Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Witam, chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami związanymi z 003. Posiadam dwie sztuki, (jedna zlamana na pół, ale żal było wyrzucać a całe części zawsze się mogą przydać) druga w pełni działa, chociaż jedna część mechanizmu złamała się nie dlugo po kupieniu, na szczescie mam zapas. Gdyby ktoś się zastanawiał czy kupić wersję long czy short polecam short. Jest bardziej mobilna, wygodniejsza (przynajmniej dla mnie) kolba zawadza, co prawda lepiej się celuje, ale niewiele. Nie radzę używać jako pałki baseball'owej bo może to skrócić żywotność repliki. Najlepiej latają 0,23, 0,2 skracają (przy mocnym wietrze nawet po 10 m), a 0,25 szybko opadają, nawet przy dobrze wyregulowanym HU. Ogólnie polecam na start, lub jako zabawkę do strzelanaia do tarczy. Na strzelankach da się pograć, ale lepiej zainwestować w jakiegoś AEG'a.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Najlepiej latają 0,23, 0,2 skracają (przy mocnym wietrze nawet po 10 m), a 0,25 szybko opadają, nawet przy dobrze wyregulowanym HU. Ogólnie polecam na start, lub jako zabawkę do strzelania do tarczy.

Trzeba też pamiętać że 0,2 i 0,23 lecą dość wysoko, nawet przy wyłączonym hop-upie co może powodować problemy z trafieniem nisko. Pomimo że 0,25 szybko opadają, to wg. mnie lepiej jest ich używać, gdyż łatwiej jest celować do góry próbując trafić kogoś nisko, niż celować w dół żeby kogoś w ogóle trafić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Udało mi się naprawić z powodzeniem złamany gwint utrzymujący atrapę rurowego magazynka. Dokonałem tego przy pomocy dwuskładnikowego kleju do metalu i spinacza. Najpierw przykleiłem rozłożony na dwie połówki złamany gwint do rozłożonych części korpusu (bardzo starannie, aby połączenie pokrywało się z pęknięciem a gwint był w osi korpusu) i zostawiłem na dobę. Spinacz pociąłem na 4 odcinki i zagiąłem je na jednym końcu, po czym umieściłem w szczelinach wręgowych wewnątrz gwintu tak, aby zagięcia opierały się o korpus strzelby, po dwa na stronę. Następnie zalałem szczeliny klejem pozwalając mu spłynąć do wszystkich szczelin i pamiętając żeby nie upaprać samych wręg, gdyż może to potem utrudnić ruch zaczepu magazynka. Po kolejnej dobie zdarłem dremelem nadmiar kleju, złożyłem całość, działa. Najważniejsze to dać klejowi wyschnąć, bo inaczej jest on podatny na pęknięcie. Jak wyschnie to z powodzeniem można go obrabiać mechanicznie.

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Do wszystkich osób z połamanymi elementami mechanizmu spustowego: oto jak w domowych warunkach wykonać te części ze stali czy innego metalu.

Potrzebne materiały:

-kawałek płaskownika o grubości jak złamany element

-kartka papieru

-klej

-pręt, gwóźdź o średnicy 3mm

Potrzebne narzędzia:

-drukarka

-piła do metalu

-papier ścierny

-pilnik płaski i półokrągły

-stół, małe imadło

-wiertarka

-wiertło do metalu 3mm

-opcjonalnie szlifierka kątowa, dremel z tarczami tnącymi

1. W programie GIMP otwieramy zdjęcie wnętrzności shotguna, i ołówkiem grubości 10 pikseli obrysowujemy element, oraz zaznaczamy środek otworu.

2. Ustawiamy odpowiednią wielkość wydruku i drukujemy szablon.

3. Wiercimy dziurę w płaskowniku.

4. Przyklejamy szablon tak, by otwór był skorelowany z szablonem.

5. Zgrubnie wycinamy element piłą, szlifierką, dremelem.

6.Wykańczamy pilnikiem. Pamiętajmy, że większość pilników tnie tylko w jedną stronę, nie wykonujemy więc ruchu "piłowania".

7. Jeśli pręt 3mm nie wchodzi do otworu w obudowie lub w elemencie, używając pilnika zmniejszamy jego średnicę.

8. Element powinien poruszać się bez dużego oporu i nie mieć luzów.

9. Wykańczamy powierzchnię papierem ściernym.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam.

 

Na pewno nie chcę twierdzić, że każdy egzemplarz taki, bo jak wiadomo jest wiele przykładów długowieczności tego modelu.

 

Tym niemniej:

 

Moja AGM MP003A (wersja z kolbą), dostarczona w środę 4 października 2017 roku, zakupiona w Militaria.pl wytrzymała raptem tydzień użytkowania. Było to użytkowanie w warunkach domowych, na spokojnie, z troską o pełen ruch "pompki" przed każdym strzałem. Mimo to, wygląda na to, że coś strzeliło w mechanizmie spustowym. Pewien nie jestem. Chciałem w celach zdiagnozowania usterki replikę rozkręcić, ale wygląda na to, że górna część korpusu zamka jest dodatkowo klejona (?). Ponieważ pierwotnie nie chciałem tracić możliwości zwrotu repliki zaniechałem dalszych prób jej rozkręcenia.

 

W każdym razie wygląda na to, że zakup AGM MP003 jest trochę loterią. Można trafić egzemplarze, które w warunkach "bojowych" potrafią przetrwać lata, ale jak widać i takie, które padną po tygodniu mimo warunków "rekreacyjnych" i dbałości o prawidłowe użytkowanie.

Edited by sherab86
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam, zakupilem ten model jako 1 egzemplarz do przygody z ASG. co powinienem wiedziec i o czym pamietac aby posluzyl mi on jak najdluzej? z tego co czytalem:

- prawidlowo ladowac (do siebie i do konca)

- nie strzelac na pusto

- uzywac dobrych kulek

 

cos jeszcze? strzelam 0,2 i 0,25 na razie w warunkach laboratoryjnych, czytalem o tej replice ze jest bardzo dobra ale ostatnie posty i info ze sie psuje, niestety nie nastrajaja optymistycznie.

Link to post
Share on other sites
Witam, zakupilem ten model jako 1 egzemplarz do przygody z ASG. co powinienem wiedziec i o czym pamietac aby posluzyl mi on jak najdluzej? z tego co czytalem:

- prawidlowo ladowac (do siebie i do konca)

- nie strzelac na pusto

- uzywac dobrych kulek

 

cos jeszcze? strzelam 0,2 i 0,25 na razie w warunkach laboratoryjnych, czytalem o tej replice ze jest bardzo dobra ale ostatnie posty i info ze sie psuje, niestety nie nastrajaja optymistycznie.

To co zawsze... Przeładować do końca w jedną i drugą stronę, do oporu i bd gitara

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ziomek to jest taki szajs ze nie produkuja do tego osobnych elementow co najwyzej szukaj na olx czesci z zepsutych agm albo po prostu wydaj te 80 dych i kup takiego samego, chyba sie nie skapnie?

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka

Edited by Eryk500
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...