Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

Magi Ca nie mają małego silniczka jak PJty tylko serwo modelarskie przystosowane do wyższego napięcia. Kiedy zasilacz maga z batki od repliki elektronika przestaje być potrzebna, bo podpinasz to tak, żeby podkręcał jak ściągniesz spust, czyli bez sound controla czy innych tego typu bajerów. Pozostaje tylko kwestia ile silniczek pociągnie na wyższym napięciu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie chciałbym, żeby mag był zasialny z głównej baterii, tylko osobno znajdującej się w samym magu. Sam silnik wytrzyma wyższe napięcie (przecie główne baterie w tych replikach to min 9,6V). Tylko, że silnik jest sterowany poprzez elektronikę. Wyszukałem na allegro pakiety lipo chyba 4,7 V. Ale musiałbym kupić osobno do tego jeszcze ładowarkę. Myślę, że napięcie 4,7V nie siałoby spustoszenia na płytce.

 

No ale myślę jak tu wykorzystać batki do AEG z napięciem 8,4V. Tak aby uniknąć dodatkowych połączeń miedzy magiem a repliką.

 

Fakt szkoda zepsuć działającego maga. Sound control działa bardzo dobrze. Wystarczy podkręcić czułość mikrofonu potencjonometrem i sprawdzić połączenie między mikrofonem a płytką( czy nie ma zwarcia, przerwy itd).

 

Jutro zobaczę płytkę dokładnie jak to wygląda. Może coś się wymyśli. Może da radę obniżyć napięcie dla elektroniki a podwyższyć dla silnika. Np. przy batce 8,4V zostawić dla elektroniki 3V a dla silnika 5-6V.

Link to post
Share on other sites

No i wymyśliłem. Oglądałem płytkę. Za dużo trzeba ją przerabiać aby dostosować ją do napięcia 3V. Należałoby przelutować parę rezystorów a i tak nie wiem czy coś nie jeszcze (elektronikiem nie jestem).

 

Wymyśliłem ,że można wstawić, oprócz zasilania płytki, zwykłą baterię AEG. Ale podłączyć ją w taki sam sposób do silnika jak to robi się w przypadku elektronicznego spustu. Napięcie które jest podawane na silnik, byłoby podłączone do bramki tranzystora. Ten mając sygnał, przechodził by w stan przewodzenia i zasilałby silnik z dodatkowej batki w magazynku takiej na 8,4V. Potem można iść o krok dalej i tylko z jednej baterii zasilać i płytkę i silnik obniżając napięcie tylko dla płytki. Potem można iść jeszcze o krok dalej i dać potencjonometr i regulować obroty silnika magazynka i dostosować odpowiędnią prędkość/napięcie.

 

Pod ręką mam irf3710. Sprawdzę czy się nada.

 

Jak ktoś ma jakąś większą wiedzę na temat elektroniki, może doradzić jakie rezystory użyć.

Edited by tred211
Link to post
Share on other sites

na ehobbyasia.com jest promocja, jakbyś wolał jednak kupić box który w standardzie ma 9v zasilania.

 

tzw 'mały box' 2500 pojemności w promocji z kosztem przesyłki do PL kosztuje coś poniżej 300 pln do końca marca.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cena maga 300 zł to 2/3 ceny za jaką kupiłem m249 :icon_biggrin: . Mam na stanie około 15 baterii NI-CD, NI-MH i chce je jakoś wykorzystać.

 

Sprawdzałem moje rozwiązanie i niestety nie działa. Muszę się dokładniej temu przyjrzeć, bo napewno to można zrobić tyle, że za góra 20 zł a nie 300. Trzeba dobrać poprostu odpowiednie elementy.

 

A pozatym mam kolejny pomysł. Biorę batkę 8,4V. Dzielę ją na pół i mam dwie batki 4,2V. Z obu stron dorabiam wtyczki. Jak już rozładuje dwie baterie, łacze je razem i ładuje znowu zwykłą ładowarką.

Link to post
Share on other sites

na ehobbyasia.com jest promocja, jakbyś wolał jednak kupić box który w standardzie ma 9v zasilania.

 

tzw 'mały box' 2500 pojemności w promocji z kosztem przesyłki do PL kosztuje coś poniżej 300 pln do końca marca.

 

Pozdrawiam.

 

 

Cena tych magów jest zacna, ale te magi mają małą wadę. Wystarczy by ziarnko piasku dotarło do zębatek podających kulki i zacinka. Kolega ma i niestety często mu psioczy ten mag, z powyżej podanego powodu. Owszem plusem jest jego wielkość, w porównaniu do klasycznego boxa no i wiadomo 10 punktów do lansu :)

Link to post
Share on other sites

Miałem styczność z tymi magami. Nie wiedziałem, że są tak podatne na zabrudzenie.

 

Mój P&J po modyfikacji nie zacina się wcale. Podaje wszystkie kulki. Tylko, że po dłuższych 5 seriach zdażają się puste strzały. Potem trzeba ręcznie podkręcić i dalej śmiga. Większe obroty silnika wyeleminują puste strzały.

Link to post
Share on other sites

mój box przy przemiale okolo 40k miał w sumie 3 zacinki, 2 wymagały ruszenia żebatki przyłożonej do silnika, czyli usunięcie usterki zajmowalo 2 minuty. jedynym minusem tego maga póki co to dosc powolne ładowanie porównując go chociażby z magiem od m60.

dlatego właśnie kupiłem drugi :D

Edited by axelrybaczewski
Link to post
Share on other sites

Mój zacianał się przy pierwszej lepszej okazji. Może z tego powodu, że zawsze podkręcałem go na maksa, żeby nie było pustych strzałów. Ale po małej przeróbce wcale się nie zacina.

 

W czwartek będę w domu to sprawdzę paten z podzieloną baterią 8,4V.

 

Ma ktoś w razie czego na sprzedaż boxa na części do m249? :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Link to post
Share on other sites

przy założeniu że mag jest czysty na początku ( tzn wcześniej rozebrany, wyczyszczony i zasypany czystymi bb) to syf może sie dostać do zębatek jedynie od góry, otworem z którego wychodzi sprężyna bb-feed oraz włącznik, i przejść przez wszystkie kulki po skosie do mechanizmu. jak będę miał czas to porobie foty by to zobrazować.

na czyszczonym magu zacinek właściwie nie ma.

Link to post
Share on other sites

EE z zacinanem sie tych małych boksów to jakies miejskie legendy przesada ja juz rok z haczykiem uzywam dośc intensywnie i raz zie zablokował kawałkiem patyczka wpadł w zębatki i właściwie tylko raz wtedy go czyściłem fakt że nie gram w "piaskownicy" ;).Nie zauważyłem tez żeby nie nadążał z podawaniem kulek, Mam rofa 28/sec i podaje bez problemu. Zawsze po strzelance trzeba zwolnić spreżyne w magu i tyle żeby sie nie wyrabiała.

Link to post
Share on other sites

Cały czas piszecie o magu, który kosztuje średnio 400 zl. Ja tu mowie o magu co jest dawany do repliki. Nie jest on doskonały i trzeba nad nim popracować. Mi zostało jeszcze podawanie kulek przy dużym rofie.

 

podawanie kulek wzrosnie tylko voltami

Edited by axelrybaczewski
Link to post
Share on other sites

Jest na tym forum wogóle cokolwiek na temat dolnej konwersji ris do M249? Przewalam posty i tzw ,,odpowiednie tematy" i co prawda są interesujące rzeczy ale nic na temat szyny (poza instrukcją jak ją przykręcić). Z tego co już wiem to firmowej sobie nie kupię bo za droga, chińska z kolei jest niedostępna. Ktoś mi zasugerował że takie coś można zrobić, tylko z czego i jak?

 

Jest na tym forum wogóle cokolwiek na temat dolnej konwersji ris do M249? Przewalam posty i tzw ,,odpowiednie tematy" i co prawda są interesujące rzeczy ale nic na temat szyny (poza instrukcją jak ją przykręcić). Z tego co już wiem to firmowej sobie nie kupię bo za droga, chińska z kolei jest niedostępna. Ktoś mi zasugerował że takie coś można zrobić, tylko z czego i jak?

Link to post
Share on other sites

Każdy magazynek typu box jest podatny na zacinki, szczególnie zabrudzony. Trzeba o nie dbać niezależnie od producenta.

 

Generalna zasada, nawet przy magazynkach do broni palnej, jest taka ,że mają być czyste.

 

Szyny RIS do M249 można zrobić z szyn od M4/M16. Odpowiednio poprzycinać i przykręcić. Można też kupić sobie np. same szyny od G36 i również je sobie przykręcić. A ten otwór który zieje z body bo zdjęciu chwytu przedniego zaspawać odpowiednio dogiętą blachą. Wiem, bardzo trudno się było wpaść na pomysł jak to zrobić...

Link to post
Share on other sites

Tak tylko ze miejsce gdzie sklada sie dwojnog to kwadratowe, blaszane koryto, w ktore nie wiem czy wsadze chwyt taktyczny a jesli nawet to zrobie to czesc chwytu bedzie schowana a blacha bedzie mnie wadzic w dlon. Mam wyciac te blaszane scianki czy jest jakis inny patent? Dwojnog juz chyba nie bedzie sie skladal do tylu, prawda?

 

Bo ja mam na mysli wykorzystanie standardowego chwytu przedniego z odkreconymi plastikami. Bez tego same szynu maja szanse sie pewnie trzymac? nie chce sobie spieprzyc guna

Link to post
Share on other sites

Spójrz jak to jest rozwiązane w tych szynach które możesz kupić (mogłeś kiedyś) w sklepie. Wykonaj sobie takie coś z szyn które kupisz luzem i takiego "korytka" który na wymiar sobie dogniesz z kawałka blachy. Przykręcasz szyny do "korytka" a całość montujesz w replice na tej zasadzie jak to masz w "oryginale". Czy będzie to jakoś wyglądać? Wszystko zależy od Twoich zdolności manualny. Można to zrobić tak, że będzie cud malina. Można też sprawę spierdzielić i będzie wyglądało jak pół dupy z za krzaka.

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem wczesniej o podłączeniu zwykłej batki od AEG, tak też zrobiłem.

 

Na zdjęciach widać sposób podłączenia. Z jednej baterii 8,4V zrobiłem dwie. Muszę jeszcze wymyslić jak je ładować. Przed rozłaczeniem naładowałem.

 

Dwa akumulatorki typu AA dają napięcie 2,5V na zaciskach. Batki powstałe po rozłączeniu dają odpowiednio 5,75 V, 4,3V. Po podłączeniu jednej jak i drugiej magazynek działa. Silnik kręci wyraźnie szybciej.Sound Control też działa.

 

 

Co do trwałości podzespołów magazynka, będzie można powiedzieć coś dopiero po dłuższym jego użytkowaniu.

 

batka przed

 

płytka

 

wszystko razem

Link to post
Share on other sites

Sorry post pod postem, ale piszę teraz bo zapomnę.

 

No i sprawdziłem. Problem z podawaniem kulek znikł. Podaje wszystkie.

 

Zauważyłem, że ładowarka Batimexa BCH001 ma opcje ładowania 4 ogniw. Nie auważłem tego wcześniej. Czyli problem z ładowaniem też rozwiązany. Pozostaje ewentualnie dołożyć jedno ogniwo do drugiej połówki i mamy dwa akumulatory do maga.

Link to post
Share on other sites

Da się jakoś wyciszyć kostkę stykową? :icon_biggrin: Wiem, że brzmi to idiotycznie, ale trochę irytuje mnie to "klik" za każdym razem jak wciskam spust - wiadomo, nie jest to nic wielkiego, ale gdyby dało się coś z tym zrobić to był bym szczęśliwy. :happy:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...