Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14... TM czy CA


Recommended Posts

Mam mały problem. Przymierzam się do zakupu karabinu M14 tylko nie wiem który wybrać. Czytałem tematy o M14, ale nikt nie zrobił porównania tych dwóch modeli.

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1303

to jest ten z TM

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=744

a to z CA

 

Chciałbym robić stopniowy upgrade i w końcu zrobić z tego karabin wyborowy.

 

Proszę o radę bardziej doświadczonych "ASG -graczy"

 

Z góry dzięki!! :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

CA dopiero co wprowadził swoją czternastkę wiec nie wiele wiadomo.

Co do TMa wiadomo że przy stopniowym tuningu na początku będziesz musiał wydać sporo kasy, to co trzeba wymienić do sprężyny m120 zawarte jest z zestawie guardera(ok 450zł). a znając CA d m120 wystarczy tylko spring ;-)

Ja to się bym nawet nie zastanawial TM czy CA kupiłbym(i może kupie :uśmiech: ) M14 CA, mimo że wiele o niej nie wiadomo to wydaje mi sie ż to będzie lepszy wybór.

PS. Na jakieś konkretne informacje na temat CA trzeba będzie poczekać pewnie z miesiąc, albo szukać na zagranicznych forach bo tam już trochę jest.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A M14 to jest eMka?

Myślałem, że słowem "eMka", określamy tylko karabiny z rodziny M16 :) .

Do Upgrade'u M14, myślę że wystarczy http://asgshop.pl/produkt.php?id=1855 , chyba że masz więcej kasy na: http://asgshop.pl/produkt.php?id=972 . To by już było cacko do potęgi.

Na karabin wyborowy będzie to idealny tuning. Myślę, że chcesz z tego zrobić M21, to jeszcze do tego luneta ACOG, albo zwykła 4x40/50E np. Edenberga i dwójnóg do karabinów snajperskich P&J z Krakmana za 99zł (metalowy, teleskopowy). Jest na szynę montażową, dzięki czemu możesz go złożyć wzdłuż lufy, albo wzdłuż łoża - jak CI wygodniej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałbym robić stopniowy upgrade i w końcu zrobić z tego karabin wyborowy.

 

 

bo tak napisal a m14 z luneta to jak mi sie wydaje m21 ale to tylko moje zdanie

a co do emki to w zargonie nie spotkalem sie z emka w odniesieniu do m14

Edited by Haron666
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

 

Zbieram powoli pieniążki na swój pierwszy karabin ASG. Zdecydowałem sie na M14 i chciałbym zawczasu wiedzieć co kupić. Z tego co mi wiadomo TM i CA są wiodącymi markami w branży ASG.

Ponawiam zatem prośbę o wypowiedzi posiadaczy wersji CA jak i TM, ewentualnie jakieś rzetelne porównanie dla nooba. Dodam, że moje doświadczenie z air softem ogranicza sie do bazarowego glocka za kilkanaście złotych. :???:

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś podobny dylemat ...

Rozwiązanie przyszło z najmniej oczekiwanej strony...

"Jak masz kupować CA i go wzmacniać to lepiej kup AGM i zrób tuning i tak wymieniasz wszystko wewnątrz a tu przynajmniej trochę zaoszczędzisz..."

 

Nie podam z jakiego to sklepu bo nie chcę robić przykrości kolesiowi z serwisu.

 

Chyba miał trochę racji...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A strzelałeś z M14TM lub GnG stock i M14CA stock, że wygłaszasz takie "prawdy"?

M14 TM to jedna z bardziej udanych replik moim zdaniem. Jeśli ktoś lubi ten "styl" (długi i nie poręczny kawał kloca), to wybór jest prosty i oczywisty - TM.

 

Przyjemnie się ją upgraduje, bo w zasadzie na każdym "etapie" strzela bardzo "kulturalnie".

Edited by RAI wilku
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mam bardzo podobny dylemat... A widzę, że od ostatniego posta już sporo czasu minęło... W każdym razie nie wiem czy kupic M14 CA czy moze M14 AGM. Początkowo miał to być AGM, ale niestety niewiem na jakim sklepie można go stuningowac... Bardzo prosze o odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Jako użytkownik wersji od Cymy, jest doskonale obeznany z wersją od CA ;)

Osobiście słyszałem, że wersja od CA jest najgorzej wykonaną M14 z trójki CA, TM i G&G, ale nie będę się przy tym upierał, bo po prostu nie miałem jej w rękach dłużej niż minute. TM nigdy mnie nie zawiodło, CA i G&G owszem, wręcz za często, a osiągami są do siebie bliźniaczo podobne. Do tego M14 od TM to jedna z lepszych replik wyprodukowanych przez tą firmę (obok P90, Thompsona, AK i Type 89), więc morał mojej wypowiedzi nasuwa się sam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...