Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PATTERN 83 oliv czy woodland do DPM?


Recommended Posts

Witam posiadam mundur DPM i hełm czarny z pokrowcem DPM i narazie tylko czarną kamizelkę UTG. Dlateo teraz chciałem sobie kupić jakąś kamizelke do taktyki zielonej i myślałem o PATTERN 83 a konkretnie o tym http://www.allegro.pl/item182585893_kamize...uper.html#photo lub o tym http://www.allegro.pl/item182585887_kamize...najlepsza_.html i teraz moje pytanie brzmi który kolor będzie lepiej wyglądał na DPM i co sądzicie o tych kamizelkach.

ps. mówie od razu że narazie nie mam kasy na kamizelkę w maskowaniu DPM typu PLCE lub Chest Rig ponieważ kupiłem nowy karabin

 

z góry dzięki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oryginalny pattern, jest produkowany w kolorze nutia brown. Do dpma kup coś w dpmie, więc najlepiej się wstrzymać, pozbierać kasę a nie pardować w czymć nie adekwatnym do munduru. Tylko na Boga nie mieszaj brytolskeigo dpma, z holenderskimi "modułowymi" kamizelkami o wątpliwej funkcjonalności.

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie? Niby czemu nie? Czy naprawdę trzeba wydawać przynajmniej 300 PLN na kamizelkę, którą założy się na grzbiet w najlepszym wypadku góra raz w tygodniu na 6h, żeby być trendi, lans i w ogóle świetnym graczem, bo inaczej to już nie będzie klimatu?

Link to post
Share on other sites

Skoro bawimy się replikami niech chociaż to co na nas będzie oryginalne.

 

A serio to już ci mówię. Testowałem wiele różnych kamizelek. Wnioski wyciągasz sam w trakcie użytkowania. Zaraz ktoś może powiedzieć, że jego kamizelka za 49.99 z Allegro też jest dobra i się nie pruje, ale proponuje traktować ją w "brutalny sposób". Ja tam się ze swoim oporządzeniem nie opieprzam, wybijam hełmem szyby, szoruje kamizelką po ścianach w budynkach, wchodzę mocno i szybko przez drzwi, przełażę między drutami kolczastymi i wiele więcej. Robiąc to chcę mieć pewność, że to co mam na sobie, nie rozpadnie się, rozerwie, rozpruje i będzie na mnie długo służyło. Chce wiedzieć, klamra nie pęknie pod pierwszym lepszym naciskiem, rzep czy napa nie oderwie się itp itd.

 

Dyskusja na temat : "Co wystarcza w airsofcie?" była już wielokrotnie poruszana.

Link to post
Share on other sites

Jak zauważył dzikki wszystko zależy od intensywności użytkowania - kiedyś też sądziłem, że tani sprzęt jest OK, bo w razie uszkodzenia nie będzie go szkoda. Poszedłem w teren na trzydniowy marsz i urwało mi się dno w tanim plecaku. Wiadomo, że w takiej sytuacji można improwizować (i do tego byłem zmuszony), ale równie dobrze mogłem tego uniknąć. To samo ma się do oporządzenia.

 

Poza tym jak już poużywasz przez jakiś czas taniego sprzętu, to w końcu zaczniesz zauważać różnice i sam będziesz chciał czegoś lepszego.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
Skoro bawimy się replikami niech chociaż to co na nas będzie oryginalne.

 

A serio to już ci mówię. Testowałem wiele różnych kamizelek. Wnioski wyciągasz sam w trakcie użytkowania. Zaraz ktoś może powiedzieć, że jego kamizelka za 49.99 z Allegro też jest dobra i się nie pruje, ale proponuje traktować ją w "brutalny sposób". Ja tam się ze swoim oporządzeniem nie opieprzam, wybijam hełmem szyby, szoruje kamizelką po ścianach w budynkach, wchodzę mocno i szybko przez drzwi, przełażę między drutami kolczastymi i wiele więcej. Robiąc to chcę mieć pewność, że to co mam na sobie, nie rozpadnie się, rozerwie, rozpruje i będzie na mnie długo służyło. Chce wiedzieć, klamra nie pęknie pod pierwszym lepszym naciskiem, rzep czy napa nie oderwie się itp itd.

 

Dyskusja na temat : "Co wystarcza w airsofcie?" była już wielokrotnie poruszana.

 

 

No w sumie... Opinii jest tyle co maniaków, nikt nikogo nie przekona i bicie piany nie ma sensu.;]

Link to post
Share on other sites

witam wszystkich na forum, to mój pierwszy post tutaj;)

jestem aktualnie jestem na etapie kompletowania ekwipunku. przymierzam sie do zakupu patterna (mundur mam woodland). Pytanie moje brzmi, czy pattern w kolorze oliv będzie do takiego munduru bardzo złym wyborem? ;-) (chodzi mi o sam kolor, a nie o patterna jako takiego)

Edited by de Villars
Link to post
Share on other sites

witam wszystkich na forum, to mój pierwszy post tutaj;)

jestem aktualnie jestem na etapie kompletowania ekwipunku. przymierzam sie do zakupu patterna (mundur mam woodland). Pytanie moje brzmi, czy pattern w kolorze oliv będzie do takiego munduru bardzo złym wyborem? ;-) (chodzi mi o sam kolor, a nie o patterna jako takiego)

 

Do dupy. Kup sobie Alice, albo LBV/ITLBV.

Link to post
Share on other sites

Rozwiń swoją myśl czemu bez sensu.To to ma wyglądać z sensem??.Ja zawsze myślałem ze dobrze kamuflować.Widać setki z nas myląc się zamówili oporządzenie pod kolor munduru.A tak na marginesie nie mam nic przeciwko oliwce zarzuconej na wodlland ale nie zgadzam się z opiniom ze kamizelka w kamo tym samym co mundur jest bez sensu

Edited by trajant
Link to post
Share on other sites

Myślę, że koledze chodziło raczej o osobiste doznania estetyczne. A rolą oporządzenia nie jest przede wszystkim kamuflaż, jak mówisz, ale efektywne przenoszenie i dobywanie przenoszonego się na niej/w niej sprzętu.

Więc wypowiedź nie powinna brzmieć "dobrze kamuflować" ale "dobrze działać" ;)

 

(Tak, jestem upierdliwy :P)

Link to post
Share on other sites

Taaa... A najlepiej dobrze działać i nie niszczyć efektu kamuflażu :).

 

A tak serio to jak nie musisz kupować patterna to do woodlanda lepiej skompletuj ALICE.

 

A jeżeli już musisz to lepiej kup pattern oliwkowy - woodlandowy wygląda naprawdę nieciekawie (plamy w kamuflażu mają dziwny odcień, rozmiar...).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...