Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Chciałbym wrócić do tematu łączenia magów. Na stronie Colt Canada jest ciekawy łącznik: (trzecia fotka, łącznik po lewej)

http://www.coltcanada.com/magazines-page.htm

 

Skoro jest na stronce to chyba jest pro, nie? A nie jest trudne do wykonania, to 2 blaszki, śruba i jakiś dystanser między magami, co myślicie?

Edited by krogul
Link to post
Share on other sites

Według mnie to jest bardzo dobry pomysł, ale ja dopiero zaczynam interesować się ASG. Ta śruba powinna być wystarczającym dystansem.

 

W związku z tym mam pytanie co myślicie o tarczach których używają antyterroryści, na żadnej stronce nie znalazłem czegoś takiego do kupienia, więc co sądzicie o zrobieniu takiej tarczy?

 

Coś takiego mam na myśli albo coś trochę większego:

 

http://www.sfat.pl/wyposazenie.html

Edited by Refirrus
Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

Na początku wspomnę, że pomysł nie jest mój a wyczytany w książce "Just Another Soldier". Projekt do czarnej taktyki, a mianowicie chodzi o manekiny, który zawieszone, opadają na ziemię po tym jak oddamy strzał w korpus (lub inną część ciała). A więc... wykonujemy manekina, z tyłu robimy ze sznurka pętelkę. Następnie kupujemy balon - pompujemy go. Sznurkiem przywiązujemy go do sufitu lub innej konstrukcji. Balon przekładamy przez pętelkę. Tam gdzie będzie się znajdować pętelka z balonem (głowa, tors, krocze) będziemy mieli punkt, zrywający manekina po oddaniu celnego strzału, który przebije balon (huk również przysparza wiele wrażeń o ile strzelamy z replik).

Edited by Miles_ACE
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Uparłem się, że muszę napisać ten poradnik, bo kopia MICH'a jest bardzo wdzięczną bazą do przeróbek z serii ZRÓB TO SAM.

Tak wyglądał michałek na początku:

mich005dr5.th.jpgmich006st0.th.jpg

Po kolei:

 

1.RETENTION STRAPS

Na początku zaznaczam, że pomysł i pierwotne wykonanie podrzucone przez Szona.

KROK 1

Wycinamy ze skrawka materiału (ja użyłem znalezionego w pokoju paska, Szon ściągacza z brytyjskich spodni) dwa paski materiału o wymiarach 1,5cm x 15cm.

mich007gl8.th.jpg

Na zdjęciu pasek na górze jest złożony na pół.

 

KROK 2

Wycinamy na obu końcach każdego paska dziurkę o średnicy ok. 0,5cm.

mich009oe6.th.jpg

 

KROK 3

Opalamy paski zapalniczką by zapobiec strzępieniu się. Wycięte dziurki również należy opalić.

mich008du1.th.jpg

 

KROK 4

Składamy paski na pół, tak, żeby dziurki pokryły się ze sobą.

mich010wu4.th.jpg

 

KROK 5

Odkręcamy dwie zaznaczone na zdjęciach śrubki i przekładamy je przez dziurki w paskach.

mich012xf5.th.jpgmich013ni0.th.jpgmich014jy0.th.jpg

 

KROK 6

Skręcamy wszystko z powrotem, by wyglądało tak:

mich016vt9.th.jpg

i dodajemy na swoim przeliczniku +2 do lansu.

 

POKROWIEC NA GOGLE

Każdy z nas ma chyba w domu pojedyncze skarpetki, których partnerzy zaginęli w akcji (pralce). Teraz przekonamy się, jak można je wykorzystać. ;)

 

KROK 1

Bierzemy gogle i skarpetkę (ważne - musi być już martwa, gdyż żywe podczas następnych kroków piszczą i uciekają).

mich017zu3.th.jpgmich018zu1.th.jpg

Skarpetka w miarę możliwości powinna być długa i elastyczna. Odradzam skarpetki puszyste, lub robione na drutach.

 

KROK 2

Skarpetkę rozcinamy wzdłuż czerwonej linii i opalamy wystające nitki.

mich019wq1.th.jpg Część nr.2 zostawiamy sobie jako pokrowiec na zapasowe okulary/szybkę do okularów lub gogli/zabawkę dla kota. Część nr.1 wykorzystamy do zrobienia pokrowca.

 

KROK 3

Odpinamy z jednej strony pasek od gogli.

mich020gd0.th.jpg

I zakładamy na nie nasz pokrowiec.

mich021yz2.th.jpg

W sklepach są dostępne różne modele skarpetek, ale osobiście polecam te, na których w zaznaczonym na niebiesko miejscu pisze D3Lt4!!11 brajlem.

 

KROK 4

Zapinamy pasek z powrotem, zakładamy pomarszczone końcówki skarpety pod gogle i zapisujemy +1 do przydatności i +1 do lansu.

mich023im5.th.jpgmich024lb9.th.jpg

 

KROK 5

Robimy parę fotek i piszemy głupi poradnik. :wink:

mich022re2.th.jpg

 

 

Życzę udanych przeróbek i proszę, aby zwolennicy markowego sprzętu nie robili na mnie krucjaty. :wink:

W drodze poradnik dotyczący przerabiania pasków podbródkowych. 8)

Link to post
Share on other sites

Tylko mała uwaga - w oryginalnych paskach do gogli gogle nie są zablokowane na stałe przykręceniem paska - paski są rozpinane napami. Mógłbyś napy zastąpić (jeśli nie masz możliwości nabicia) np rzepami, wtedy nie trzebaby rozkręcać hełmu lub rozkładać gogli, żeby je oddzielić od hełmu :ok:

Link to post
Share on other sites

To może i ja podzielę się swoim dziełem. Niestety w chwili obecnej nie mam możliwości zrobienia zdjęcia, ale postaram się maksymalnie przybliżyć każdy krok tworzenia.

 

Przedmiot: Smycz taktyczna do pistoletu.

Potrzebne do tego przedmioty:

-jeden kabel od telefonu stacjonarnego, taki pozwijany, najlepiej czarny.

-ostra cienka igła oraz czarna nitka

-duży karabińczyk

-dwa zaciski małe do kabli, najlepiej czarne

-czarna izolacja lub koszulka termokurczliwa do kabla o dość dużym przekroju

 

Przepis

 

1. Bierzemy kabel od telefonu i z jednej strony ucinamy wtyczkę.

 

1,5. Zakładamyociętu fragment koszulki termokurczliwej na kabel (długości około 5 cm)

 

2. Bierzemy jakieś 4 cm nadkładu i rozciągamy go, a następnie składamy, aby uzyskać takie małe oczko.

 

3. Przyszywamy kabel z końcówki, po to byśmy mieli ładnie ukończone oczko.

 

4. Po zeszyciu kabla naciągamy folię termokurczliwą na zeszyty fragment kabla i delikatnie podgrzewamy go do momentu, aż kabel ładnie się zaciśnie. Jeśli nie użyliśmy koszulki termokurczliwej to poprostu obklejamy izolacją.

 

5. Zastanawiamy się gdzie będziemy chcieli przyczepić smycz taktyczną, a następnie odmierzamy długość kabla, maksymalnie go rozciągając, aby zobaczyć, czy broń nie będzie nam się obijała o ziemię.

 

6. Bierzemy 5 cm nadkładu więcej i wykonujemy poraz kolejny punkty od 1 do 4 z drugiej strony kabla.

 

7. Po zeszyciu woczka wkładamy zacisk do kabla i z jednej strony podczepiamy duży karabińczyk (ja mam taki duży, że można go przełożyć przez pas LC-2 no i Molle oczywiście), zaciskamy zaciskiem i obcinamy nadmiar.

 

8. Z drugiej strony możemy użyć karabińczyka mniejszego do przyczepienia do broni lub samego zacisku (ja mam sam zacisk w glocku).

 

 

Efekt końcowy

 

Robiłem już wiele rzeczy w stylu 'zrób to sam' - zawieszenia, szyny montażowe z plastikowych risów, nawet ucho do jednopunktowego zawieszenia do eMki, ale wszystkie z tych rzeczy w końcu zdecydowałem się kupić w normalnym sklepie ASG. Ta smycz taktyczna jest pierwszą rzeczą do ASG, której nie muszę w przyszłości zmieniać. Do tej pory zrobiłem dwie, bo na tyle mi kabla starczyło. Serdecznie polecam takie rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

No to czas na batkę! :)

Więc tak, potrzebne są:

- Ogniwa 1,2v.

- Papier ścierny.

- Kalafonia.

- Pasta lutownicza.

- Cyna.

- Lutownica.

- Kabelki.

- Wtyczka.

 

 

No to jazda:

Bierzemy ogniowa, i szlifujemy ich... bieguny papierem ściernym. Robimy to, że powstały rysy. Umożliwiają w ogóle jakieś tam przylutowanie czegoś do nich ;)

Wyszlifowane powierzchnie czyścimy, i nakładamy pastę lutowniczą. Lutownicę przykładamy do kalafonii, aby ją podtopiła, i oblepiamy nią cały grot. Gdy lutownica już się rozgrzeje na dobre, nakładamy na kabelek cynę. Ja stosuję odcinki kabla długości 3cm, ale można mniejsze lub większe. kabelek lutujemy do bieguna ogniwa, a drugi koniec, to przeciwnego bieguna innego ogniwa (czyli np. + do -), i tak na przemian.

NIE łączyć tych samych biegunów ( + z + i - z -)

UWAGA: nie można przegrzać ogniwa. kontakt: Lutownica - kabel - ogniwo nie może być dłuższy niż 3 sek.

Link to post
Share on other sites

Tak tylko, że nie zabezpiecza to całkowicie gogli przed spadnięciem razem z kocimi oczami. Sprawdzałem. :wink:

No nic, przeszyjemy te napy, to zobaczymy jak się sprawuje.

Na przyszłość muszę sobie przykleić kartkę do monitora: "NIE PISAĆ POSTÓW BĘDĄC LEDWIE PRZYTOMNYM". ;-)

Znowu pomyliłem tematy. ;) W tym poście miałem odpisać, że niestety takie połączeniem klipsem od alicji nie jest możliwe bez pokrowca.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...