Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PATTERN 83 oliv czy woodland do DPM?


Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzieki za wszystkie wypowiedzi. Faktycznie chodziło mi o kwestie "estetyczne" - słyszałem że pattern w woodlandzie nie jest za dobry bo się "świeci", no a teraz się dowiedziałem że do tego ma niespecjalny kamuflarz. Chyba pozostane przy oliwkowym, zwłaszcza ze widziałem go na zdjęciach na mundurach woodland i nie wyglądało to najgorzej (moim skromnym zdaniem). Na alice być może przyjdzie czas później;)

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

My w grupie nosimy oliwkowe PAT'83 na flecktarnach i jest dobrze, elegancko sie maskuje, a oliwkowy sprzęt będzie pasował do każdego munduru (dla nas decydujące kryterium, bo eksperymentujemy z mundurami). W razie wymiany munduru - sprzęt zostaje. Z drugiej strony - nosiłem kiedyś na holenderskim DPM-ie ITLBV w woodlandzie i wcale się to nie gryzło...

 

Podsumowując - oliwka najlepsza.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
(...)

 

Zielony [tj. OG]. Widziałam kiedyś deliwenta w DPM i... camelbakiem, ale już w woodlandzie. Dziwnie się odcinało.

OG na DPM'ie dobrze wygląda. W końcu początkowo 58 pattern i pierwsze PLCE były zielone...

 

A ja mam pytanie? Niby czemu nie? Czy naprawdę trzeba wydawać przynajmniej 300 PLN na kamizelkę, którą założy się na grzbiet w najlepszym wypadku góra raz w tygodniu na 6h, żeby być trendi, lans i w ogóle świetnym graczem, bo inaczej to już nie będzie klimatu?

 

A dlaczego nie? Kadeci wydają więcej kasy na oporządzenie i ekstra umundurowanie. I zakładają je dwa razy w roku, jeśli są seniorami - to czasami częściej.

I bardzo się opłaca.

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Pięknie. Tylko że ja nie odczuwam potrzeby wydawania równowartości moich miesięcznych zarobków na kamizelkę w której trzymam 2 magi, ładowarkę do kulek, radio, okazyjnie kompas i parę innych dupereli. Jeśli faktycznie pattern styra się nie do użytku kupię coś porządniejszego, a jeśli nie to gdzie tu sens?

Link to post
Share on other sites

Pięknie. Tylko że ja nie odczuwam potrzeby wydawania równowartości moich miesięcznych zarobków na kamizelkę w której trzymam 2 magi, ładowarkę do kulek, radio, okazyjnie kompas i parę innych dupereli. Jeśli faktycznie pattern styra się nie do użytku kupię coś porządniejszego, a jeśli nie to gdzie tu sens?

 

No OK, a nie lepiej od razu posłuchać kolegów/koleżanek z forum (którzy mówią Ci, że pattern się stosunkowo szybko "styra")i już na początku kupić coś porządnego? Oszczędzisz te 100,00 zł wybulone na patterna.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Mer: Kupiłem patterna, bo kiedyś, dawno temu miałem już coś takiego i było to całkiem wygodne. A po małych krawieckich przeróbkach zrobiło się bardzo wygodne.

 

Ronin: Na razie działa i ma się dobrze. A gdybym szukał czegoś nowego, to co porządnego byś polecał na przyszłość? Rzecz jasna oprócz modułówek, bo jakoś nigdy nie miałem ochoty bawić się w kolekcjonowanie kolejnych modułów.

Link to post
Share on other sites

Ronin: Na razie działa i ma się dobrze. A gdybym szukał czegoś nowego, to co porządnego byś polecał na przyszłość? Rzecz jasna oprócz modułówek, bo jakoś nigdy nie miałem ochoty bawić się w kolekcjonowanie kolejnych modułów.

 

Zależy jakiego munduru używasz - jeżeli brytola to faktycznie PLCE jest świetnym rozwiązaniem. Kiedyś używałem wersji duńskiej (bardzo rzadka zresztą) i układ, jak na pas i szelki, jest niesamowicie wygodny i pakowny (głównie dzięki 6-cio punktowym szelkom).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A ja tak trochę z innej beczki, skoro już o Pattern 83 mowa, to czy ktoś może spotkał się z Patternem 83 w maskowaniu woodland z ładownicami przystosowanymi do amunicji 7,62 a dokładniej - magazynków do FN FALa ? Mam zamiar za jakiś czas przesiąść się na tą replikę, a Pattern w tym wypadku robi ciekawy klimat, przy czym nie mam zamiaru zmieniać munduru i wolę używać oporządzenia w tym samym kamuflażu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pattern 83 w Woodlandzie z mil-teca wygląda tak:

http://www.ptasznik1.pl/ptasznikallegro/Zd...pattern_wl1.jpg

w sumie cieszę się, że jak kupiowałem to sprzedawca nie miał akurat tego woodlanda i kupiłem oliv - wygląda na mundurze woodland całkiem nieźle, a kamuflaż na tego patterna mil-teca jakoś nie bardzo mi przypomina woodland...

dla porównania inny Pattren w woodlandzie:

http://zdjecia.streethost.pl/sherman_shop/...ki_sherman4.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja niestety kupilem patterna w kolorze czarnym ale to glownie dlatego ze czesciej uzywam go pod pustynny mundur. Zainspirowala mnie jednostka delty w BHD i stwierdzilem ze taka konfiguracja sie sprawdza. Niestety teraz jade na Rawicz i bedzie lekko zgrzytalo jak zaloze cale oporzadzenie w kolorze czarnym na mundur woodland. Oliva zaczalem dopiero kompletowac niestety. A co do koloru woodland na patternie 83 to rzeczywiscie kiepsko wyglada. Te plamy nie sa ani dobrze dobrane kolorem ani formami tych plam. Zdecydowanie od ptasznika z allegro najsensowniej wyglada oliv.

Link to post
Share on other sites

Właśnie ostatnio zauważyłem że te nowe woodlandy mają jakieś takie dziwne kolory (taki jak ten z pierwszego linku de Villars'a)

W ogóle to niepodobne do mojego starego woodlanda który bardzo dobrze komponuje mi się z mundurem ABDU (bardzo podobne kolory i rozkład plam) co dziwne to także Mil-Tec (taki jak ten z drugiego linku), wygląda mi na to że Mil-Tec dostał jakiś inny rodzaj materiału lub to jakieś podróbki (te nowe wyglądają jak gdyby kolejne plamy były malowane na poprzednich, zupełnie nie podobne do starego woodlanda).

Link to post
Share on other sites

Raczej wątpię, CCE ma zupełnie inne kolory niż ten dziwny woodland, w CCE ten piaskowy kolor jest prawie biały (kremowy, szary ?), a na tych dziwnych woodlandach aż żółty.

 

Po przejżeniu kamo sugerował bym że ten dziwny woodland to cos pokroju Belgijskiego 2nd Puzzle Pattern, lub 3rd Puzzle Pattern.

Edited by radzu
Link to post
Share on other sites

W każdym razie, cokolwiek by to nie było, ma to mało wspólnego z woodlandem. Do niczego mi znanego nie jest to podobne. Co ciekawe, inne produkty mil-teca w woodlandzie mają kamuflaż prawidłowy. Musieli faktycznie dostać jakiś lipny materiał i puścili takie dziwne te patterny...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...