Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Poszukuje modułowanego Chest Rig'a na którego założe 4 ładownice do magazynków M i jakiś Buttpack bądź zamiast niego jakąś mniejszą uniwerslaną ładownice. Ważne dla mnie rzeczą jest żeby szelki były z miękkiego materiału np: cordura.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

- Co to jest "modułowany" chest rig?

- Od kiedy cordura jest "miękkim materiałem?

- Wiesz co to jest buttpack?

Kosmita.

 

- Modułowany, czyli jego elementy, można układać w różny sposób czyli są one ruchome.

- Cordura miękkim materiałem, mój błąd. Przepraszam.

- Buttpack, w moim rozumieniu to coś takiego jak na niżej załączonym obrazku.

 

buttpackck2.jpg

 

Foka -> możesz dać jakiegoś linka do tego Chest Rig'a RACK'a ? Byłbym wdzięczny.

 

A co myślicie o czymś takim ? Nosić odwrotnie, to znaczy: tył do przodu a przód do tyłu. Po odwróceniu podczepić z tyłu Buttpack'a (w moim rozumieniu). Jak to widzicie ? Dało by rade, byłoby wygodne i praktyczne ?

 

Czy może lepszym rozwiązaniem jest taka "lekka" kamizelka -> LINK

 

Co do MIWO jakoś mi nie podchodzi.

 

Pzdr.

Edited by renchi
Link to post
Share on other sites

Najlepsze jest to, że pytasz Fokę jak wygląda RACK a wklejasz fotkę jego kopii ;)

 

Albo obklej RACKa w kieszenie różnych pojemności albo, jak pisze Szaszłyk, mały plecak ;) Możesz spróbować z oddzielnym pasem, ale masz gwarancje, że szybko z tego zrezygnujesz :)

 

aha, MIWO również ma w swojej ofercie panel TAJ bodajże... to też jest RACK ;)

Edited by Robson
Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem? Chest z pasem, szelkami ucieczkowymi i buttpackiem to taki zły komplet? Sam coś podobnego z powodzeniem używałem w komplecie: chest plus PLCE z 3 utility/canteen na plecach i było wygodnie choć te ładownice mniej sie majtają niż buttpack.

Link to post
Share on other sites

Szelki nie są z żadnego systemu. Pas LC3 . Torba US M67 Combat Pack (ALICE) zabezpieczona dodatkowo sznurem, aby nie latała.

 

EDIT.

 

Zapomniałem napisać, że tych szelek w ogóle nie widać. Zasłania je chest rig oraz camelbak.

 

Fotka mojego modularnego chesta :lol:

hpim4549ce8.th.jpg

Link to post
Share on other sites

a czy na tym superowym tasiemki na panelu na piersi nie są przyszyte za gęsto ?

 

w temacie : kup sobie normalnego racka i fajnego camelbaka z kieszeniami i bedzie

 

 

są przyszyte tak by łapać i ALICE i cos na wzór MOLLE ale na innych taśmach.

Ten Czest ma z 8 lat ..wtedy MOLLE to nawet na filmach nie było ;-)

 

 

ale drogę przeszedł ;-)

Link to post
Share on other sites

[tu był tekst nic niewnoszący do dyskusji]

 

So tech hellcat Mk.3

Bajer sprawa. I ładowniczki do snickersów masz zintegrowane:)

 

modułowy.

 

A plecak szturmowy to co to jest? plecak którym się szturmujesz? Wiem! plecak, któy wytrzyma sztorm na jeziorze!

 

dżizas... purytanizm, fundamentalizm i wszelkie odmiany arabskich chorób wenerycznych:)

 

Wracając do chesta.

Chest sam w sobie powinien być miękki. Jesli znajdziesz coś z twardszymi szelkami, to radze olać. kijowo sie to nosi z plecakiem. Chyba, ze nastawiasz sie na sprzet do DA. wtedy cos na krztałt chesta STRIKE z BHI na ten przykłąd może być, ale kijowo sa wykonane ogólnie.

Dzisiaj praktycznie wszystko sie opiera na kilku wzorach. Wpomniany RACK jest tu wersją najłatwiejszą do zdobycia i najtańszą chyba. Jak ci zalezy na czymś małym i szybkim, to wspomniany pzreze mnie HellCat Mk.3 So Techa. Jest jeszcze produkowany pzrez SDSa Improved-RACK. zaaaajebistyczna zabawka.

 

Pisz staranniej!

Link to post
Share on other sites

... i tu pojawia sie moje pytanie. Co byloby lepsze na liniowe oporzadzenie; taj, czy chinczyk modulowy?

 

Plan jest taki, ze na szelki ucieczkowe (PT-3) wchodzi modulowy Chest, na ktorym max. chce powiesic 3 ladownice(podwojne) na magi, worek na odzysk, radio, srednie cargo i potrojna ladownica na mag do pistoletu. Natomiast od czasu do czasu plecak (Volv. 32l).

 

Rozchodzi mnie sie o to, co bedzie wygodniejszym rozwiazaniem, tak zeby szelki nie wpijaly mi sie w "mozg".

Link to post
Share on other sites

Z reguły im szelki szersze, grubsze i bardziej miękkie tym lepiej.

 

ALE...

 

Jeśli masz w istocie 3 "warstwy" szelek na sobie (1 linia/chestrig/plecak) to musisz pamiętać że nagle wszystko się pogrubi na ramionach i wygodne to to już nie będzie, nie mówiąc np o zjeżdżaniu szelek (nie obejdzie się bez paska piersiowego) czy kłopotach w złożeniu się z bronią. Prosta zasada jest taka:

 

- szelki niskoprofilowe, płaskie z taśmy do 1 linii

- chestrig zwykłe, miękkie szelki (raczej chińczyk niż rack)

- szelki plecaka.

 

Przypominam że zwykle oporządzenie typu RACK czy FLC ma płaskie szelki z samej taśmy bo jest przeznaczone do noszenia NA kamizelce ochronnej, więc sprawa ucisku i układania się na ramionach jest wtedy mało istotna, a ważne jest nie zwiększanie "grubości" oporządzenia co przeszkadza w składaniu się do strzału.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego chesta i ogólnie na temat firmy King Arms i wykonania jej sprzętu? Jak wykonanie, wytrzymałość, wygoda użytkowania itd.?

 

Jeśli mi się dobrze zdaje, to to jest kopia So tech hellcat Mk.1.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...