Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PS. Nie, nie jestem leniem, po prostu w mojej eMce gwint został zjechany tak, że nie mam możliwości dokonania pomiarów

Nie zwalaj winy na zjechany gwint :wink: wystarczyło poszukać w sklepach airsoftowych tłumików płomienia do "eMek" i tam wszędzie pisze ,że to 14L.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ma ktoś jakiś fajny patent na montaż latarki do tłumika w SD6?

Chyba najprostszym byłoby przykręcić szynę do tłumika i latarkę zamontować na zwykłym montażu do lunety, widziałem już takie coś w użyciu, bardzo dobrze się trzymało :)

Edited by Promant
Link to post
Share on other sites

Patent się sprawdza.

Nawet do cięższych gadżetów, typu dwójnóg.

Np. tutaj zamontowane na tłumiku 40/290.

w1wz1.th.jpg

 

Ris można dodatkowo podkleić dobrym klejem dla pewności, choć obejmy powinny mocno trzymać.

A koszt to szyna ris i kilka pln za dwie takie blaszki.

Link to post
Share on other sites
dostać je łatwo w większości sklepów motoryzacyjnych

W każdym hydraulicznym też. Obejmy do rur pvc. Cena max kilka pln, zależy od średnicy.

 

 

Ten zestaw z mg ma risy z miejscem na taki zacisk, dlatego ładniej wygląda po zamontowaniu - obejmy nie odstają zbytnio od powierzchni tłumika.

No ale to nie usprawiedliwia takiej ceny.

 

Przy zwykłym ris'ie obejmy trochę odstają, o grubość szyn; ale po pomalowaniu np czarnym matem - całość wygląda ok; a koszt śmieszny w porównaniu z gotowym zestawem.

Link to post
Share on other sites

 

Ten zestaw z mg ma risy z miejscem na taki zacisk, dlatego ładniej wygląda po zamontowaniu - obejmy nie odstają zbytnio od powierzchni tłumika.

 

 

Przy zwykłym ris'ie obejmy trochę odstają, o grubość szyn;

Powiedzmy sobie szczerze że wzięcie do ręki pilnika i wypiłowanie 2 rowków w RIS'ie nie jest zadaniem trudnym, a powiedziałbym nawet że jest wręcz śmiesznie proste.

Link to post
Share on other sites
Powiedzmy sobie szczerze że wzięcie do ręki pilnika i wypiłowanie 2 rowków w RIS'ie nie jest zadaniem trudnym, a powiedziałbym nawet że jest wręcz śmiesznie proste.

 

Nie ma to większego sensu, bo bez "wypiłowywania" rowków obejmy i tak trzymają bardzo dobrze.

 

A znal - ma tendencje do pękania i krzywienia się przy "wypiłowywaniu".

Jeśli lepszy metal - to się ciut pomęczysz.

Link to post
Share on other sites

Generalnie jest patent.

 

W takiej ciuchbudzie w Szczecinie na Piastów (blisko placu Sprzymierzonych), gdzie można kupić ubrania robocze i generalnie szmateksy dla roboli, są takie ciemnozielone worki na ubrania za 2,5 zł. I teraz patent wygląda tak. W innych miastach musicie po prostu poszukać takie ciuchbudy :)

 

Zaszywamy dziurę na wieszak, odpruwamy stamtąd biały pasek, na drugim końcu robimy zaszywkę na sznurek ściągający, odpruwamy szeroki biały pas na środku wora, następnie za pomocą agrafki przekładamy sznurek czy inną tasiemkę przez zaszyty pas i mamy świetny, ciemnozielony worek na broń czy inne śmieci.

 

Niedrogie i naprawdę przydatne. Nad robotą nad tym workiem spędziłem jakieś 0,5 godziny :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ja mam inne pytanie do działu "Zrób to sam z Adamem Słodowym, Foką i Promantem" wink:Chodzi mi mianowicie o schematy laryngofonu.Foka już mi kiedyś wywaliłeś mój temat w kosmos odnotowując informacje: szukaj. Wiec powiem Ci tak: Nie znalazłem wiec post powraca. Poszukuje schematu laryngofonu i może ktoś z tutejszych majsterkowiczów ma taki na podorędziu.

Co do zdjęcia powyżej, mhmm pamiętam, że kiedyś zrobiłem sobie podobny montaż na latarkę. Z tego co pamiętam użyłem dwóch tubusów ZOSsa calowego i większego. Usunąłem adaptery do risa, nawierciłem delikatnie na frezarce dziury w najniższych miejscach montażów na śrubę przewierciłem i skręciłem. Patent dobry, ale z czasem zauważyłem niestety luzowanie się obu obejm względem siebie, i nie pomagało nawet dokręcanie śruby i podkładki antypoślizgowe. Obecnie myślę że rozwiązałbym to raczej spawarką....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...