Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Foka masz rację z zabrudzeniem magazynka. Nie pomyślałem. Źle czyniłem, pójdę sie wyspowiadać i wrócę.

 

Co do sensu robienia czegoś z niczego: kawałek drewna - 0zł rolka izolki - 4zł Przyjemność z wykonania - BEZCENNE :wink:

Edited by woma
Link to post
Share on other sites
  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj, Promant, na tym forum są ludzie, którzy czasem robią samoróbki albo kombinują jak mogą przy rzeczach które można kupić za 5-10 zł.

Foka, ja wiem, że to kwestia masochizmu ;) Też lubię podłubać przy sprzęcie, a efekty, choćby w AK, bardzo irytują kolegów ortodoksyjnych.

Ale zwyczajnie - czasami coś może przynieść większe straty niż korzyści. :)

Tylko tyle :)

 

Kawałek drewna - 0zł, rolka izolki - 1zł na bazarze,

Wk...nie po zgubieniu magazynka: PRZEOGROMNE! :D

 

 

PS

dobra; nudziło mi się - idę do pracy więc już Wam nie będę mieszał w "projektach" drewienkowo - izolkowych...

Pamiętajcie tylko o bezcennych własnościach łączących gumek recepturek. ;)

Link to post
Share on other sites

Takie coś zmajstrowałem, by stopka od Kałaszka nie została w trawie. Materiał to blacha stalowa dopasowana do wnętrza kolby, mocowana na dwa wkręty M3. Stopkę należy nieco zmodyfikować przez ścięcie części plastikowego gwintu. Jedyna niedogodność, to wolniejsza wymiana baterii.

mocowaniestopkiwe2.th.png

Link to post
Share on other sites

Promant, przesadzasz. Jak ktoś ma np. 10 magazynków to musi zapłacić 5x50zł, czyli 250zł. A jakby jeszcze chciał magpule to 2x69zł za te z P&J albo 10x25zł za te z MG. Poza tym bzdurą jest, że magazynki sklejone taśmą izolacyjną zgubią się. Taśma izolacyjna (szczególnie kilka warstw) potrafi trzymać bardzo mocno, szczególnie magazynek, który w ASG jest zazwyczaj lekki. Już prędzej bałbym się o zgubienie maga w tych firmowych łącznikach. Dorabianie magpuli z sznurka i taśmy lub łączenie taśmą magazynków to nic nadzwyczajnego, często robią to żołnierze i terroryści.

Link to post
Share on other sites
Promant, przesadzasz. Jak ktoś ma np. 10 magazynków to musi zapłacić 5x50zł, czyli 250zł. A jakby jeszcze chciał magpule to 2x69zł za te z P&J albo 10x25zł za te z MG. Poza tym bzdurą jest, że magazynki sklejone taśmą izolacyjną zgubią się. Taśma izolacyjna (szczególnie kilka warstw) potrafi trzymać bardzo mocno, szczególnie magazynek, który w ASG jest zazwyczaj lekki. Już prędzej bałbym się o zgubienie maga w tych firmowych łącznikach. Dorabianie magpuli z sznurka i taśmy lub łączenie taśmą magazynków to nic nadzwyczajnego, często robią to żołnierze i terroryści.

 

Nie, nie przesadzam. Bo już kilka razy widziałem, jak, mimo cudownych właściwości trzymających izolki, wysuwały się z pomiędzy magów "drewienka" czy inne "dystansery" i kiszka. No chyba, że taki z ciebie hardkorowiec i te "drewienka" między magami przykleisz do nich... ;)

 

A łączenie blacha w blachę izolką jest pewne, ale wtedy musisz magi przesunąć, a tym samym odwrócić i masz problem z zabrudzeniem albo uszkodzeniem górnej części odwróconego maga - gdy np padniesz na glebę [vide post Foki].

 

Mam kilka magów a łącznik jeden i jakoś daję radę. Też chciałbym wiele rzeczy kupić, choć niekoniecznie więcej łączników czy magpule, ale nikt nikomu nie każe kupować kilku naraz łączników - nawet przełożenie magów po wystrzelaniu dwóch spiętych - choć niewygodne - trwa tylko moment.

Ja zapasowe noszę nie pospinane i też dobrze.

 

Zgubić mag z "firmowego" łącznika? Chyba nigdy takiego nie miałeś w rękach i nie próbowałeś zapiąć.

Tam jest SOLIDNA sprężyna zatrzasku i trzeba przyłożyć trochę siły żeby to zapiąć albo rozpiąć.

 

Poza tym: zbędna dyskusja. :)

Wolna wola; jak dla mnie to możecie sobie lepić magi na plastelinę i spinać gumą z majtek ;) - co kto lubi; więc spoko.

Link to post
Share on other sites

Drewienka "i inne dystansery" przyklejone do magów taśmą dwustronną chociażby. Ja tam dalej będę przy swoim, prowizorka na polu walki rulez, żołnierze mimo swoich optyk za 4 cyfrowe sumy mają zazwyczaj przyrządy mechaniczne w pogotowiu. (to tak apropo)

Link to post
Share on other sites
Drewienka "i inne dystansery" przyklejone do magów taśmą dwustronną chociażby. Ja tam dalej będę przy swoim, prowizorka na polu walki rulez, żołnierze mimo swoich optyk za 4 cyfrowe sumy mają zazwyczaj przyrządy mechaniczne w pogotowiu. (to tak apropo)

 

A' propos czego? bo nie widzę związku... Chyba nikt tu nie pisał o przyrządach mechanicznych z kartofla? :)

A co do zastosowania celowników mechanicznych - ja go nie neguję.

 

Może i na polu walki prowizorka rządzi - w końcu na Bałkanach czy w Czeczenii wielu walczyło w jeansach lub dresach a latarki do kałachów czy magi ze sobą sklejali taśmą; tylko, że asg to nie wojna.

 

Tak jak napisałem - każdy robi co chce. Zwyczajnie - dla mnie nie ma sensu prowizorka na siłę. Prowizorkę stosuje się, gdy nie ma pod ręką lepszego rozwiązania.

 

I nie pisz proszę, że żołnierze wolą prowizorkę; bo każdy chce mieć do walki jak najlepszy sprzęt - o ile może; bo od tego na wojnie zależy życie.

 

W airsofcie każdy może sobie majsterkować i dłubać co chce i jak chce:

dla zabawy, z nudów albo chęci sprawdzenia czy to "coś" będzie działać.

Jeśli jednak chcesz udowadniać, że prowizorka jest LEPSZA to mnie nie przekonasz.

 

Sam zużywam ilolki na kilogramy, bo co chwilę jest potrzebna - ale wtedy gdy jest to uzasadnione; a nie gdy mam lepsze wyjście.

 

Więc jak ktoś lubi lepić i wiązać - jego broszka. :)

Sam kieruję się bardzo często zasadą "zrób to sam" - ale wówczas kiedy efekt ma przypominać realizm, a nie dzieło przedszkolaka na lekcji ZPT.

;)

Link to post
Share on other sites

A ja Wam powiem, że ostatnio przewija się przez moją głowę myśl: coraz więcej Airsoftowców lubi się chwalić swoim ekwipunkiem na zasadzie "mnie stać a Ciebie nie". Nie będę teraz płakał jakie ja to mam życie itp itd, po prostu uzbieranie kasy na Cymkę jest dla mnie małym problemem i uważam, że takie pomysły typu "made it on your own" (szczególnie jak się nie ma kasy) są genialne i co bardzo ważne: odpowiednio zrobione podtrzymują klimat ( ehh to łączenie magów ala rambo pentem lian :mrgreen: ). Ostatnio do mojego shoot guna zmontowałem 3-stopniowy celownik, za pomocą części z pisteletu za 5zł. Kto ma shoota DE ten wie w czym problem- lufa jest stosunkowo za nisko do "risa", a lufa zewnętrzna zmniejsza prześwit do przodu. Takie wykorzystanie pistoleciku jest b.dobre.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ostatnio do mojego shoot guna zmontowałem 3-stopniowy celownik, za pomocą części z pisteletu za 5zł. Kto ma shoota DE ten wie w czym problem- lufa jest stosunkowo za nisko do "risa", a lufa zewnętrzna zmniejsza prześwit do przodu. Takie wykorzystanie pistoleciku jest b.dobre.

I to jest przykład konkretnej potrzeby i konkretnego wynalazku. Nie wydłubałeś tego celownika z drewienka i plasteliny.

 

Nie podchodzę do niczego na zasadzie "chwalenia się", bo nie stać mnie na kupowanie wszystkiego co chcę albo czego potrzebuję do asg - i nie mam łączników do wszystkich magów tylko do jednej pary - tej w gnieździe ;)

Dla mnie jest to prosta matematyka: łącznik 50pln, zgubiony mag 120pln. I tyle. :)

Link to post
Share on other sites

Promant dobrze sklejonego magazynka izolką ni chu chu nie da się zgubić. Najpierw do jednego magazynka przyklejasz dystanser, potem do tego drugi magazynek, i nie wiem jak można zgubić magazynek.

 

Nie, nie przesadzam. Bo już kilka razy widziałem, jak, mimo cudownych właściwości trzymających izolki, wysuwały się z pomiędzy magów "drewienka" czy inne "dystansery" i kiszka. No chyba, że taki z ciebie hardkorowiec i te "drewienka" między magami przykleisz do nich... icon_wink.gif

 

A łączenie blacha w blachę izolką jest pewne, ale wtedy musisz magi przesunąć, a tym samym odwrócić i masz problem z zabrudzeniem albo uszkodzeniem górnej części odwróconego maga - gdy np padniesz na glebę [vide post Foki].

 

Jakoś nie widzę, żebym napisał coś całkiem przeciwnego. A zwolennikiem przyklejania "dystanserów" do magów nie jestem.

Ale każdy robi co lubi, Twoja broszka.

Link to post
Share on other sites

Rak, podchodzisz do tematu od d* strony. Jak ktoś nie ma kasy - to kombinuje, jak ktoś ma kase - kupuje i ok, nikt z nich nie jest lepszy ani gorszy. Ale w zdecydowanej większości kupne, profesjonalne "coś" (bo mowa nie tylko o łącznikach) będzie lepsze i trwalsze niż prowizorka z izolki i paczki zapałek, tak to tylko u McGyvera.

Link to post
Share on other sites

Nikt nie śmie twierdzić inaczej. Mowa tylko o tym, że rozwiązania "z własnego warsztatu" również dostatecznie spełniają swoje zadanie. Jeżeli uznam, że np izolka do klejenia magazynków nie spełnia moich pierwotnych założeń, to kupię łączniki. Analogicznie jeżeli chodzi o inne "wynalazki".

Link to post
Share on other sites
rozwiązania "z własnego warsztatu" również dostatecznie spełniają swoje zadanie
W tym rzecz, że nie zawsze. Weź pod uwagę, że żołnierze nie mają jakiejś wielkiej kasy i też kombinują jak mogą - izolka, paracord, ściągacze. Ale są też tematy, w których decydują sie na wydanie kasy, a nie samoróbki. Dlatego właśnie chodzi mi o to zdanie z całego wątku - nie zawsze!

I moim zdaniem - izolka w łączeniu magów się nie sprawdza.

Link to post
Share on other sites

izolka na magi to dobre rozwiązanie... a polemika na temat czy lepiej kupic..czy samemu zrobic...hmm..to wszystko zaleŻy od kreatywności...bo czasem jak ktoś dobry pomysł ma to czemu by niesprÓbowac? więc może by ktoś tak jakiego konkretnego pomysła zapodał? np. przepis jak skonstruować całego aeg-ka.. we własnym warsztacie :twisted: ?? pozdro!

 

[Pisz poprawnie! Stosuj wielkie litery. Zdanie kończy jedna kropka, a nie trzy]

Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłem łącznik magów do M4:

 

CZĘŚCI:

- 2óch łączników budowlanych aluminiowych (koszt jednego to ok. 1-2zł - nie pamiętam);

- taśmy izolacyjnej;

- czarnego sprayu (mat).

EFEKT:

czemekdf6.th.jpg

 

WYTRZYMAŁOŚĆ:

Jeden mag jest na kulki, drugi oryginalny wypakowany 32 nabojami 5,56 (puste w środku), czyli dosyć ciężki. Mam go od 4 miesięcy i ani razu nie puścił. Prędzej wypadał razem z magiem w gnieździe. Mag do AS jest tymbardziej optymalny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam. Mam zamiar skrócić lufę zewnętrzną karabinka M15A4 firmy CA tak, żeby przypominała nieco wersję CQB (preckę chowam w tłumiku). Mam prośbę, mógłby ktoś mi podać wymierzone parametry gwintu stosowanego na zakończeniu lufy (przy tłumiku)? Skok itp. Pozdrawiam!

 

PS. Nie, nie jestem leniem, po prostu w mojej eMce gwint został zjechany tak, że nie mam możliwości dokonania pomiarów ;)

Edited by grippen
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...