Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L85A1 [ARMY]


Recommended Posts

@ jw 801

 

Pytanie odnośnie spręzyn:

Czyli z tego co piszesz po wrzuceniu sprężyny m110 będzie miał mniej niż 360fpsów?

Z tego co słyszałem to ludzie wrzucali m110 i mieli po 380fps, chyba, że to te MadOniony, które normalnie dają 420fps:D

 

Skoro rzeczywiście tak jest to, aby uzyskać te 380fps to trzeba wsadzić tam firmową m120 tak?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koledzy (zwlaszcza brytofile i posiadacze R85)

dzisiaj zapytalem sklep gunfire.pl jak jest z szyna w R85 czy jest to picantiny czy zwykle 22mm... otrzymalem odpowiedz ze jest "zwykla"...

 

z postow powyzej wynika ze jest jednak jedyna sluszna w L85 szyna. Czy wiec mozecie mi odpowiedziec na proste dosc pytanie...

 

czy kolimator SUSAT opisany jakos "Suitable for STAR L85 Series ONLY" bedzie pasowal tutaj?

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...USAT_srch_susat

Link to post
Share on other sites

 

Obawiam się że amerykanie nie wysyłają za granicę.. przepisy... Chyba że masz prywatny transport.

 

czy kolimator SUSAT opisany jakos "Suitable for STAR L85 Series ONLY" bedzie pasowal tutaj?

 

Po lekkich przeróbkach pasuje. Piszę to na podstawie doświadczeń z L85A1/2 G&G.

Link to post
Share on other sites

O ile pamiętam to KicpA mówił że Starowego Granatnika teoretycznie nie da się podpiąć pod G&G, bo jest inny sposób mocowania front gripu w tych replikach. Więc jeśli Army jest wierną kopią G&G w tej kwestii , to teoretycznie nie da się podczepić. (bez pilnika/wiertarki/poxipolu/izolki)

Link to post
Share on other sites

I zeszprecić elke ;) Tak poważnie to tak jak już wojtassowi mówiłem trzeba nawiercić i nagwintować to miejsce gdzie siada handgrip na mocowaniu lufy do body (nie chodzi o muszkę ;)) aby dało się zamocować pina który stabilizuje cały granatnik. Lecz nie wiadomo jak później jest z odległościami między pinem w muszce a tym pinem stabilizującym. Może jak będę miał czas to przymierze do elki ARMY ten granatnik bo mam dostęp tylko czasu nie mam. To są tylko moje wnioski jakie wyciągnąłem po oglądnięciu elki ARMY.

Link to post
Share on other sites

Poniżej post z forum Arnieairsoft, coś dla tuningowców:

 

there are many, many, many ideas for modification of pistons, etc... on airsoft guns. use the search engine on this site to find some tips.

 

one thing i can relate to you is this combination of upgrades because you are doing it anyway:

 

POLYCARBONATE PISTON

METAL SPRING GUIDE

UPGRADE THE SPRING TO A HIGHER RATING

ALUMINUM PISTON HEAD

METAL OR ALUMINUM CYLINDER HEAD

 

this entire upgrade will be roughly $75 USD and can be done by anyone. this is true for the R85 because of the two piece mechbox design. this is a very easy upgrade and will do the following:

 

higher FPS (depending on the spring level)

smoother cycling action (because of the spring guide)

no loss of high compression (because of the metal piston head and cylinder head)

 

this will be the only upgrade you can do to your upper mechbox and will last a LONG time even if you play aggressively. the only thing that may fail is the polycarbonate piston once again but remember that it is the only piece on the upgrade that could fail again but is easily replaceable. fyi, piston replacement are the #1 replacement issue in airsoft because of many factors (aggressive play, dry parts, loss of synchronization with other parts in mechbox). however, it is literally a $15 part that you can replace in less than 10 minutes. polycarbonate is a stronger polymer part than plastic and should last you a long time before you replace again.

 

with this R85, i would go only as far as a M140 strength (roughly 425 fps MAX with .25 bbs). however, this upgrade should be able to carry a 9.6V 2200 and higher battery with no problem. this is what i have in my R85 and it works great: 395 fps, 28 rps and lasts a long time. my only problem now is the semi/auto function not working at all. once i have that resolved. i should have a kick ass gun.

 

btw...this upgrade is the same for any gun that you want to replace the spring or piston. i would just spend the money and upgrade to it and you will have a pretty damn good gun that runs for a while.

 

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że nie wiadomo jaka głowica cylindra pasuję do Elki.

 

Najlepiej własnej roboty :) Kumpel wysmarował cylinder od wewnątrz olejem wlał do środka silikon. Następnie wyciągnął i uformował z silikonowego walca głowicę. Tak przynajmniej twierdzi :) Do tego dorzucił preclufę, spreżynę M150, wymienił kable, tłok, komorę hop-up na metalową, batkę na mocniejszą i wyciągnał 450 fps. Aktualnie wszystko jeszcze mu hula. Skuteczny zasięg ponad 60 m.

Link to post
Share on other sites

Sprężynę M150 na stokowych zębatkach????????? Jakim cudem?????? i na M150 tylko 450fps <lol>

 

Cichy twierdzi, że 450 fps (zamiast np. 500) wynika z powodu długości sprężyny. Standardowe sprężyny są krótsze niż te dedykowane do eLek i ponoć energia oddawana przy rozprężaniu krótkiej M150 porównywalna jest z energią długiej M130 (długiej czyli dedykowanej do gb L85 albo PSG1).

 

O szczegóły pytać Cichego:

http://www.wmasg.pl/view.php?q=maniak&id=6270

 

Odnośnie zębatek też się zastanawiam jak długo wytrzymają... Ale przyznaję, że eLka stuningowana przez Cichego ma na oko lepszy zasięg i skupienie niż mój M16 z G&P ze wzmocnionymi zębatkami i sprężyną M130 Systemy :)

Edited by jw801
Link to post
Share on other sites

A nie wiecie co zrobić z latającą lufą?? Tak wiem, że to brzmi bardzo dziwnie, ale lata mi lufa. Ruchy są co prawda minimalne, ale ponieważ cała Elka jest metalowa to słychać jak lufa obija się o obejmę. Pewnie to nie ma wielkiego wpływu na celność, ale na pewno na wrażenie solidności.

 

Swoją drogą. Po ostatniej dość intensywnej strzelance stwierdzam, że to naprawdę solidny kawał blachy!

Link to post
Share on other sites

Taniej i lepiej było by zamontować RISa pod foregripem i na nim zawiesić granatnik...(może się o to pokusze...)

 

 

 

oczy granatnik podpięty na RISa, bo przecież czegoś takiego nie ma i wymyślili to genialni producenci airsoftowych zabawek.

 

ten pan chciał powiedzieć że nie lubi granatników podpiętych pod RIS... ale został ocenzurowany, gdyż groziło to natychmiastową pyskówką... jak kto lub tak niech ma, ja niedługo będę miał tłumik PBS- 1 przy kałachu i mam gdzieś że coś takiego nie istnieje

 

a pokłosie tego wywaliłem.., załóżcie sobie temat...

Edited by Apollyon
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A czy lepiej od elki ?

 

Zainwestuj w elkę preclufę, gumkę Guardera i sprężynę 160% dedykowaną do PSG-1, wtedy jej nominalne osiągi wzrosną w stosunku do stockowych. Poza tym replika nie strzela sama. To od użytkownika w dużym stopniu zależy czy jest wykorzystywana w sposób lepszy czy też gorszy :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...