Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Smar silikonowy


Recommended Posts

Te w sprayu są o tyle dobre, że wszędzie wlezą. psikniesz do lufy i już masz w miarę dobrze nasmarowanego guna. Ja osobiście walnę trochę w lufę, gniazdo maga i ewentualnie okno wyrzutowe i jakieś zewnętrzne ruchome elementy. Do GB faktycznie lepszy jest gęsty.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Używam także Dragona, po Nasmarowaniu SOCOMA TM zamek zamiast powracać na miejsce gwałtownie i z trzaskiem sunie dostojnie i cihutko:P na początku miałem straszne problemy z HU (jakby sprzęt zapomniał że takowy posiada) i musiałem 3 razy czyścić lufę zanim osiągi wróciły do normy, mam tez pytanie czy rzeczony smar nadaje się do smarowania tłoka i cylindra? bo jeżeli tak działa na zamek to może także spowolni tłok.

Link to post
Share on other sites

Z tyłu jest napisane :

 

Zastosowanie :

Uelastycznia i konserwuje listwy oraz uszczelki gumowe.Baza silikonowa zabezpiecza elementy gumowe przed zamarzaniem na mrozie i uszkodzeniami.Stosowac przed kazdym myciem samochodu w okresie mrozu.

 

Zawiera :

Węglowodory alifatyczne,propan-butan(jako gaz wypędowy)

 

Czyli jak nadaje sie do smarowania ???

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Nie. Musisz zastosować szereg specjalnych przejściówek, systemów kontrolujacych ciśnienie oleju oraz zawory bezpieczeństwa połączone ze zdublowanymi manometrami.

 

1. niech włoży rurkie w lufe

2. psiknie

 

Tylko po co smarować lufę skoro powinna ona być jak najsuchsza...?

Link to post
Share on other sites

silikonu w sprayu nie powinno się ładować bezpośrednio do lufy,

jak ktos go tam wpsika za dużo to moze dostać sie do GB i

"zmyć" (moze to nie najlepsze słowo) gęstszy smar który jest juz

w środku

 

btw: jest to informacja którą uzyskałem od

osób które rozbieraja, składaja i przerabiaja

aeg'i, nie sa to moje osobiste doświadczenia

Link to post
Share on other sites
Z pierwszej strony wywnioskowałem, że jesli chce nasmarować guna to musze go rozebrać, było tam cos o sparowaniu grey boxa. Tymczasem ja sie boje że gdy rozkręce moją m16 to potem jej nie złoże albo ją spieprze :) i mam problem :)

Jeśli produkt jest TM i jest nowy to nic nie musisz rozkręcać. Zostaw. Będzie działał poprawnie. Większość produktów TM działa bez rozkręcania i ponownego smarowania. Jeśli nie było żadnych ingerencji w g-box to zostaw.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Mam pytanie: Czy olej silikonowy do uszczelek samochodowych nada się do smarowania replik (zwłaszcza sprężynowych)?? A konkretnie chodzi mi o TO

Na opakowaniu:"Zabezpiecza i konserwuje gumę przed szkodliwymi czynnikami itp" to czy się nada??

 

Pytam się bo ekonomiczniej jest mi kupić 400ml W sklepie na rogu za 12zł niż 60ml smarowidła STTi za 10zł :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Sorry za odkopywanie, ale temat wydaje się pasować.

Panowie, kupiłem od jednego z maniaków midcapy i widać, że są zadbane - czuć i widać resztki smaru silikonowego na zewnątrz. Tu moje pytanie: jak zmyć silikon z absu? Strasznie mnie jego obecność na zewnątrz magów denerwuje - lepią się do nich wszelakie paprochy, a do tego planuję pomalować te midy, więc tym bardziej muszą być czyste. Jakieś pomysły? :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...