Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

'Dziennik Polska Europa Świat' 21.03.2007


Recommended Posts

Tak mnie tylko zastanawia jak długo będziemy musieli czekac na odzew naszego wspaniałego rządu w tej sprawie. Moim skromnym zdaniem wystarczyłoby ograniczenie od lat 18 i pełna odpowiedzialnośc karna w przypadkach takich jak podany w artykule, a autor troche robi z igły widły.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, ja np. będąc w podstawówce poszedłem z kumplem do sklepu komputerowego aby kupić Thiefa. Poprosiliśmy i sprzedawca wyjął spod lady piękną piracką kopię i rzucił - 20pln.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że akurat sprzedaż replik broni palnej w dodatku miotających kulkami powinna być dzieciom zabroniona. Pomijając fakt, że przychodzą im do głowy głupie pomysły w stylu napadu na sklep (niejednemu dorosłemu pewnie też to przeszło przez myśl) to mogą sobie po prostu powybijać oczy.

Link to post
Share on other sites

Ale co począć, gdy sprzedawcy uznają to za zabawki? Ostatnio ktoś na Arnie's opowiadał, jak gówniarz strzelił do niego z taniego springa. Gościa "coś wzięło", zabrał szczylowi magazynki, opieprzył go, a magazynki wywalił do śmietnika gdzieś po drodze.

Link to post
Share on other sites

Fakt faktem, jakieś ograniczenia powinny być, no i kary za ich nie przestrzeganie. Tylko czemu ja mam cierpieć za idiotów? ;/

______________

17 lat user

 

Zawsze ktos musi.

Do dnia dzisiejszego ciagnie sie za polakami w niemczech zla opinia, mimo zmiany politycznego obrazu europy.

Teraz z uwagi na bledy wychowawcze rodzicow i chore ambicje kilku mlodocianych z pistolecikami (umyslnie nie nazywam ich maniakami ASG), moze pociegnac za soba problemy dla calego powaznego srodowiska.

Ograniczenie wieku to podstawa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ograniczenie wieku to podstawa.

 

Przepraszam, że zapytam:

- ograniczenie wieku czego? Posiadania repliki? Jakiej? Co ma być kryterium odróżniającym replikę "od 18 lat" od repliki "dla każdego"? Moc w efpeesach? Napis "Armalite" lub "HK"na replice? Napis "18+" na pudełku? Czy instrukcja wewnątrz pudełka też ma mieć wagę prawną? Jaki ma być skutek społeczny takiego zakazu? Kto i w jaki sposób będzie ten zakaz egzekwować? Czy 18-to letni człowiek będzie mógł donieść straży miejskiej, że jego 17-to letni kolega ma w domu REPLIKĘ ASG? I sąd 24-godzinny ukarze go grzywną i skonfiskuje replikę?

 

Ludzie, czy Wy naprawdę chcecie na własne życzenie założyć sobie dodatkowy prawny kaganiec? Mało Wam tych, które są? Chcecie kolejnego bubla prawnego, który będzie uderzał w tych, których da się złapać? Po co Wam to?

 

Jest ustawa o broni palnej i amunicji. W świetle naszego prawa replika ASG może byc uznana (w zależności od humoru urzędnika) za zabawkę lub sprzęt elektromechaniczny.

Moim zdaniem to nie jest najgorsza sytuacja. Jak się czynniki wezmą za wydzielanie replik i nie-replik, będzie gorzej.

 

Co można zrobić? Jak widzisz szczyla z mossbergiem DE prującego do kumpla z podwórka, daj im odczuć, że źle robią. Zwróć uwagę na tych mniej odpowiedzialnych ASGowców, którzy w drodze na strzelankę noszą repliki "niby to ukryte", ale żeby nikt na ulicy nie miał wątpliwości, co noszą. Sprawdzajcie, czy wszyscy na strzelankach mają 18 lat (lub 16 i pozwolenie od opiekunów). Słowem, zacznijcie od siebie. Ja sobie nie zyczę, żeby nasza Super Partia brała się za ustawodawstwo dotyczące ASG.

 

Pan Paliwoda odczuł przerażenie i podzielił się nim z czytelnikami. Odpowiedziano mu jasno i wyraźnie. A gdyby reakcją na jego artykuł było: "tak, to straszne, wprowadźmy ograniczenie wieku", poczulibyście sie lepiej?

Edited by booras
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...