Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Foka

MIWO Praszka

Recommended Posts

Ooo, jakie cudo... Zamówię sobie taki jak tylko pojawi się w ofercie. Peter, kiedy go będziesz miał, żeby można go obmacać?

Edited by kali

Share this post


Link to post
Share on other sites

uch dziś miałem odebrać plecak ale już nie dam rady więc przekładam to na środę sorry... co do pojemności to jest trochę mniejsza napewno nie 60L w środę szczegóły...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

Co do plecaka WIZNA to jego pojemność oscyluje wokół 20-30l. Będzie w dwóch wielkościach. Na większe trzeba będzie nieco poczekać tak jak na inne projekty, których realizację przerwał wyjazd poza kraj. Jednak przed wyjazdem udało mi się dopiąć kilka projektów, które niebawem pojawią się w naszej ofercie.

Wracając do plecaka to umieszczony na zdjęciu przez PETRA jest prototypem przeznaczonym do przenoszenia radiostacji. Uszyty na prośbę kolegów jest teraz orany w ...... Seryjne nie będą posiadać klapy dostępu znajdującej się na górze plecaka. Z własnego doświadczenia powiem tylko że jest bardzo odporny na przedostawanie się do wnętrza wszędobylskiego a.......... pyłu!

 

MAJCHER- nosze faktycznie są OK.! Oby nie trzeba było ich ściągać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

W ofercie MIWO Praszka pojawiły się 3 nowe kamizelki,w tym kamizelka zintegrowana.

Czemu nie mam jej w cenniku? Czy cena zależy od rozmiaru(brak ceny+"Pokrowce takie wykonujemy na zamówienie klienta po wcześniejszym ustaleniu wszelkich informacji drogą telefoniczną lub poprzez pocztę elektroniczną" podsuneło mi taki pomysł )? A jeśli tak to w jakim przedziale cenowym jest ta kamizelka?

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.miwo-military.com/index.php?go=n_1

 

"Jest to model kamizelki na wkłady keflarowe i płyty pancerne. Część przednia i tylna pokryta jest panelem modułowym, umożliwiającym przenoszenie dowolnego rodzaju kieszonek i ładownic z naszej oferty. Kamizelka posiada regulację na ramionach i bokach oraz wewnętrzny pas spinający. Regulację wymiarów zapewniają znajdujące się po bokach i na ramionach wszyte rzepy. Zarówno w przedniej jak i w tylnej części kamizelki znajdują się duże kieszenie umożliwiające przenoszenie płyt pancernych. Możemy ja wykonać w dowolnym kolorze oraz w systemie modułowym (polskim 20mm bądź przy zastosowaniu na życzenie klienta taśm 25mm).

Pokrowce takie wykonujemy na zamówienie klienta po wcześniejszym ustaleniu wszelkich informacji drogą telefoniczną lub poprzez pocztę elektroniczną biuro@miwo-military.com"

 

Co to są wkłady keflarowe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.miwo-military.com/index.php?go=n_6

 

"Mapownik, proste i praktyczne rozwiązanie problemu jakim jest ochrona mapy w terenie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych."

 

I jeszcze "Mapownik", a mnie się zawsze wydawało, że powinien być mapnik. Może jednak byłem w błędzie?

 

 

A tak poza tym, to uważam że powstanie konkurencji zrobiło dobrze. Mamy dzięki temu kilka nowych wzorów. Mnie osobiście z nowej oferty Praszki, najbardziej zainteresowały:

 

Kamizelka Pilota Śmigłowca 07 - poważny plus za wprowadzenie kieszeni na pojemnik z wodą. Ktoś kiedyś pisał, że w poprzednim modelu, rwały sie plecy po podczepieniu zewnętrznego zasobnika.

 

Kieszeń Cargo MRE - plus za palsy i wewnętrzną kaburę. Wreszcie broń dodatkową można nosić dyskretnie :D

 

Panel dowódcy - nareszcie mamy polski piórnik taktyczny.

 

I znowu musze zbierać kasę na kolejny sprzęt :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kieszeń Cargo MRE - plus za palsy i wewnętrzną kaburę. Wreszcie broń dodatkową można nosić dyskretnie :D

 

Tylko po co te PALSy na froncie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie, ja przyszyłem na fronice palsy w klasycznym pokrowcu na manierkę. Dopinam tam pokrowiec na opatrunek osobisty albo ładownicę na magazynki pistoletowe, zawsze jakaś dodatkowo powierzchnia do pakowania. Ewentualnie prze palsy mozna folder przeciągnąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam tak samo. Jest to przydatne, ale bez przesady... Do torby na odzysk przypiąłem jakąś kieszeń, do niej jeszcze jedną, a tu nagle człowiek nie może przez drzwi przejść...

 

Ja ponawiam moje pytanie - czym się konkretniej różni kieszonka na granaty 40mm przelotowa od nieprzelotowej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiesz sugestii ;) Po prostu Arafat znany jest w Polskim,

a może już światowym środowisku maniaków AS jako ten który

wszystko szybko sprzedaje zaraz po kupieniu ;)

Bardzo śmieszne :mrgreen: :-F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Co do ceny kamizelki zintegrowanej to wspomniana cena (350 zł) dotyczy prezentowanego na zdjęciach modelu. MIWO może wykonać inne modele i ich cena zależy od tego co zamówi klient.

Kali słowo wyjaśnienia. Kieszeń przelotowa to ta, która nie posiada dna i granat trzyma się w niej dzięki temu, że kieszeń zwęża się ku spodowi. Kieszeń nieprzelotowa ma tradycyjną budowę, czyli posiada dno. Mam nadzieje, że udało mi się to opisać nie komplikując sprawy. Jeśli pojawią się jeszcze jakieś wątpliwości to pytać.

Bren plus za spostrzegawczość! :)

Chodzi o wkłady miękkie (kevlar) i sztywne.

Edited by goryl017

Share this post


Link to post
Share on other sites

och dotarl do mnie plecak WIZNA pierwsze wrażenie zrobił bardzo dobre :D jutro porobie zdjecia a pojutrze bedzie pierwszy raz w akcji :D ale juz po 5 min noszenia na plecach stwierdzam ze jest bardzo wygodny ma kilka rzeczy inaczej rozwiązanych niz MOKRA jutro pokaże róznice :D ... ha no i MIWO dysponuje oryginalną tkaniną CORDURA 1100 w kolorach: oliwka, zieleń, czarny oraz kamuflażami: brytyjski DPM, francuski CCE i holenderski THREE COLOUR.

ps widziałem tez plecak medyczny że tak powiem wygląd mnie powalił ... podobno go projektując goscie opierali sie na uwagach doświadczonych medykow...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...