Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WGC custom - składak G&P ?!


Recommended Posts

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aktualizacja co do mojego M16A4

 

Jak wcześniej piałem na drugiej strzelance, po około 1500 strzałów poszedł sobie pierwszy ząb tłoka. Wstawiłem tłok DF ze wszystkimi zębami stalowymi. Razem z nim aluminiowa głowica Systemy, bo nie chciało mi się jej odkręcać od tłoka :)

 

Kolejne 3-4 tys strzałów - jeden ząb na zębatce silnikowej sobie poszedł. Replika strzelała, ale strasznie charczała... Na szczęście podobnie jak w przypadku tłoka miałem w domu zapasowe zębatki więc znów godzinę po powrocie do domu replika działała. Ale takie rzeczy dobijają, teraz na każdym strzelaniu zastanawiam się, co i kiedy mi zdechnie... Dobrze że na Borne moge wziąć drugiego AEGa, bo jak znam życie ten padnie pierwszego dnia...

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie padanie stokowych części (poza tłokiem) to wina braku smarowania. Ja po otworzeniu gb miałem istną suszę w gb.

 

 

Ja z kolei dawno nie widziałem w replice tyle smaru co w swoim M16... W GB bardzo ładnie nasmarowane zebatki, do tego np. smar na zatrzasku magazynka, na imitacji zamka, na rączce przeładowania... Tak więc wina braku smaru to to na pewno nie jest.

 

 

Co do atrapy zamka pod klapka wyrzutnika łusek - jeśli chodzi o repliki G&P, to takowa pojawiła się na razie tylko i wyłącznie w M16A4...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Karol a ty nie miałeś czasem STARów? 8-) Koledze z CA nie podawały z winy kulek,a nie magów i także były to STARy. ;-)

 

BTW, mi STARy po ingerencji szkota podają wszystkie kulki jak leci.

Edited by Maciek1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Popieram poprzednika. Przez to że temat rozlazł się na 14 stron tracimy wiele cennych informacji.

 

Ale przejdzmy do rzeczy. Dziś zrobiłem przegląd, wiadomo czyszczenie kompresorem, sprawdzenie zębatek itd. smarowanie odkładam na za dwa tygodnie.

 

Przebieg mam już ok 8 tyś. kulek

Lufa Precyzyjna jak wiadomo Systemy 509 mm.

Sprężyna M120 Prometheusa.

Gumka Systemy czarna

 

Zębatki są jak nowe. Tłok tak samo. Po wyregulowaniu HopUp`a, przeczyszczeniu lufy oddałem pare próbnych strzałów w dzwi budynku oddalone odemnie o ok 65 m, dodam że wiatr wiał z prędością ok 3 m/s 6/10 strzałów trafiło w dzwi.

 

Teraz przejdzmy do tego co zauważyłem po 8 miesiącach użytowania.

 

W czasie pewnej strzelanki odpadła mi rączka przeładowania. To raz.

Po pewnym czasie selektor zaczął bardzo miękko chodzić, ( coraz mniej czuć skok zmiany trybu ognia ). No i to wszystko.

 

No i przy okazji znalazłem już radę na te dwa kłopoty i nie tylko ( chodzi mi o tą obrzydliwą klapke wyrzutnika łusek ) mianowicie :

 

http://www.airsoftextreme.com/store/index....roducts_id=3571

 

Ale tak ogólnie to jestem bardzo zadowolony z mojej repliki :)

 

Pozdrawiam Szarak

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A oto ten nieszczęsny tłok z głowicą:

 

http://img516.imageshack.us/my.php?image=tlokze2.jpg

http://img113.imageshack.us/my.php?image=tlok2fc1.jpg

http://img516.imageshack.us/my.php?image=tlok3zh6.jpg

 

Jako pierwszą inwestycje w GB polecam zmienić tłok, głowice tłoka i kabelki. No i standardowo komora,gumka i precka.

 

Mój biedny upper reciver niestety kona- po ostatnim dzwonie na strzelance szyna ris zaczęła się "odłamywać" od reszty. (Chętnie kupie uppera G&P przy okazji).

Link to post
Share on other sites

Całkowity stok mój drogi :mrgreen: Do tego dochodzi jeszcze zębatka środkowa ale gdzieś ją przesiałem... (odłamał się trzpień wchodzący w łożysko) Bateria to 9,6V RC (ale intellecta czyli normalne 9,6V ), rof normalny, wysoki ale nie kosiara. 3/4 kulek na auto, przebieg jakieś 12 K.

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam pytanko co do repliki M16VNchciałbym uzyskać w niej jakieś 400fps (czyli wymiana sprężyny na M120+gumka hop-up)

I moje pytanie jest takie czy opłaca sie brać WGC CUSTOM czy może CA? Bo chyba żadna inna firma nie produkuje M16VN

Chodzi mi o żywotność repliki,będe strzelać przede wszystkim semi

Proszę o pomoc

 

PS Przepraszam za totalne OT ale jeszcze jedno pytanie czy lepiej od tycz EMEK kupić M14 G&G Veteren type??

Edited by szymon91
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...