Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pojazdy stricte do "Airsoftu"


Recommended Posts

Na tym forum był już poruszany temat dot. pojazdów jednak został on zamknięty. Ogólnie rzecz biorąc pojazdy w AS nie mogą "w pełni" uczestniczyć w rozgrywce, ponieważ karoseria/szyby (w samochodach) opancerzenie (w pojazdawch wojskowych), skutecznie chronią osoby przebywające w pojeździe przed śmiercionośnymi kulkami. To wie każdy.

 

Jednak grzebiąc na zachodnich stronach Airsoftowych znalazłem pewien projekt, który powyżej opisaną kwestię niweluje. Link do zdjęcia poniżej.

 

Link do zdjęcia.

 

Czy według was takie rozwiązanie znalazłoby skuteczne zastosowanie na polach walki airsoftowej?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie...

 

Samochód na typowe strzelanko-wyrzynki... a hałasu robi zapewne tyle, że to raczej kierowca zostanie szybko wyrżnięty. Z drugiej strony do zadań transportowych też się nie nadaje, bo bierze dwie osoby... bez plecaków. Trzeba by żeby każdy miał swojego... quady będą lepsze ;)

 

Oczywiście na pewno znajdą się amatorzy, którzy i przy tym będą się dobrze bawić ;) mi się tam nie podoba... dla mnie najlepszym pojazdem do airsoftu byłby willys (fotka) lub coś jemu podobne ;)

Edited by Thad
Link to post
Share on other sites

Thad ma racje ten jeep moim zdaniem dałby lepiej rade w terenie noi zmieści wicej ludzi z plecakami.

 

Na tym forum był już poruszany temat dot. pojazdów jednak został on zamknięty. Ogólnie rzecz biorąc pojazdy w AS nie mogą "w pełni" uczestniczyć w rozgrywce, ponieważ karoseria/szyby (w samochodach) opancerzenie (w pojazdawch wojskowych), skutecznie chronią osoby przebywające w pojeździe przed śmiercionośnymi kulkami. To wie każdy.

 

Jednak grzebiąc na zachodnich stronach Airsoftowych znalazłem pewien projekt, który powyżej opisaną kwestię niweluje. Link do zdjęcia poniżej.

 

Link do zdjęcia.

 

Czy według was takie rozwiązanie znalazłoby skuteczne zastosowanie na polach walki airsoftowej?

 

 

 

 

Aha i najakiej stronce internetowej znalazleś to zdjęcie.

Link to post
Share on other sites

Na stałe, komercyjne pole, jako atrakcja - wspaniały. Jednak pojazd, który nie może zostać dpuszczony do ruchu, musi być przywieziony na pole walki na lawecie - nawet nie może być holowany. Zależy też, gdzie się strzelasz - jeżeli masz do dyspozycji kilkanaście hektarów, to ok, ale zwykle tereny są bardziej ograniczone.

 

Aaaa.... jakby dorwać taki samochodzik i urządzić cyberpunkową strzelankę w na terenie jakiejś większej fabryki.... ;-)

 

kokonesko, popatrz na adres zdjęcia, będziesz miał odpowiedź ;-)

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem używanie pojazdów w AS jest bez sensu, bo jak na prawdziwej wojnie rozjedziesz wroga ukrytego w krzakach to nic tylko się cieszyć. Jeżeli miałoby to miejsce na strzelance AS to nie byłoby to już takie fajne ;-)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem używanie pojazdów w AS jest bez sensu, bo jak na prawdziwej wojnie rozjedziesz wroga ukrytego w krzakach to nic tylko się cieszyć. Jeżeli miałoby to miejsce na strzelance AS to nie byłoby to już takie fajne ;-)

 

Rzeczywiście super... ubaw, że hej!

Kolego według mnie za dużo gier, niech zgadnę grałeś w battlefield i nabijałeś super "frag'i" przejeżdżając wrogów?

Link to post
Share on other sites

No bo każdy przeciętny wróg ukryty w krzaczorach grzecznie czeka na przejechanie go samochodem czy innym czołgiem.... :mrgreen: A jak pojazd wjeżdża w krzaki i "źle trafi kołami/gąsienicą" to porządny wróg powinien się przesunąć pod koło/gąsienicę :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Nabić fraga tzn. przejechać ŻYWEGO człowieka?! O czym ty mówisz człowieku? Pozatym różnego rodzaju pojazdy są używane na imprezach airsoftowych i jakoś nikomu nic się nie dzieje. A wogóle to parę ostatnich postów (włącznie z moim) to OT ;).

 

Zdjęcie pochodzi ze strony www.airsofthawaii.com - pojazd wystawiony był na imprezie ASH Bash 2006 California.

Link to post
Share on other sites

Tak trochę poważniej:

 

ASG i pojazdy... dla mnie sa 3 rodzaje pojazdów i ich zastosowania które widze w ASG:

 

1: wszelkiego rodzaju samochody osobowe, terenowe, ciężarowe tzw "zwykłe" które w zasadzie moga tylko robić za transport z miejsca "A" do "B" i tyle. Z założeniem że nie wolno do nich strzelać żeby ich nie uszkodzić (szyby itp). Trochę dupowate bo do momentu jak się w nich seidzi jest się praktycznie nieśiertelnym oczywiście nie można z nich prowadzić walki.

 

2: Samochody terenowe itp odkryte (taki Wrangler, UAZ, Willys, Samurai itp ze zdjętymi dachami, wymontowanymi drzwiami i przednią szybą. Tu jak najbardziej widzę możliwość atakowania ich i prowadzenia z nich walki. Oczywiście kierowcy musza być ODPOWIEDZIALNI.

 

3: pojazdy stricte wojskowe: BRDM, SKOT, BWP, itp tyle że z nimi jest pewien kłopot. Można do nich naparzac z replik i nie tylko.. ale kierowcy mają na tyle ograniczone pole widzenia w pewnych zakresach że niestety to dość niebezpieczne "zabawki" w miejscach gdzie między nimi ganiają ludzie. Ale na razie to dość rzadka sytuacja w polskich realiach więc można sobie ją prawie że darować. ;)

Link to post
Share on other sites

Nie koniecznie rzadka - w Tomaszowie planujemy użycie MT-LB w scenariuszach :).

 

W lubuskim często używa się pojazdów (głównie przez Team Delta, zresztą kto był na ostatnim Bornym pewnie nas pamięta :)) - niegdyś ciężarowy Star teraz MT-LB z lżejszych VW Iltis no i od niedawna... Mercedes Wolf. Jak na razie nic nikomu się nie stało i chwała za to.

 

Dobrym rozwiązaniem na użycie cięższego sprzętu, jest po prostu wyznaczenie ścieżek, po których porusza się pojazd. Na ścieżki nie mają wstępu piesi - znacznie zwiększa to bezpieczeństwo.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Z kolei ja nie napisałem "często w skali kraju" ;) - zaznaczyłem, że mam na mysli lubuskie.

 

Chodzi mi o to, że jeżeli ktoś chce powalczyć w scenariuszach gdzie są pojazdy, to są w Polsce takie miejsca gdzie się ich używa (nawet na masowych imprezach) i jak do tej pory było to bezpieczne.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od charakteru imprezy i samego pojazdu. Na typowych strzelankach, to zastosowanie widziałbym nikłe. Ale na takich gdzie przyjęty jest jakiś scenariusz, rola dla pojazdu, gdzie są ścieżki/drogi, gdzie samochód może się rozpędzić i wykorzystać mobilność, to jak najbardziej. Taki łazik, jak na zdjęciu, wyposażony w mocną broń dobrze użyty może posiać spustoszenie w szeregach przeciwnika, jako bardzo mobilne wsparcie. Gorzej jak się dostanie pod czyjś ogień - to faktycznie lipa :)

 

Inna kwestia, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać wojskowych pojazdów, albo takich w których z założenia nie szkoda nam lakieru :)

 

Ja jednak bym bardziej wolał uzbrojony środek transportu niż szybki uzbrojony łazik gdzie czymkolwiek dwuosobową załogę można wybić. No ale klimacik jest na pewno :)

Link to post
Share on other sites

Wez pod uwage fair play. Dopoki nie ma skutecznych srodkow symulacji broni antysprzetowej, nie jest uczciwym zamykanie sie w samochodzie bez mozliwosci wyjecia zalogi, wiec taki lazik jest jedyna opcja.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem, zależy od roli pojazdu i założeń scenariusza. Zawsze zakładam fairplay uczestników zabawy. Wystarczy, że operator broni PP, albo np. "duszek" ma łączność z kierowcą i w momencie, gdy pojazd zostaje trafiony, to kierowca otrzymuje sygnał i koniec. W środku jak nie dostanie przez otwarte okno zakłada się, że jest w pancernej puszce i tyle.

Link to post
Share on other sites

Wez pod uwage fair play. Dopoki nie ma skutecznych srodkow symulacji broni antysprzetowej, nie jest uczciwym zamykanie sie w samochodzie bez mozliwosci wyjecia zalogi, wiec taki lazik jest jedyna opcja.

 

Pozdrawiam

 

Kret

 

Zawsze można zakupić LAWa z ASGshopu ;]. Do "zniszczenia" łazika idealne, a jaki klimat ;]. Tak, wiem że w Trójmieście już jest taki na rakietki, ale tamten jest na 40mm ;).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...