Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uwaga sprzedam wszelkie czesci do m14 agm tak zewnetrzne jak i wewnetrzne, pokrywy wyrzutnika lusek pokrywy lufy - wszytko. Uwaga Oprocz tloka, komory HU i antyrewersala sprzedaje pojedyncze czesci chyba ze ktos bedzie chcial calosc oprocz tego mam sprezynke m110 prometheus ktorej sam uzywalem, pisac co komu potrzebne na moje gg : 794588 i dogadamy sie do ceny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Do m14 poszło m110, stalowe łożyska ślizgowe 6mm i prowadnica Vortex V3 z łożyskowaniem, wszystko śmiga na stockowym silniku i batce aż miło nawet przy obecnych temperaturach.

 

Niestety znów padł selektor, tym razem ramie przerywacza się starło, ale już to olewam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam. Posiadam budżet 700zł i chciałbym polepszyć osiągi M14 od AGM :) co powinienem wymienić? Zakładam, że na pierwszym miejscu będzie bateria, na 100% chciałbym też wsadzić lufę precyzyjną i gumkę hop-up, ponieważ m14 ma robić za m21 przydało by się zwiększyć prędkość kulki do ok. 450fpsów. Co jeszcze opłaca się wymienić?

Edited by MwMichal
Link to post
Share on other sites

Precka + hop to podstawa od tego zacznij - uwaga na lufy systemy - są dość grube i ledwo da się wcisnąć do lufy zewnętrznej, później są problemy z wsadzeniem ich razem z gumką do komory, możliwe, że trzeba będzie nieco opiłować od zewnątrz, do tego nastaw się, że jeśli nie bierzesz dedykowanej lufy do M14 to będziesz musiał wypiłować rowki na taki dzyndzel co trzyma lufę w komorze, bo w M14 są one jakieś 2mm obok tych zwykłych (w takim wypadku nie chcesz stalowej lufy, tylko np mosiężną) - lufy SRC z tego co wiem są uniwersalne mają i takie i takie rowki. Co do tuningu GB to wstaw lepszego springa, zmień łożyska na stalowe cierne i daj łożyskowaną prowadnicę sprężyny - to jest to co ja wymieniłem i bez tego ani rusz, do tego możesz zmienić wszystkie bajery od tłoka, ale tu części chyba nie są standardowe wszystkie, spokojnie się zmieścisz w budżecie. Bateria daje radę, chyba że tylko ja tak dobrze trafiłem.

 

Ogólnie nie licz na żaden szał, każdy się jara tym M21, ale wątpię, żeby opłacało się to M14 aż tak tuningować, zwłaszcza, że i tak pewnie nie uzyskasz upragnionej celności.

 

Poszukaj też w temacie o tuningu M14 AGM, jest w dziale z tuningiem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Hawk

Miałem okazje powalczyć z M14 cymy i z moją M14 AGMa

Może kwestia że mój egzemplarz był dopieszczony i biorę poprawkę na to że lekko ją tuningowałem ale kultura pracy AGMa jakos bardziej mi pasowała.

Pewnie przy podobnej pracy wykonanej w Cymce było by porównywalnie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak ma się sprawa w Cymie, ale samo odpowiednie wypodkładkowanie zębatek i przesmarowanie + łożyskowana prowadnica w AGM czynią cuda jeśli idzie o kulturę pracy.

 

Tak z innej beczki: czy ktoś może nie ma jakiegoś niepotrzebnego lewego pokrętła do regulacji celownika? Moje zaginęło w akcji :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, mam M14 AGM SOCOM, czy komuś padł selektor ognia po wystrzeleniu 2tys kulek? I na ile magów starcza bateria 1200mah, u mnie po wstrzeleniu 4 magów po 300 kulek już nie kręci, nie wiem czy mam wadliwą sztukę czy to normalne u tego producenta, ogólne wrażenie na replice 4+ waga, celność i zasięg.

Link to post
Share on other sites

Selektor pada nagminnie w tych replikach, nie ma się czym przejmować. Co do baterii, to moja trzyma dość długo i ładnie wierci nawet przy mocniejszej sprężynie, ale nie powiem dokładnie ile, sporo też zależy od temperatury. Pamiętaj też, że o baterie trzeba dbać - najlepiej rozładowywać i ładować po każdym strzelaniu mikroprocesorówką.

Link to post
Share on other sites

Szkoda czasu i pieniędzy - pisałem już jak to naprawić, w tym wątku, albo w problemach technicznych, nie pamiętam, jak poszukasz to znajdziesz, ale to i tak czasowe rozwiązanie, bo selektor wcześniej czy później zdechnie. No chyba, że będziesz robił tak jak jeden ziomek, który strzelał singlem na auto, po prostu pykając spust (też tak robie, wszystko gra), a trybu singla używał tylko do zwolnienia sprężyny.

 

Tak czy siak, naprawy selektora skończą się wcześniej czy później wymianą przerywacza, czy jak to się zwie, a to strata kasy zwyczajnie. Jeśli już koniecznie chcesz mieć działający selektor, to gdzieś w necie widziałem części selektora wykonane ze stali czy innych metalowych mocnych wynalazków, produkcji chyba nawet Marui, ale cena była taka jak za samo M14 AGM.

 

Jak dla mnie lepiej tę kasę wydać, na łożyskowaną prowadnicę sprężyny, stalowe łożyska, metalową pokrywę lufy, preckę i jakąś gumkę hop-up dobra :)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 5 months later...

Nabyłem na początku czerwca tą replikę, słyszałem że zrobiłem BARDZO źle stawiając na AGM, tj. cyma dużo lepsza itp. Ktoś wypowie się o tej replice ? Co się z nią dzieje po dłuższym użytkowaniu (przebieg 10+k), co się w niej sypie ?

 

Gdy byłem w sklepie, ta m14. wpadła mi odrazu w oko, abeesowe ,,drewno,, wyglądało bardzo realistycznie, dźwięk zamka uroczy, wszystko ładnie pięknie.

 

Gdy wróciłem do domu, chciałem naładować batkę.. okazało się że mam angielskie wejście w ładowarce, to pewnie rzadko się zdarza, ale to już minus. Następnie przeraża ta plastikowa (osłonka??) Która ciągnie się aż od zamka, do początku lufy zewnętrznej, szczerze to za taką kasę powinno być to chociaż aluminium, ale nie narzekam na to, w końcu widziałem ją przed zakupem. Po naładowaniu baterii zaczął się test, na kulkach 0.20 ciężko było w cokolwiek strzelić- góra- lewo. Na 0.23 kulki latają dużo lepiej, w każdym bądź razie narazie, i oby problemów z nią nie ma. Jak na 350 fps kulki lecą daleko i celnie.

 

Może takie małe podsumowanie:

plusy:

-fajnie leży w ręku, ale to jak dla kogo :)

- dosyć ciężka, i dobrze wyważona

- długa lufa, co za tym idzie replika celna

- dźwięk zamka

minusy:

- już czuję, że z selektorem mogą być problemy (przycina się)

- Ten plastik o którym pisałem

 

ogólnie oceniam 4/5

 

Ps. Jak ktoś miał z tym agm do czynienia niech się wypowiada, szczególnie chodzi mi o to jak się sprawuje po dłuższym użytkowaniu, i jak z tuningiem jest, co trzeba zmienić, wstawić, zastąpić.

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...