Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Smar silikonowy


Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

 

Wszyscy mowia aby guny konserwowac tylko smarem silikonowym

- zadnym innym.. Wszystko O.K. - tylko, ze... Gdzie mozna taki smar kupic? Wszedzie jak sie o to pytam to mowia, ze nie slyszeli :/

 

Pomocy !! Mam zamiar zakupic karabin z CA i wiem, ze ten smar jest

niezbedny !!

 

w kazdym sklepie z artykulami motoryzacyjnymi jest smar silikonowy w sprayu

 

wychodzi duzo taniej od tego ze sklepow z militariami - mam ten i ten - maja te same wlasciwosci

Link to post
Share on other sites

Smar smarowi nie rowny... Osobiscie uzywam trzech roznych typow smaru silikonowego:

- smar w aerozolu (STTI), przydaje sie jak trzeba wprysnac silikon w jakies miejsce trudno dostepne (np lufe) oraz w warunkach "polowych", jest dosc rzadki

- smar w postaci gestej, oleistej cieczy, ten uzywam najczesciej, bo jest uniwersalny, mozna nim pieknie przetrzec body jak i przesmarowac gearbox

- smar w postaci stalej, pasta - najlepsze rozwiazanie do zebatek geara

 

Te dwa ostatnie smary mam dzieki wsparciu kolegi, nie wiem czy i gdzie mozna je kupic.

Link to post
Share on other sites

Olej silikonowy w sprayu dostaniesz w każdym motoryzacyjnym. No cóż nie tylko my go potrzebujemy :wink: Możesz napewno rozejrzeć się w sklepach typu Castorama bo czego tam nie można dostać :D Osobiście ja również używam jakiegoś włoskiego preparatu, który jest ogólnie do konserwacji broni. Jest on oparty na bazie oleju silikonowego i znakomicie czyści się nim broń nadaje połysk i odmładza jej wygląd :D

Link to post
Share on other sites

Dzieki za wszystkie odpowiedzi! Jednakze nie dowiedzialem sie nadal jednego - gdzie to mozna dostac.. :)

 

Olej silikonowy w sprayu mam i go uzywam dosc czesto..

 

Chodzi mi glownie o smar w postaci gestej cieczy oraz w postaci stalej

jak napisal Pikace...

 

Moze ktos wie gdzie to mozna kupic? W motoryzacyjnych maja tylko smar silikonowy w sprayu i o innym nikt nic nie wie...

 

 

Pikace: moze Twoj kolega wesprze i mnie? :P Tak serio - moze ktos potrafi to zalatwic?

Link to post
Share on other sites

Ależ się zdziwiłem jak nasmarowałem mojego ICS'a 8O Mam go dopiero jakieś 2 tyg. i postanowałem go przsmarować. Nasamrowałem go w sposub jaki opisał Pikace czyli bez zbędnego rozbierania gaera tylko przez dziurkę gdzie wchodzi silnik. Czy jest to możliwe, że osiągi broni mogły się zwiększyć jak zacząłem strzelać to wyraźnie zobaczyłem wzrost zasięgu oraz mocy!

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

 

Nie chce nikomu wlazic w dupe ale.. :)

 

Jeszcze raz dzieki - juz olejek nabylem... Jednakze to chyba nie

za bardzo bedzie sie nadawac do smarowania gearboxa w

modelach CA - tam to musi byc silikon w postaci pasty... :(

 

Juz naprawde bede szczesliwi jak sie dowiem gdzie takie cos mozna

dostac :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czesc

 

Smar silikonowy mozna nabyc w sklepach hydraulicznych, sluzy do smarowania zaworow, baterii kranowych a dokladniej umieszczonych w nich uszczelek. Pewien hydraulik odradzal mi polski smar poniewaz rozpuszcza uszczelki.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ja uzywam Brunox Turbo Spray

jest to syf do czyszczenia ;) broni itp...

czytajac z opakowania:

- czysci i smaruje

- penetruje/usuwa wode

- luzuje zardzewiale sruby

- konserwuje mechanizmy

 

poza tym:

- zabezpiecza przed korozja

- wypiera wode i zapobiega zawilgoceniu

- rozpuszcza tluszcz

 

wiecej jest w chyba przedostatnim nr-e Strzalu... ja sobie bardzo chwale... w gazecie pisali ze zostawia cienka warstwe ktora sie dlugo utrzymuje i nie przyciaga kurzu i zanieczyszczen... z moich doswiadczen wynika ze jest to prawda

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 8 months later...

ja odnowie ten temat bo nie chce zakladac nowego :wink:

 

a wiec: najpierw chcialbym sie zapytac czy ktos uzywal tych olejow silikonowych-

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=379

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=286

jesli tak to prosze o rade ktory wybrac i czy do konserwacji wystarczy tylko olej czy przydatne sa tez

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=118

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=119

i czy w ogole je ktos uzywal :?:

Link to post
Share on other sites

Uzywalem pierwszego z olei - nie zauwazylem wielkiej roznicy w porownaniu z innymi produktami tej klasy...

 

Natomiast dwa smary z ostatnich linkow sa wedlug mnie naprawde godne polecenia. Testowalem oba (jednoczesnie) i musze stwierdzic, ze dzwiek w GB znacznie sie zmienil. Stal sie bardziej miekki i jakby mniej zgrzytliwy. Pracy zebatek nie slychac prawie wcale no i mam wrazenie, ze szybkostrzelnosc sie lekko zwiekszyla. A wlasnie - na jedno smarowanie zuzylem po tubce specyfiku (na zebatki i lozyska jeden, na tlok, prowadnice, cylinder, uszczelki... drugi). Jak dla mnie godne polecenia - zwlaszcza, ze tego sie raczej czesto nie kupuje (specyfik raczej na przeglad zerowy i pozniejsze) wiec cena jest "przystepna".

 

Ronin

 

p.s.

 

Po nasmarowaniu oddalem ok. 1000 strzalow.

Link to post
Share on other sites
a przypadkiem on nie rozpuszcza gumki HU, jak to juz bylo napisane wczesniej :?:

 

No pewnie gdyby rozpuszczal/niszczyl jakiekolwiek czesci replik (hop-up, czesci ASB-owe, plastik) to nie byl by do nich stosowany/zalecany.

 

Jak dla mnie jest to poprostu sylikonowy smar staly, o ktorym wspominal Pikace - chociaz wersja do zebatek rozni sie nawet gestoscia czy lepkoscia od tej do tloka.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...