Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A my to niby skąd mamy wiedzieć co Cię zadowala a co nie? Nikt Ci tu nie da jednoznacznej odpowiedzi czy będzie dobrze czy nie.

 

Jeśli kupujesz to M249 z Taiwangun to już w stocku będziesz miał silnik torque up-owy, po co więc ładować kasę w ten od CA? Jak chcesz już wkładać mocniejszy silnik to kup elementa ultra torque up albo shsa też ultra torque up. Na tym od CA różnicy pewnie nie będzie w porównaniu ze stockiem.

 

Komorę trzeba wymienić żeby korzystać z normalnych gumek hop up. Możesz też przerobić stockową jeśli wiesz jak i masz warunku, a przypuszczam że nie. Kup więc komorę CA. Wymienisz komorę, sprawdź czy masz tyle fpsów ile być powinno. Pewnie coś koło 430-450 zależnie od egzemplarza.

 

Kable i mosfet to już wg uznania. Przewody możesz sobie sam wymienić, bez utraty gwarancji. Kupujesz kable w modelarskim albo innym elektrycznym i do dzieła. Będziesz miał oryginalną wiązkę, będziesz wiedział jakie końcówki potrzebujesz. Jeśli ogarniasz takie rzeczy jak nożyczki i kombinerki to sobie poradzisz.

 

Każdy Ci to doradzał wymień to wymień tamto. Kup CA a nie A&K. Pitu pitu. Wszyscy zapomnieli o tym żebyś sobie dobrą batkę kupił. Jakieś rozsądne lipo załatwi sprawę, tylko nie najmocniejsze co znajdziesz bo Ci zmieli części. Coś koło 20-25 C, 2500 mah i 11,1V załatwi sprawę. No i dobrą ładowarkę oczywiście.

 

Jak masz kasę to kup sobie też małego boxa, np od CA lub MAGa. Ten z zestawu jest duży, nieporęczny i bywa problematyczny. Na początek wystarczy, ale i tak pewnie będziesz chciał małego.

Link to post
Share on other sites

Mi pękła podczas nieszczęśliwego transportu. Zdobyć się da szukając po komisie, może ktoś będzie M249 na części sprzedawał. Ja wstawiłem w gniazdo adapter i podpinam tylko do niego sprężynę podającą kulki. Nie wyciągam adaptera z repliki i się nie martwię tą pierdołą. Mimo że klapka jest połamana to siedzi na swojej ośce i nie ma zamiaru wypaść. W ostateczności jak już muszę adapter wypiąć to używam noża i podważam klapkę.

Link to post
Share on other sites

Też w tej chwili otwieram to dziadostwo nożem jednak nie podoba mi się to rozwiązanie. Ani tego pokleić, ani pospawać. Ukręciła mi się też już jakiś czas temu śruba regulująca ustawienie poziome w szczerbince i jakoś nie chce mi się tego braku uzupełnić.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Na kostce powinien być schemat. Podpinasz pod dwa górne, patrząc na to kostkę w sposób jaki jest zamontowana w GB. Ta trzecia jest Ci nie potrzebna, gdyż jest ona zwarta z tą najwyższą kiedy nie ściągasz spustu. Jeśli wepniesz w najwyższą i najniższą kable to replika będzie strzelać cały czas jak tylko podepniesz baterię.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Skoro wiesz, że od zamieszczania ogłoszeń jest komis, to po co łamiesz zasady? Wywal z posta to co się nie powinno tu znaleźć, wystarczy już bałaganu jaki jest w tym temacie.

 

Z podawaniem kulek z magów od M4 jest jak przy każdej replice. Jeśli mag pasuje, to podaje. Żadna filozofia. Jak siedzi za luźno to czasami trzeba go dociskać. Dobierzesz maga, będzie podawał.

 

P.S. W szkole nie uczyli zaczynać zdania z dużej litery?

Link to post
Share on other sites

Skoro wiesz, że od zamieszczania ogłoszeń jest komis, to po co łamiesz zasady? Wywal z posta to co się nie powinno tu znaleźć, wystarczy już bałaganu jaki jest w tym temacie.

 

Myślę, że równie zbędny bałagan robią ci, którzy silą się na osobiste wycieczki, a wychodzi im - jak zwykle.

 

Z podawaniem kulek z magów od M4 jest jak przy każdej replice. Jeśli mag pasuje, to podaje. Żadna filozofia. Jak siedzi za luźno to czasami trzeba go dociskać. Dobierzesz maga, będzie podawał.

 

Nie każda replika ma dwa wejścia na magi, stąd też nie jest to tak logiczne.

 

P.S. W szkole nie uczyli zaczynać zdania z dużej litery?

 

Nie na każdym urządzeniu mobilnym mi działają, nie wiem, co ma do tego szkoła. Nie ładnie każdego swoją miarą. ;)

 

Czy lufa w minimi była dwuczęściowa? Jeżeli nie - jaki jest jej najkrótszy wariant? Zależy mi na ciekawej kosiarce do CQB, co wiązałoby się ze skróceniem całości, bez jednoczesnej ingerencji w części - cięcie raczej chcę ominąć.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że równie zbędny bałagan robią ci, którzy silą się na osobiste wycieczki, a wychodzi im - jak zwykle.

 

To nie są osobiste wycieczki, bo ja Cię nawet nie znam. Zwracam Ci tylko uwagę na to że zasady obowiązują wszystkich.

 

Nie każda replika ma dwa wejścia na magi, stąd też nie jest to tak logiczne.

 

Ale do praktycznie każdej trzeba dobrać odpowiednie magi. Jako tak aktywny użytkownik na forum powinieneś już wiedzieć że nie każde magi (np. do m4/m16) są kompatybilne z każdą repliką do której teoretycznie są przeznaczone. Teraz jest to logiczne?

Poza tym, jak wspomniał gecko123, w tej replice jest całe jedno gniazdo zasilania, które teoretycznie jest kompatybilne z magami do M4/M16.

 

 

Nie na każdym urządzeniu mobilnym mi działają, nie wiem, co ma do tego szkoła.

 

Tak, tak. Jak zwykle tłumaczenie że z urządzenia mobilnego się nie da. Nie wiem tylko jak to się dzieje, że tyle innych osób pisze na różnych forach z telefonów, tabletów i innych urządzeń i dają radę wstawić coś takiego jak duża litera. Mogę zrozumieć, że ktoś nie może wstawić polskich znaków, ale żeby nie było opcji wstawić dużej litery? Jeśli tak jest, to radzę Ci zmienić urządzenie mobilne, bo jakieś niedorobione jest. Poza tym, wiele osób które pisze na forach z telefonów itp. ma taki fajny zwyczaj wstawić na koniec posta dodatkowe zdanie, że pisało z łapki albo coś w tym stylu. Nie trzeba się wtedy domyślać, czy ktoś popełnia błąd bo tak, czy akurat naprawdę nie ma innej możliwości.

 

Nie ładnie każdego swoją miarą. :icon_wink:

 

I kto tu teraz osobiste wycieczki robi?

 

Czy lufa w minimi była dwuczęściowa? Jeżeli nie - jaki jest jej najkrótszy wariant? Zależy mi na ciekawej kosiarce do CQB, co wiązałoby się ze skróceniem całości, bez jednoczesnej ingerencji w części - cięcie raczej chcę ominąć.

 

Zadajesz pytanie na które odpowiedź można znaleźć w googlach w 30 sekund. Poza tym, było to już nie raz i nie dwa poruszane w tematach o M249.

 

Lufa w M249 jest dwuczęściowa, najkrótsza wersja jaką można zrobić to nakręcić tłumik płomienia zaraz za blokiem gazowym. Krócej się nie da bez poważnych ingerencji w konstrukcję (skrócenie komory zamkowej)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie znalazłem, choć możliwe, że gdzieś się temat przewinął...

Jak jest z dostępnością dolnej szyny RIS do świniaka wiadomo - albo pojawia się raz na parę miesięcy za rozsądne pieniądze, albo jest dostępna dość często za cenę zbliżoną do ceny używanej repliki.

Z tego co zdążyłem zauważyć, część osób zabrała się za "wykonywanie" dolnej szyny z przednich RISów do M4. I właśnie tu pojawiają się moje pytania - jakich konkretnie części użyć i jak wyglądają ewentualne przeróbki?

Edited by DevilFish
Link to post
Share on other sites

Classic Army nie robiło i nie robi do tej pory żadnej kolby do MK46. Ani stałej, ani teleskopowej. Stałą kolbę wypuściło tylko G&P a teleskopową (tą poprawną czyli Improved Collapsible Buttstock, a nie zwykłą kolbę teleskopową od M4) G&P albo A&K (czy tam Arrow Dynamics czy inna "chińska" firma).

 

Odnośnie przerabiania szyn od M4/innych podobnych. Da się, nie jest to trudne. Trzeba jest tylko przyciąć odpowiednio żeby weszły na miejsce. Od góry wstawić kawałek płaskownika z otworami w odpowiednich miejscach i skręcić śrubami tak, jak jest to robione w szynach oferowanych na rynku. Sam swojego czasu przerabiałem tak konwersję URX. Miałem wtedy 3 długie szyny, praktycznie na całą długość łoża. Można sobie pogooglować trochę i znajdą się bez problemu zdjęcia tak robionych przeróbek. Zawsze można odciąć szyny z konwersji M4/podobnej, przykręcić do kawałka ceownika o odpowiednich wymiarach i zamontować jak wspomniałęm wyżej. Opcji jest sporo żeby sobie z tym poradzić.

Edited by FRAGER
Link to post
Share on other sites

Dużo kombinacji nie powinno być. Jeśli kupisz sobie jeszcze profil aluminiowy (ceownik lub profil kwadratowy/prostokątny) to sobie możesz zrobić fajny zestaw szyn. Profil podziurawisz sobie wiertarką i dokręcisz do niego szyny z G36. Dobrze jest dać jakiś dystans pomiędzy profil a szynę. Wtedy łatwiej na takie odsunięte szyny cokolwiek założyć.

 

Teraz mam na swoim M249 założony górny zestaw szyn do M249 w wersji odwróconej. Planuję jednak wykonać sobie taki dłuższy zestaw szyn sposobem opisanym powyżej. Tylko nie znajdę raczej nigdzie gotowego profilu więc będę musiał sobie go wykonać. Szyny wykorzystam z konwersji URX, tylko je odpowiednio przytnę i splanuję. Będę miał wtedy ciut dłuższe szyny i trochę więcej miejsca na baterię i całą elektrykę którą mam schowaną pod lufą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...