Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Akumulatory Ni-Cd, NiMh i jeszcze trochę o innych ...


Recommended Posts

"Jakk same nazwy wskazują ogniwa wysokoprądowe mozna rozładowywać dużymi prądami, a wysokotemperaturowe w w wysokich temperaturach."

Tak mi napisano z Batimexu.

Co do samego sklepu to ja radzę uważać. Jest świetny kontakt i sprawna obsługa dopóki wszystko idzie po ICH myśli. W chwili kiedy człowiek ma jakieś ale (tym badziej uzasadznione) zaczynają się schody. Ale o tym napiszę za jakiś czas w innym temacie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PSYCHOLOG: sprawdź rozmiary, bo te ogniwa z orginalnych pakietów mają często jakieś dziwne.

 

Co do Forevera to nic mi nie wiadomo, a nie możesz kupić identycznych ogniw jak masz? Albo sprawdź na Firearms taką baterię jakbyś chciał, mają tam duże zdjęcia, odczytasz sobie oznaczenie modelu i kupisz gdzie bądź.

 

Ja zamówiłem z firmy kabe (patrz mój post na 2 stronie), gdzie ogniwa, których potrzebuję były 5 złotych tańsze - około 13, zamiast blisko 19 w batimexie.

 

Co do forevera jeszcze, to poszukaj testów akumulatorków do cyfraków. Jest ich sporo i teroretycznie można z nich wnioskować na ile firma jest porządna.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Rozmiar się zgadza. A co do jakości ogniw to cóż... Mam nadzieję, że cena przy tych ogniwach nie odzwierciedla jakości :) 9 zł za ogniwo 1900 mAh to chyba nie jest dużo. Ale zmieniać baterię będę dopiero za jakiś czas przy okazji wymiany sprężyny. Na razie pomęczę się z tą, którą mam. Moze do tego czasu uda mi się dowiedzieć czegoś o tych ogniwach.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli szukacie dobrych ogniw akumulatorków to godne polecenia są akumulatorki SANYO o symbolach N-500 AR są to odpowiedniki jeśli chodzi o wielkość standartowych akumulatorków jakie sa sprzedawane razem z AEG-ami o symbolach KR-600AE , a ruznica moim zdaniem jest dość istotna bo polega na tym iz N-500 AR sa przystosowane do szybkiego ładowania w przeciwieństwie do KR-600AE które powinno sie ładować 14-16 godzin prądem 65 mA a nie ładowanie ALFA 15 min gotowanie(ładowanie) takie znacznie skraca żywotność baterii.

Prąd ładowania dla N-500 AR wynosi 750 mA a czas 1 godz.

Dane te pochodzą z instrukcji SANYO osobiscie zrobiłem pare takich pakietów akumulatorków i sie Rewelacyjnie spisóją

Marcin S&H

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest LooK OuT!

Ludkowie szanowni, a czy nie mozecie po prostu przewertowac np. Panorame Firm i sprawdzic, czy w Waszym miescie (lub pobliskim) nie ma jakiejs firmy, ktora badz to handluje akumulatorkami (np sklepy elektroniczne) albo tworzy gotowe pakiety? We Wroclawiu instytucja drugiego typu jest na pewno, sklepow elektronicznych tez jest pod dostatkiem. Zgrzanie pakietu w calosc przy pomocy glue gun'a nie bedzie problemem, podobnie dolutowanie wtyczki i opasanie calego pakietu przy pomocy folii termokurczliwej.

 

Przy sprzyjajacej okazji sam niedlugo skonstruuje taki pakiet, tylko trzeba gotowki :)

Link to post
Share on other sites

Jest tylko jedno ale:

Podczas lutowania(zwłaszcza nieumiejętnego – długotrwałego) traci się sporo pojemności akumulatorów dlatego do ich łączenia używa się zgrzewarek punktowych. Glue gunem można by je sobie co najwyżej połączyć „na styk” ale przy wstrząsach na jakie narażona jest bateria wątpię aby to działało. Lepiej poszukać sklepu który wykona te prace za nas(z tego co słyszałem to za taką usługę płaci sie niewiele a mamy 100% pojemności aku)

Link to post
Share on other sites

Forevery są beznadziejne.

Testy baterii o której pisałem już wcześniej wypadły kiepsko.

O samym batimexie to ja jeszcze jutro napisze.

Co do baterii. Po całkowity, naładowaniu szybkostrzelność AUG'a była o około 40-50% niższa niż powinna być a bateria zdechła po 2 (słownie dwóch) magazynkach. Tragedia!

Absolutnie nigdy więcej nie kożystam z tych badziewiastych baterii i tym bardziej z usług batimexu.

Link to post
Share on other sites

Ja zamówiłem akumulator typu v-shape złożony z 8 ogniw sanyo kr-1700AU. są te te same ogniwa co w akumulatorze sprzedawanym w MAchinegunie (279 zeta) oraz Firearms (225 zeta).

 

W sumie zapłaciłemza nie 148,83 złote, razem z przesyłką i zmontowaniem.

 

Mój m15a4 wystrzelił około 7 magazynków. Co by się zgadzało, bo na akumulatorze 600mAh wystrzeli co najwyżej 700 kulek. Tu pojemność jest 3 razy większa.

 

Zamówiłem w firmie kabe.pl, zresztą opisywałem wszystko na forum.

Nie jestem znajomym tej firmy :), ale obsługa jest miła, sprawa szybko załatwiona itp.

 

Co do reklamy, to walić, mnie bardzo dobrze obsłużyli, więc czemu nie mam ich chwalić?

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

witam

odnosnie poboru prądu przez AEG'a, który ma oscylować powyzej 10A. posiadam obecnie AUG'a ze sprężyną PDI 140% i wstawionym bezpiecznikiem 10A i nie ma problemu (ze standardową baterią mini). w najbliższym czasie zamierzam złożyć baterię 9,6V z ogniw Ni-MH Sanyo(HR-3U) 2100mAH dam znac o efektach.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z ciekawostek nt. akumulatorków polecam : http://www.aircraft-world.com/shopexd.asp?id=2079

Ogniwa typu Li-Pol, oddające 17 A, a w porywach nawet 22 A !, lub jeszcze lepiej :

Poly-Quest 10C Lithium-Polymer 2600mAh 4S PACK (14.8V, 26.0A) -

http://www.aircraft-world.com/shopexd.asp?id=2316

Tutaj chyba największą niespodzianką są wymiary - 61.5x98x21

 

 

A tak swoją drogą, sklep naprawdę niezły pod względami cenowymi (3,90 $ za N1900 SCR, 1,25 $ za KAN 950 8O) za wysyłkę małych paczek - 2,50 $.

Szkoda tylko, że w ofercie maja znikomą ilość ogniw NiCD i NiMH :|

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

witajcie. mam prośbę o informacje. w moim sprzecie (MP5A5) jest bateryjka o oznaczeniach Ni-Mh 4,8v 400mAh. nie mam pojecia jak długo muszę ja ładować pierwaszy raz (jest całkowicie wywalona) no i czy jest w ogóle ruszyć moj sprzęt ? Bo po czytaniu Waszych wpisów to słabo to widzę, a jeśli faktycznie nie ma z nią szału to proszę o info w jaki napęd warto się zaopatrzyć do tej klamki. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Pora odswierzyc temat.

Kilka osob narzekalo na ogniwa wysokopradowe Forever z Batimexu a ja posiadam 2 baterie Ni-Cd 8,4V 1900mAh na ogniwach D-SC1900P i to z Batimexu i jestem zadowolony bo za ta cene (obecnie 66zl z przesylka) to dobre rozwiazanie. Nie zauwazylem zadnego spadku szybkostrzelnosci (CA33E sprez. 130% ,pobor pradu 10-15A) ani tez wzrostu czyli wszystko jest w porzadku tym bardziej ze w porownaniu z moja pierwsza bateria 8,4V 1300mAh na ogniwach Sanyo, Forever wychodzi calkiem przyzwoicie.

 

Oczywiscie nie sa to super ogniwa (sanyo oczywiscie lepsze)ale nie wierze w taki przypadek ze szybkostrzelnosc spada o 40-50% z powodu zlej jakosci samych ogniw bo to niemozliwe (musialo by byc cos nie tak albo z bateria- nieprawidlowo zmontowana lub uszkodzone/nie w pelni sprawne ogniwa, nie naladowana poprawnie albo cos z replika). Sformatowalem je prawidlowo, dbam o nie, wiec dobrze mi sluza :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

mam takie pytanko. kombinowal ktos moze kiedys podlaczac jakis akumulator zelowy? bo mam taki jeden ze starego ups-a jest o pojemnosci 4.5Ah i moglby sluzyc jako akumulator zapasowy. napiecie niestety na nim to prawie 13V. nie ma ktos pomyslu jak zredukowac je do 10v? (rezystory odpadaja :/ )

 

bardzo prosze o pomoc

Link to post
Share on other sites

Rozwiazanie jest proste bo trzeba tylko w obwod zasilania wlaczyc szeregowo polaczone 4 diody prostownicze. Oczywiscie musza byc odpowiednio dobrane ze wzgledu na prad pobierany przez silnik aega pod obciazeniem czyli okolo 10-15A. A jak z wydajnoscia pradowa aku zelowego to nie wiem, ale chyba bylo na forum.Pytanie tylko gdzie i jak taki akumulator sensownie przymocowac zeby nie szpecil i nie przeszkadzal euheuheu.

Link to post
Share on other sites

Poszukaj w elektronicznych sklepach internetowych diod prostowniczych na prad okolo 30A. Symbolu ci nie podam bo jest ich wiele, sporo typow bedzie pasowalo. Upewnij sie jeszcze jaki spadek napiecia beda mialy te diody bo to jest wazne przy doborze ilosci zastosowanych diod np. zwykle diody krzemowe maja spadek napiecia okolo 0,7V wiec zeby napiecie obnizyc z okolo 13V na okolo 10V trzeba uzyc 4 diody.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hej!

Temat bardzo mnie interesuje.

Mam mało miejsca na baterie (P90), a chce wsadzić

jak najmocniejszą sprężynę i uzyskać jak największą szybkostrzelność.

Oświećcie mnie, ale najlepszą opcją będzie wsadzenie NiCd baterii Sanyo i układu Mosfet.

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

dobra panowie! przetestowalem na dluzsza mete akumulator zelowy 12V 4,5Ah

 

sprawa wyglada tak:

-po pierwsze testy nie sa dokladne bo musze wymienic lozyska bo sa juz bardzo zuzyte a co za tym idzie to i opory sa wieksze i zuzycie batreii tez wzrasta.

-po przetestowaniu najlepszym wynikiem jaki uzyskalem to bylo ponad 6 hi-capow od mej m-ki czyli czyli jakies 2000 kulek przy sprezynie M120 guardera.

 

wynikie nie sa az takie piorunujace ale jako zapasowy akumualtor moze spokojnie spelniac swoja role.

 

przeprowadze jeszcze testy po wymianie lozysk.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...