Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...

Odświeżę temat.

 

Jestem ze Świdnika i wiem, że w naszych lasach grasują kłusownicy, co nie jest dla nas dobrą wiadomością. Jest jeden las(3ha), ale jest i o wiele wiekszy w którym co tydzień mamy strzelanki. Nie wiemy jak można by ,,walczyć" z kłusownikami?:>

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To ja też odkopię.

 

Kiedyś zanim jeszcze wiedziałem co to ASG, "uprawialiśmy" z kolegami Survival. Znaleźliśmy podmokły teren z dużą ilością suchych drzew, gdzie pewien pan zakładał każdej zimy wnyki (te druciane, [ludzie często to zamiennie używają słów: wnyki, sidłami]).

 

Nie udało nam się go przyłapać na gorącym uczynku, więc za każdym razem gdy udawaliśmy się do lasu, to szliśmy przez ten podmokły teren i zbieraliśmy wnyki (co tydzień - dwa). Po trzech Zimach tracenia wnyków ten "Pan" zrezygnował z kłusownictwa ( przynajmniej w tych lasach w których ja bywam). Raz tylko znaleźliśmy na drzewie ślady drutu i szarpania się zwierzyny.

 

Od tamtej pory nie widziałem śladów kłusowania u nas. Wszystkie te wnyki

oddawaliśmy do nadleśnictwa, żeby mieć ciche pozwolenie na palenie ognisk w jesien i zimę.

 

Jak robić z sidłami nie wiem, ich szukanie może być niebezpieczne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 months later...

I dlatego nie bylo kolacji....

Panowie prosze jesli jestescie na zlocie, to nalezy szanowac gospodarzy i nie niszczyc im zrodel dochodu oraz sposobow na wyzywienie rodzin i placzacych dzieci.Temat jest rudny i ciezki ale prosze o zrozumienie.

Link to post
Share on other sites

Witam

fakt temat ciężki ale Ci nie którzy co kradną to też dla "utrzymania"rodziny i to nie znaczy że Im można.

Fakt trzeba niszczyc wnyki i to dużo da.

Po wypowiedziach niektórych z was wrócił mi do głowy temat"znieczulicy społecznej"-jak kogoś leją na peronie i go okradają to najlepiej się odwrócic i udawac ze sie tego niewidzi, no ale niestety problem kłusownictwa isnieje.

 

Po drugie to mało który kłusownik ma broń ostrą i zawsze można mu (_(_) skopac :lol:

pozdr

Link to post
Share on other sites

Dziekuje za uwage i sugestie.

Nie nawidze emotek i uwazam je za infantylne, ale twoja uwga jest trafna.

Chciaz uwazam ze w tak powaznym temacie bylo to wrecz oczywiste.

A na koniec male pytanie, gdzie mozna nabyc podrecznik:

"Jak zostac klusownikiem w weekend..."

Link to post
Share on other sites

mnie sie wydaje ze byla drobiowa :mrgreen:

ale i tak wyapad prawie 150osob do tak malego lokalu pozostawi w moim umsle stala "skaze"

 

Co do klusownikow uwazam ze jest to temat dosc ciezki z wzgledow moralno materialnych. A mianowicie niektorzy rzeczywiscie wykonuja ta nielegalna czynnosc z potrzeby. Nie to zebym usprawiedliwial jednak... no wlasnie :|

Co do tych co robia to dla "zabawy - gobby" to .... (pare wolgarnych i brutalnych scen).

Wybaczcie za te skroty myslowe jednak mysle ze sa one zrozumiale dla wiekszosci. Dla mniejszosci : uwazam iz powinno sie tepic i niszczyc wszelkie przejawy klusownictwa jednak w nielicznych przypadkach jest to usprawiedliwonie...

Link to post
Share on other sites

Ale tutaj wchodzimy juz na tematy sytualcji materialno-polityczno-prawnej wspolmieszkancow naszego panstwa. A to jest temat ciezki bo faktycznie jesli ktos ma potrzeba strzekania do zwierzat ( a nie do ludzi) to zostaje mysliwym lub nawet selekcjonerem) i moze to robic legalnie i to nawet z pomoca. A osoba ktora to robi nielegalnie i z broni niewiadomego pochodzienia albo jest urodzinym debilem i uzalezniony od adranaliny ( ta opcje wykluczam) albo zostaje do tego zmuszony przez sytuacje. Pytanie co jest lepsze kradzierze i rozboje czy klusownictwo.

Ja jestem za zmiana prawa i pomocy dla takich biedych ludzi by nie zostali zmuszani przez istniejacy system polityczny do takich dzialan.

I na tym zamykam temat bo ASG powinno zostac apolityczne.

Link to post
Share on other sites

szmerglu napisał:

"... uwazam iz powinno sie tepic i niszczyc wszelkie przejawy klusownictwa jednak w nielicznych przypadkach jest to usprawiedliwonie... "

 

W jakich przypadkach?

 

Kłusownik stawiający sidła w lesie stwarza realne zagrożenie życia dla innych ludzi !!!

Takiego postępowania nie można usprawiedliwiać !!!!!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...