celując przy użyciu kolimatora najlepiej jest mieć otwarte jedno jak i drugie oko. Gdy będziemy patrzeć tylko przez jedno - oczywiście będzie nam siatka zasłaniała. Lecz gdy otworzymy drugie zobaczymy, że jednak ta siatka w niczym nie przeszkadza - widzimy kropkę, widzimy to co jest przed nami równie doskonale. Więc warto zastosować osłonę na optykę kolimatora - zyskamy pewność, że nam kulka szybek nie rozbije, a walory użytkowe zostają takie same - odpadnie nam tylko celowanie kolimatorem a'la luneta - ale po to jest kolimator, aby tak nie robić.

Edited by GRSW_Szreder
Link to post
Share on other sites

To zależy z kim się strzelasz... jak w gronie którzy mają w większości stockowe repliki to nie ma się czego obawiać przy plexi 2mm. Jednak np. mnie się zdarza strzelać z podkrętkami i na 4mm plexi poprzedniej miałem 3 pajączki, a na tej teraz co mam mam 1 pajączek - optyka to luneta więc nieco większe szanse zarobienia w szkło.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Kermit to aż tak często dostajesz w optykę czy tak dużo się strzelacie. Zawsze sądziłem, że szansa na dostanie jest dość mała...

Wniosek, że trzeba jednak coś z tym zrobić. Pytanie tylko czy pleksa będzie ok czy jednak ten wynalazek bardziej wskazany.

Link to post
Share on other sites

Strzelam się mniej więcej co tydzień raz... optykę mam tasco 1,5-6x42 ... dużo bawię się w budynkach gdzie wystaje głównie replika, głowa i kawałek ciała... może ja też mam takie szczęście że dostaję dużo razy w optykę. Jednak prawie nie zdarzyło mi się by kulka przebiła się przez plexę, zazwyczaj powstawały tylko pajączki. Jednak raz dostałem z bliskiej odległości z gaziaka w zimę właśnie w optykę. Plexa pękła na 3 części ale mimo to i tak nie przepuściła kulki do szybki. Jak nie masz za bardzo gdzie zamontować plexi to zrób tak jak ja: wyłam tę cieniutką szybkę na osłonce - co dostajesz ją z lunetą/kolimatorem i do wewnątrz osłonki wstaw plexi, gumki będą na tyle trzymać osłonki i plexi że nie ma szans by wyleciała. Co do strzelania z upgradeowanymi aegami to z 20m z 440 fpsów w plexi u mnie zostawiło pajączek na niej... Co do częstotliwości dostawania w optykę to zliczyłem ci cały poprzedni rok - 3 razy zmieniałem plexi.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

...a nawet jeśli plexi pęknie to energia kinetyczna pocisku spadnie na tyle, że bb nie będzie w stanie uszkodzić optyki. Mogę też śmiało powiedzieć, że jeżeli jest się w posiadaniu lunety o średnicy soczewek >50 to szkła są na tyle grube, że wytrzymają uderzenie kulki. W dodatku budowa soczewki tzn.dwuwypukła wzmacnia jej konstrukcję więc bez obaw.

Edited by szeregowy_miles
Link to post
Share on other sites

Witam ja mam z plexi trochę inne doświadczenia:

2mm plexi pękała przy strzale z 5-6m przepuszczając kulkę (kulka na pewno traciła część swojej energii ale nie sprawdzałem tego na kolimatorze), kiedy złożyłem 2 szybki zrobione z plexi 2mm kulka przeleciała przez obie (ponękały na kawałki).

5mm plexi przy identycznej próbie (pojedyncza szybka 5mm i strzał z 5-6m) pęka ale kulka się odbija.

Mój wniosek:

Są rożne plexi (te które ja posiadam widocznie są jakieś słabsze) po wykonaniu osłonki należy wykonać test bo szkoda potłuc optykę lub latarkę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja mam pytanie - jak montujecie tę szybkę z plexi do optyki?

 

Mój poprzedni kolimator dostał 2 kule z 3 metrów z podkręcanej repliki (ok. 380fps), i poległ na polu chwały. Abstrahując od problemu właściciela repliki, walącego seriami w CQB z taką mocą, chciałbym zabezpieczyć nowy kolimator, żeby się taka przykrość nie zdarzyła.

Osłon do niego nie ma, a bestia ma 50mm średnicy. 4-5mm plexi mogo by pomóc, ale jak je zamocować?

Link to post
Share on other sites

Flipy owszem, będą dobre. Ten wynalazek z WGC, nie wiem, wiem natomiast jedno, po KIJA KOMU LUNETA W BUDYNKU?!

ACOG owszem, metoda z plexi jest B.dobra, a rodzaj montażu to chyba żadna filozofia.

Mam małe propo. dla osoby która to zrobiła, niech wklei fotki na forum i szczegółowy opis.

Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...