Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

maciowalczak, kable silikonowe (1,5mm) razem z wtyczkami (deans t, naprawdę dobrze jest je zmienić) znajdziesz w każdym modelarskim.

 

maczo007, bierz tyle ile chcesz, ile ci się zmieści w tłumiku. Przy tłumiku o długości 200mm możesz kupić preckę do około 430mm. Cylinder warto wymienić, zależnie od tego jak długą lufę ostatecznie kupisz. Do 400mm to raczej typ 1 niż 0.

Link to post
Share on other sites

Okazało się żę blaszka przy spuście pękła, już zlutowana.

Kolejny problem : Na auto strzela normalnie choć trochę słabiej, na semi 1 strzeli a później jakby miał za mało siły do naciągania, czy to może być przez ten tłok od P&J ? wczesniej wszystko normalnie było

Link to post
Share on other sites

Mam gietrkę od 1.5 roku i tuning był dośc tani i prosty.

Używana precka systemy + gumka tej firmy i replika stała się bardzo miłym narzędziem mordu. W dalszej kolejności m120 systemy + metalowa głowica tłoka elementa + 7mm łożyska kulkowe. To wszystko przy batce 9.6v i mamy całkiem miłą replikę. Wynik ok 400fps i całkiem sympatyczny zasięg. Całość nie przekroczyła 200zł.

Moim zdaniem nie bardzo jest sens wymieniać tam coś więcej.

Link to post
Share on other sites

Mam gietrkę od 1.5 roku i tuning był dośc tani i prosty.

Używana precka systemy + gumka tej firmy i replika stała się bardzo miłym narzędziem mordu. W dalszej kolejności m120 systemy + metalowa głowica tłoka elementa + 7mm łożyska kulkowe. To wszystko przy batce 9.6v i mamy całkiem miłą replikę. Wynik ok 400fps i całkiem sympatyczny zasięg. Całość nie przekroczyła 200zł.

Moim zdaniem nie bardzo jest sens wymieniać tam coś więcej.

 

Jakiej długości precki użyłeś? Nie zmieniałeś cylindra?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tuningowałem koledze tą gietę, miało być 400fps, zmieniłem więc prowadnice na łożyskowaną KA, łożyska g&g(trzeba było podpiłować wałek zębatki środkowej bo nie mieścił się w łożysku), m120 laylax, głowicę tłoka na łożyskowaną od jakiegoś AGM. Dodatkowo precka JBU i gumka guardera. Po złożeniu sprawdziłem na chrono i wyszło oczekiwane 400. Jednak po sprawdzeniu zasięgu i skupienia powtórzyłem pomiar i prędkośc wylotowa spadła o jakieś 15fps. Czy springi LL się tak szybko ubijają? Wcześniej zawsze do tuningu używałem springów guardera i nie było spadków mocy.

 

Wymiana gumki i lufy znacznie poprawiła skupienie, pierwszym strzałem da się trafić w sylwetkę człowieka z 50m.

Edited by kobejn669
Link to post
Share on other sites

Ja już wstawiłem precke jbu 363mm i systeme czarną i cylinder typ 1. Zdecydowałem sie na tuning mocowy. Do 400 fpsów. Wstawiłbym na początku to:

 

http://azteko.pl/metalowa-lozyskowana-prow...zyny-p-323.html

 

http://azteko.pl/aluminiowy-tlok-stalowymi-zebami-p-456.html

 

http://azteko.pl/sprezyna-m120-p-521.html

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=732

 

doradzi mi ktoś który produkt jest godny polecenia a który nie?

 

tłoki podobno wytrzymałe, nie wiem czy łożyska będą pasować.

 

Do tego podkładki jakieś

Link to post
Share on other sites

Precke wstawiłem dokładnie tę samą i daje rade. Łożyska musisz zmierzyć bo w tej giecie bywają 6mm lub 7mm zależy kiedy kupiona. Sprężynę najlepiej guardera. Osobiście nie testowałem ani tej prowadnicy, ani tłoka więc się nie będę wypowiadał, ale stockowy tłok powinien wytrzymać m120. Jeśli wymieniasz sprężynę to musisz wymienić też głowicę tłoka bo w tym JG jest taka jak w marujcach(połączone ze sprężyną).

 

Edit: Co do cylindra to lufa 363mm jeszcze podchodzi pod typ 2.

Edited by kobejn669
Link to post
Share on other sites

Precke wstawiłem dokładnie tę samą i daje rade. Łożyska musisz zmierzyć bo w tej giecie bywają 6mm lub 7mm zależy kiedy kupiona. Sprężynę najlepiej guardera. Osobiście nie testowałem ani tej prowadnicy, ani tłoka więc się nie będę wypowiadał, ale stockowy tłok powinien wytrzymać m120. Jeśli wymieniasz sprężynę to musisz wymienić też głowicę tłoka bo w tym JG jest taka jak w marujcach(połączone ze sprężyną).

 

Edit: Co do cylindra to lufa 363mm jeszcze podchodzi pod typ 2.

 

Tłok już był wymieniany razem z głowicą bodajże na takie same bo padł stockowy na m100 :D Łożyska 7mm bo gieta jest wersja Ras i ma niecały rok ;)

 

dzieki za odp

Link to post
Share on other sites

Tuningowałem koledze tą gietę, miało być 400fps, zmieniłem więc prowadnice na łożyskowaną KA, łożyska g&g(trzeba było podpiłować wałek zębatki środkowej bo nie mieścił się w łożysku), m120 laylax, głowicę tłoka na łożyskowaną od jakiegoś AGM. Dodatkowo precka JBU i gumka guardera. Po złożeniu sprawdziłem na chrono i wyszło oczekiwane 400. Jednak po sprawdzeniu zasięgu i skupienia powtórzyłem pomiar i prędkośc wylotowa spadła o jakieś 15fps. Czy springi LL się tak szybko ubijają? Wcześniej zawsze do tuningu używałem springów guardera i nie było spadków mocy.

 

Wymiana gumki i lufy znacznie poprawiła skupienie, pierwszym strzałem da się trafić w sylwetkę człowieka z 50m.

 

Podobno ubijają się od samego patrzenia na nie ;-)

Link to post
Share on other sites

Tłok już był wymieniany razem z głowicą bodajże na takie same bo padł stockowy na m100 :D Łożyska 7mm bo gieta jest wersja Ras i ma niecały rok ;)

 

dzieki za odp

 

Widać rożnie z tym bywa- ja mam stokowy tłok na m120 i ma się dobrze mimo ok 60k przebiegu na auto.

Głowica fakt wygląda marnie i mam full metal elementa.

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

By zastosować nową głowicę tłoka i cylindra muszę zmieniać dyszę?

 

Nie, ale dyszę warto wymienić na uszczelnioną.

Oczywiście odpowiednie dopasowanie jej do g36 JG to już inna sprawa.

Jeżeli nie masz springa mocniejszego niż SP120 to spokojnie możesz zostać przy stockowej dyszy.

Link to post
Share on other sites

Nie, ale dyszę warto wymienić na uszczelnioną.

Oczywiście odpowiednie dopasowanie jej do g36 JG to już inna sprawa.

Jeżeli nie masz springa mocniejszego niż SP120 to spokojnie możesz zostać przy stockowej dyszy.

 

Planuje włożyć M100 ;) , więc chyba stock zostanie ;) .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam takie błahe pytanko. Kiedyś wymieniłem gumkę hop-up na systemę i stockowy dystanser okazał się do niej za mały. Po wsadzeniu do niego kawałka wykałaczki na 0,2 ładnie to działało, ale na 0,25 nie udało się uzyskać efektu ''lotu w kosmos''. Ostatnio wyjąłem dystanser i owinąłem go trochę taśmą teflonową dzięki czemu teraz kulka jest leciutko podkręcania pod sam koniec lotu kulki na hop-upie skręconym na minimum. Mi chodzi o to czy tak może zostać (tak jakby ciągle włączony hop-up)? Czy po prostu przez cały czas w karabinie może być ten lekki garb w gumce? Czy może to ją jakoś bardziej zużywa?

Link to post
Share on other sites

Z lufami o długości 363mm jest tak że są akurat na granicy między cylindrem typu 2 i typu 1. Ja osobiście wolę mieć nieco zbyt pojemny cylinder niż minimalnie za "mały".

Ale jak pozostaniesz przy stockowym to świat się też nie zawali.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, wg mnie nie. Tzn, rezultaty by przynioslo, bo pewnie mialbys te 420FPSow i wsadzone wszystkie te czesci.

 

Według mnie się nie opłaca. Ale sprawdźmy.

 

Sprężyna M130 - Guarder -można kupić za 55zł

Zębatek nie ma sensu wymieniać.

Wzmacniany tłok Guarder, lub JBU - 80zł

Prowadnica sprężyny - ja kupiłem J&P za 50zł

Łożyska ślizgowe - CA - 60zł

Okablowanie - Jeśli będziesz używał Li-Po to nie ma potrzeby.

Gumka HU - systema - 30 zł Lay Lax- 50zł

Lufa precyzyjna - systema +/- 170zł, Lay Lax +/- 250zl

 

Robocizna u kolegów z forum +/- 50zł

 

Wychodzi w podobnej cenie, ale wiesz co masz w giwerze. Zapytaj dokładnie jakie części tam wstawiają.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...