Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria SR (GB v2 Long)


Recommended Posts

Witam.

Widze dość stary ten wątek. Piszecie o SR od G&P i CA, niedawno wyszły tańsze "odpowiedniki" ;-)

 

mam SR od PJ taką:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1145

 

jestem zupełnie zielony w tematyce bebechów i upgrejdu(oczywiście przeczytałem cały temat)...

Pytanie mam następujące. Czy takie modyfikacje/osiągi da rade wycisnąć z modelu PJ? bo chyba chodzi o tego gearboxa ver.2 long(?)

 

Druga sprawa: strasznie sie pałuje ze znalezieniem odpowiednich magów: mid-capy od G&P nie podawały regularnie(ale może była to wina wadliwej serii ...), a od CA wogóle nie wchodziły w łoże. Dopiero real cap G&P podpasował...

 

ale to jeden mały mag praktycznie za 100zeta ... UEh.... :???: , jakieś inne opcje?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Jakie kulki miałeś w tych mid-cap'ach? Może to przez kulki?

 

2. Ciężka sprawa- chcesz <600fps lepiej zainwestuj w G&P. W P&J powyżej M150 musisz wymienić większość części (włącznie ze szkieletem), które są raczej drogie i trudno dostępne. Może i P&J to jest jakaś tam mała alternatywa (tańsza) dla G&P, ale w karabinach wyborowych AEG walczy się o każdego fps'a (o jak najlepszą powtarzalność strzału). Myślę, że na wet body, które nie jest tak dokładnie wykonane jak w G&P może mieć na to wpływ.

 

W tym dziale jest temacik, w którym pisał Bajeczny na temat jego przeróbki w sr-25 p&j- przeczytaj tamten. Będziesz wiedział już co nie co więcej.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Magi od GP mają duże trudności z podawaniem ciężkich kulek, alternatywą jest rozkręcenia maga i na początku sprężyny wstawić ze 2-3 kulki-większe ciśnienie sprężyny lepsza podawalność kulek, można tez ją troche rozciągnąć.

 

Jak chcesz mieć dobrą snajpe z SR25 kup GP lub CA...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wystarczy Ci moc, którą da sprężyna M150, to można ją założyć od razu, podkładkując jedynie zębatki oraz dając jakieś lepsze łożyska (obowiązkowo ślizgowe). GB wytrzymuje spokojnie M150, jak się posypią zębatki to jest zestaw zębatek pod M150.

 

Co do magów, to aby wchodził MID od CA wystarczy poszerzyć ten otwór, na którym blokuje się mag catch. Nie pamiętam tylko w którą stronę, musisz sam sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

ja spróbuję i dam znać jakoś w styczniu jak się udało. interesuje mnie tylko tłok... czytałem i ludzie przy zębatkach stock mają te czerwone tłoki... (jakich tłoków używacie to stockowych zębatek?).

 

pzdr

 

wg. mnie to kwestia chęci i pieniędzy więc powinno pójść gładko :D ale nie chcę zapeszyć więc wszystko opiszę i wrzucę po zakończeniu pracy nad sr-ką.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja po ciężkich bojach i zbieraniu części przez 6 miesięcy zabrałem się do tuningu CA25. Jednak nieoczekiwnie wystapiły problemy.

 

Kupiłem prowadnice Promka:

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1111

Nie pasuje nie wiem do jakich V2 to ma pasować kumpel ma M16 ICSa i też nie pasuje. Natomiast orginalna prowadnica od CA25, jest za gruba i nie wchodzi w sprężynę m170.

 

Czy prowadnica DeepFire:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1394

będzie ok ??

 

Druga sprawa do dysza. Polecana do tego tuning dysza z zestawu Systemy BoreUp do m16 jest sporo krótsza od orginalnej z CA25, zapewne będą duże straty w szczelności całego systemu. Nie widzałem nigdzie do kupienia dyszy boreup dla CA25. Czy ta kótka dysza wystarcza aby uzyskać powyżej 600 fpsów ? Widziałem osoby które zastosowały dyszę od AUGA, ale ona chyba jest za długa znowu ?

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1503

 

Ostatnia sprawa to po skręceniu gearboxa mam problem ze spustem.

Na singlu nie zawsze wraca do swojej pozycji, oraz ewidentnie klika. Na auto nie kilka i wraca.

Czy w CA25 przy singlu spust klika bo ja już nie pamiętam jak było przed rozbiórką gearboxa, i co może być przyczyną, że nie zawsze powraca ?

Edited by sventevith
Link to post
Share on other sites
Ostatnia sprawa to po skręceniu gearboxa mam problem ze spustem.

Na singlu nie zawsze wraca do swojej pozycji, oraz ewidentnie klika. Na auto nie kilka i wraca.

Czy w CA25 przy singlu spust klika bo ja już nie pamiętam jak było przed rozbiórką gearboxa, i co może być przyczyną, że nie zawsze powraca ?

 

Nie klika - rozłóż GB i po dociskaj styki do gb posprawdzaj czy wszystko ładnie siedzi.

 

Druga sprawa do dysza. Polecana do tego tuning dysza z zestawu Systemy BoreUp do m16 jest sporo krótsza od orginalnej z CA25, zapewne będą duże straty w szczelności całego systemu. Nie widzałem nigdzie do kupienia dyszy boreup dla CA25. Czy ta kótka dysza wystarcza aby uzyskać powyżej 600 fpsów ? Widziałem osoby które zastosowały dyszę od AUGA, ale ona chyba jest za długa znowu ?

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1503

 

Na systemowej nie ma bata żebyś uzyskał ;)

 

A dysze musisz zakupić tą : http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1504 U mnie przy metalowej były problemy z podawaniem kulek. ,

 

 

Kupiłem prowadnice Promka:

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1111

Nie pasuje nie wiem do jakich V2 to ma pasować kumpel ma M16 ICSa i też nie pasuje. Natomiast orginalna prowadnica od CA25, jest za gruba i nie wchodzi w sprężynę m170.

 

Czy prowadnica DeepFire:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1394

będzie ok ??

 

Prowadnica DF będzie OK bo sam takową mam ;)

 

 

PS: Uważaj jak będziesz wsadzał sprężynę aby nie wybić okna prowadnicą ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Nie ma do tego real capów. Są Midy tylko od CA, G&P i G&G(ale nie wiem czy pasują do reszty replik/ponoć nie)/ GP z tego co czytałem i widziałem mają problemy z ciężkimi kulkami, ja mam CA i są świetne, każda kulka podana nawet na 0.36. polecam

 

 

BTW Dysz mosiężna BU do Auga firmy Deep Fire bez problemu wchodzi do CA25?/gdzieś czytałem ze są problemy z podawaniem kulek...

Edited by Lolexus
Link to post
Share on other sites

Wszyscy polecają do CA25 zestaw Bore Up od M16. A skoro do tego modelu lepsza jest dysza od AUG-a, to nie lepiej kupić od razu Bore-Up od Auga? Głowica cylindra jest przecież ta sama, a sam cylinder przecież i tak wymieniamy na ten od PSG.

 

I jeszcze jedno: jeżeli Bore-Up to jaki? Systema, Guarder, Deep Fire?

Edited by blaszko
Link to post
Share on other sites

braliście tłoki czerwone G&P? bo ja znajduje tylko tłoki czerwone tłoki G&P half teeth... takie jak ten:

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1438

 

wkładaliście taki ze stockowymi zębatkami?

 

pzdr

 

Nie da sie go wsadzić ze stockowymi zębatkami, musisz mieć specjalne, przystosowane do węższych zębów.

Witam

 

Dlaczego nie można? Ja mam stockowe zębatki (mowa o G&P of course) i miałem założony half teeth. Dzisiaj rozbierałem GB, bo mi tłok został w tylnym położeniu, zwolniłem antireversala, ładnie strzeliło i... kupa, w środku znalazłem tłok z urwanym pierwszym zębem.

 

I tu pytanie do Was, mianowicie czy mogę wrzucić niebieskiego full theetha (mam go na miejscu u Specy) czy koniecznie muszę zamówić halfa? Będzie jakaś różnica/ niekompatybilność?

 

Ps. Gdzie aktualnie można dostać tę uszczelkę BU CA? Bo chyba nie trzeba całej głowicy kupować?

 

Pozdrawiam

Edited by Wolo_
Link to post
Share on other sites

Tak, też o tym pomyślałem i pewnie udam się w tygodniu w miasto na poszukiwania. Jak ktoś ma, to może podałby dokładne wymiary?

Ja mam głowicę Systemy, to może spytam tak- ma być z grubszej/cieńszej gumy, o większej/mniejszej średnicy w stosunku do BU Systemy?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po roku czasu zbierana części i innych przygód wreszcie udało mi się poskładać CA25.

 

Jednak wyniki na chrono (MadBulla) są mało zadowalające 560 - 606 fpsów. Nie wiem czy to wina chrono (możliwe) bo wyniki jakie daje na różnych giwerach czasami są zaskakujące. Macie pomysł co może być winą tak małej stabilności strzałów ??

 

Konfiguracja:

Tłok głowica tłoka i Zębatki G&P.

Cylidnder i głowica BoreUp Systema.

Dysza DeepFire AUG boreUp plastik.

Spreżyna Guarder 170M.

Komora KingArms.

Lufa 650 KM Head.

Silnik ICS Turbo 3000.

 

Zadziwające jest to, że stok miał 410 fpsów po wymiane samej komory na KA wzrosło do 450.

Po wymiane wszystkich części poza sprężyną (została stokowa) spadło do 410-430 fpsów.

 

Nie wiem czy ten chrono nie jest gówniany :(.

Edited by sventevith
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...