Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wojskowe racje żywnościowe


Recommended Posts

Z rzeczy różnych przyjemnych - mieszanka studencka (dla nieznających się: mieszanka bakalii, podobna od tego, co daja w niektórych racjach. Moja miała orzechy laskowe, nerkowce, włoskie, rodzynki, suszone banany i chyba migdały). Prze Pancerfaustem 2 kupiłem półkilową paczkę (niecałe 10zł) i przesypałem do poręczniejszych woreczków strunowych.

Do pojadania w trakcie dnia - świetna sprawa. Cukier, tłuszcze, sole mineralne... i smaczne to. Oczywiście orzechy są ponoć jednym z powszechniejszych alergenów, co może dla niektórych stanowić problem :(

Link to post
Share on other sites
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Polsce nie wiem, czy można je gdzieś dostać. Mój kolega Francuz, jest w tamtejszym wojsku podoficerem w desancie. A jako, iż zawsze przyjeżdża do Polski z kolegami na wakacje to urządzamy sobie kilku dniowe wypady w góry. Więc dojście do racji mam niezłe. Mówię mu czego potrzebuje i mi to przywozi ;)

Edited by Paciek
Link to post
Share on other sites

Przynajmniej wiem, dlaczego jak przyjeżdżał do Polski to nie kupował racji, tylko przez cały rok zbierał to co mu zostawało :P.

Jedynie można zaoszczędzić na przesyłce, bo powinien zjawić się w Polsce w okolicach świat Bożego Narodzenia. Ale nie zmniejsza to w jakiś duży sposób kosztów. Musze się, jeszcze dowiedzieć ile DOKŁADNIE kosztują te racje, bo on dostaje swoje od wojska, wiec podał cenę w przybliżeniu, a choćby 5 euro mniej to już coś.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co w tyh racjach musiało by być żebym był gotowy zapłacić za nie taką kwotę...

 

Dla mnie cena z sufitu nie mająca sie nijak do "jakości". 45E - 153 PLNa za taką kase mogę sobie zamówić porządny obiad w knajpce w okolicach "pola walki" z winem, i grajacym na skrzypcach gościem...

 

Niech ktoś mnie przekona że warto dac taką kase za coś takiego... Wg mnie tą cenę ktoś sobie wymyśłił z nastawieniem na "zarabianie" bo wątpię żeby armię francuską było stać na tak drogie racje. Ciekawe że takie USA które raczej więcej kasy mają na ogólnie pojętą armię nie wywala takich kosztów za żarełko...

Link to post
Share on other sites

Cena - w pierwszej chwili, "WTF..." W drugiej " niby można raz spróbować..."

Aż w końcu jak pomyślałem o tej knajpce to pomyślałem, że jednak coś ze mną nie tak...faktycznie. Obiad i to całkiem porządny, za jedną racje - chyba jednak dziękuje.

Ale i tak chciałbym kiedyś spróbować :]. ..Gdyby cena była 4x niższa - ok

Link to post
Share on other sites

Racja za 150 złotych?

 

Rozumiem że w skład wchodzą szyjki rakowe w sosie beszamelowym, tiramisu z białą truflą, lampka hennessy i homar w sosie śmietankowo-cytrynowym? A może zamiast plastikowego widelca i łyżki dodają srebrne?

 

Jak dla mnie nonsens i cena absolutnie z kosmosu.

Link to post
Share on other sites

Gryb wie jak to wygląda. Normalnie, jak racje francuskie pojawiają się (niestety sporadycznie) na allegro albo w sklepach militarnych, to kosztuje mniej więcej tyle, co MRE (25-30zł). A nie powiem - są zajebiste. Powiedzmy po środku między typową wojskową racją a domowym obiadkiem. Czyli nieźle :D

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Pisze 2 raz bo albo nie dodalem albo ktos skasowal wiadomosc?

 

MRE FRANCUSKIE - moja recenzja

9b12b2e9693c813dm.jpg

f8e848c5aac61781m.jpg

9dac5abf342ce356m.jpg

360a1fbb86926d74m.jpg

 

 

Skład :

2 główne dania po 300g każde ( bardzo sycące,po jednym juz czulem sie pełny)

Krem czekoladowy w puszcze 125g ( smaczny)

1 mniejsze danie przykladowo z Kurczaka,Królika itp - 78g

Krakersy jasne i ciemne pakowane 8 x 2 sztuki ( po otwarciu mozna zjeść naprawde świeżego krakersa,nie pancerne)

4 cukierki kawowe Klaus

Neff czyli krem w stylu Gorący Kubek

Paczka gum Hollywood - miętowe

husteczki

Kakao

3 batony - czekolada gorzka,nougat i galaretka ( galaretka zajebista)

kawa - 3

mleko w proszku

pieprz - 2

papryka - 3

herbata Lipton

2 x cukier

 

W opakowaniu z podgrzewaczem znajdujemy :

-6 tabletek do uzdatniania wody - nie wiem czy wystepuje to w innych racjach wiec duzy +

-aż 6 podgrzewaczy ( sam na nich zrobilem caly obiad,kawe,herbatke i jeszcze zostało)

-worek na śmieci

- blaszki do podgrzewania ( jedna jako stojak a druga jako chwytak do jedzonka )

- paczka zapałek

 

W teren raczej aparatu nie biore wiec zdecydowalem sie na zrobienie dla rodzinki obiadku z Racji francuskich.Wszystkim smakowalo po przyprawieniu pieprzem i papryką.Oto 3 fotki dań :

8a1625f1c80d75a0m.jpg

e22f1f29b26bb612m.jpg

a2f6d42174797ee4m.jpg

 

Sam sie jeszcze na zadnej racji nie przejechałem choc przyznam ze zawsze je dodatkowo przyprawiam calym zapasem papryki i pieprzu z zestawu by nabrało lekkiej pikantności.

 

 

[Raz skasować nie wystarczy?]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Nie moge znaleźć takiej informacji a musze sie dowiedziec czy podgrzewacz w mre jest wielorazowego użytku.

Chodzi mi o to czy zalewamy go woda i po prostu az do wyczerpania jego energi podgrzewamy po kolei produkty,czy tez mozna raz zagrzac,i jakos sprawic ze za pare godzin znow cos mozna?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz,dzisiaj wyjezdzam;)

Link to post
Share on other sites

Nad ogniem? W foliwo-papierowym opakowaniu? Powodzenia. Jedyna opcja to menażka z wodą na ogniu i do tego zapakowana racja (posiłek, a nie cała racja).

 

Na pw jeszcze dopisałem, że trzymać za pazuchą (zimą będzie miało ledwie 37 stopni, ale przynajmniej nie zimne) albo położyć na rozgrzanej masce samochodu latem ;-). Malo wygodne i nie zawsze możliwe, ale zawsze coś.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...