Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabin snajperski TM PSG-1 (GB v4)


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

H&K PSG-1

psg1_1.jpg

--------------------------------------------------------

Opis ogólny

Baza: PSG-1 TM

 

Modyfikacje

Chwyt przedni: wyeliminowane trzeszczenie (gąbki dociskowe)

 

Używany akumulator

Liczba ogniw / napięcie: 8 ogniw/ 9.6V

Pojemność: 2400 mAh

Oznaczenie producenta: Sanyo RC2400 NiCd

 

Osiągi

Prędkość wylotowa (na 0.20g): 550fps

 

Gearbox (Upgrade)

Napęd

Sprężyna: Systema 300%

Szkielet: stock, wzmocniony na łączeniu poprzez zastąpienie bolca na bolec z łebkiem, gwintem i nakrętką, tam często pękają nawet na stocku, ogólnie gb solidny, gruba przednia ścianka, łożyska stalowe ślizgowe SYSTEMY, zmienione także śruby w GB na stalowe z nakrętkami samokontrującymi (stokowe to wkręty...)

Zębatki: SYSTEMA z połową zębów (ITU)

Silnik: SYSTEMA Magnum średni

 

Zespół cylindra

Tłok: G&P z 2 stalowymi zębami

Cylinder: SYSTEMA poszerzony

Głowica cylindra: SYSTEMA poszerzona, cicha

Głowica tłoka: SYSTEMA cicha, poszerzona

Dysza: SYSTEMA, uszczelniona, poszerzona

Prowadnica: SYSTEMA metalowa łożyskowana

 

Inne

Bore UP musi być specialne do PSG (gb ver 4), tak samo tłok i zębatki

okablowanie miękkie, grube, MOSFET SYSTEMY

 

 

Zespół lufy

Lufa wew.:Prometheus 6.03 długość 650mm (trzeba ciut przerobić tłumik wewnętrzny)

Komora HU: stock

Gumka HU: stock

 

Akcesoria

Optyka: standardowo dodana 4x40

Montaż: standard

Kolba: wymagała przerobienia na wsadzanie batek 9,6V LARGE (zrobiłem w taki sposób, że regulacje pozostały)

 

Komentarz

W stocku tylko strzał pojedynczy (tłok zostawał napięty na 90%). Przy tej sprężynie zostało to przerobione na auto (da się strzelać z wyczuciem po jednym strzale). Luneta bardzo szybko się luzuje (wkleiłem element, na którym się trzyma na stałe, bez problemu da się rozebrać karabin do ostatniej śrubki). Luneta to replika celownika HENSOLD 6x42.

Edited by szalony jack pirat
Link to post
Share on other sites

Piękna replika. Jestem ciekaw z jakiego materiału zrobiona jest rękojeść.

Bez problemu na singlu 9,6V naciąga ci sprężynkę? Czy weszła by do kolby i naciągnęła sprężynkę NiMH 9,6V 1400mAh typ Mini [intellect]? Jakimi kuleczkami strzelasz?

 

Pozdrawiam

Edited by Ptachu
Link to post
Share on other sites

No właśnie rękojeść nie ma za pewnej konstrukcji (wykonana z tworzywa sztucznego, myślałem nad zrobieniem klatki na silnik i jakąś orzechową, ale troszkę roboty by było...), przy upadku czy mocnym uderzeniu może pęknąć (w miejscu mocowania do gb), moja pękła ale ojciec modelarz wstawił mi tam metalową płytę grubości kilku mm, porobił odpowiednie otwory i rączka jest teraz nie do zajechania. W GB dorobiłem jedną śrubę przy skręcaniu połówek w miejscu zębatki silnikowej (przez to pewnie można ją spodkładkować). Konieczne do pracy na 9.6V są grube przewody (jak najgrubsze wejdą z możliwie cienką izolacją), oczywiście MOSFET. Moja batka 9.6 jest dość potężna, ale myślę, że magnum dałby radę na NiMh 1400 mini (ale pewnie bardzo szybko by siadała i ROF nie byłby zwalający z nóg) Strzelałem na 0.3 extream, ale polecam 0.33 czy 0.36 [g].

Edited by Smiglans
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Smiglans,

 

Powiedz, w jaki sposób przerobiłeś kolbę? Ja mam w planie upgrade do FTK 400% Systemy i wtedy będę chciał włożyć właśnie taką baterię, jak Ty. Niestety do oryginalnej kolby 8 ogniw baterii się nie mieści. :cry: Rozważam też włożenie tam stika 9.6V 2200mAh od AK. Zdaje się, że powinno pasować (przynajmniej w instrukcji jest tak napisane).

Link to post
Share on other sites

Panowie widze ze rozmawiacie o Najlepszej replice świata ;p

 

Niestety mam mały problem z nią i prosze o pomoc!!

Mianowićie podczas strzelania powiedzmy co 30 kulka blokuje sie w lufie (prawdopodobnie na hopupie) co powinienem zrobić w takim przypadku??

 

Myśle o wymianie gumki czy to coś da??

Link to post
Share on other sites

Może to wina kulek.

 

Mielismy już dwa ciekawe przypadki związane z Xtreme. U mnie na lufie 6.04 w modyfikowanym AK na sprężynie M150 i u kolegi na Stockowym AK74 CA.

 

Podaję repliki żeby podkreślić, że warunki [lufa, prędkość wylotowa, tuning lub stock] były różne, a problem taki sam.

 

Zaczęło się od klinowania co którejś kulki, a po pewnym czasie zaczęły latać w szalonych kierunkach albo wypadać z lufy w kawałkach.

 

Okazało się, że w obu przypadkach kulki Xtreme jakby "złuszczyły się" a wióry przylepione były do powierzchni wewnętrznej luf.

Z zewnątrz nie było to widoczne, ale przy ostrożnym czyszczeniu wyciorem z użyciem benzyny rektyfikowanej - płatki plastiku zaczęło powoli wymywać.

 

Lufy oczyszczone, repliki działają super; na innych kulkach.

Dlatego sądzę, że problem może nie być w replice PSG tylko związany z kulkami.

Podejrzewamy, że średnica kulek poniżej 6mm jest trochę zbyt mała i muszą się nierówno przemieszczać w lufach, co powoduje zdzieranie kompozytu; zwłaszcza przy silnym tuningu.

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem dosyć dziwna rzecz. Praktycznie wszyscy tuningują karabin do 520-550 fps (sprężyna 300%). Jest to o tyle dziwne, ze tune-up kit ze sprężyna 400% jest dosyć łatwo dostępny.

 

No i teraz pytanko do użytkowników. Dlaczego właśnie tak? Czy ten upgrade to już wychodzenie poza granice zdrowego rozsądku? A może jest zbyt drogi w stosunku do 300%? A może jeszcze coś innego?

 

Z doświadczenia wiem, ze jeśli ma sie głowę na karku podczas strzelania, to podczas tuningu zahamowań mieć nie trzeba. Kasa zawsze sie znajdzie, nawet jeśli nie odrazu to jakoś sie uzbiera. Wiec w czym rzecz? Słyszałem ze problem jest dużo bardziej przyziemny i sprowadza sie do techniki. Sprężyna 400% potrafi robić wewnątrz GB takie przeciążenia, ze pęka body, lamie sie raczka itp. Brzmi to jak bzdury wyssane z palca, ewentualnie wyciągnięte z koszmaru airsoftowca. Dlatego tez pytam Was użytkowników, o prawdę. Jak jest z wytrzymałością repliki?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko - czy ktoś może wymieniał celownik w PSG? Ja chciałbym zmienić ten standardowy na nowego Bushnella 3-9x56. Jeszcze nie rozkręcałem giwery, ale pierwsze oględziny wykazały, że PSG-1 nie ma szyny. Czy dobrze patrzyłem? W takim razie w jaki sposób zamontować inny celownik?

Link to post
Share on other sites

A ja mam to:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1857

 

Tyle, że na korpusie G3. Wygląda miodzio i daje trochę większe możliwości rozstawu pierścieni, co nie jest bez znaczenia przy dłuższych lunetach.

 

Oczywiście różni się od innych szyn - w tym przypadku:

są tylko 3 zaciski zamiast klasycznie - 4. Zapewne ma to związek z konstruhcją PSG1.

Powoduje to trudności z osiowym umieszczeniem szyny na G3 i trzeba sie trochę namęczyć przy dokręcaniu, bo inaczej ściąga lekko na stronę lewą gdzie są dwa zaciski.

 

Inna sprawa, że przy korpusie G3 TM trzeba było przerobić trochę miejsce podstawy szczerbiny, żeby zmieścić szynę na właściwym miejscu [usunąć trochę plastiku].

Teraz szczerbina jest na zacisku QD na ris. No ale w przypadku PSG nie powinno być problemu, body inne w tym miejscu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Aha, a jak z osiagami przy zestawie 300% Jeszcze sie do konca nie zdecydowalem jaka kampe kupic, ale psg-1 jest jedna z tych bardziej prawdopodobnych opcji :)

Osiągi zgodne z opisem, wychodzi koło 550fps, ale jest problem z silnikiem i baterią, bo w stocku są za słabe. Robiłem kiedyś taki upgrade i dopiero z silnikiem Systemy Magnum chodziło prawidłowo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...