Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wiesz, mnie osobiście od PJ i A&K odrzuca,

jakość wykonania CA do PJ nie ma porównania , miałem wiem i za bardzo osób które biegały z trzeszczącym PJ nie słucham.

Co do szkieletu to się zgodzę, bo jest ze stali.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Zależy od egzemplarza, może tak, może nie, jak to w chińcach bywa.

Korpus nie jest zły, plastiki to padaka, szybkowymienna lufa wymaga przerobienia, bo się szybko wyrabia, kolba typu PARA ma luzy w pozycji złożonej, stockowe boxy są awaryjne, wymaga dużo zabawy i dopasowania (bo chinol), ale po jakimś czasie, worku pieniędzy i kupie pracy staje się całkiem wdzięczną repliką :icon_wink: Polecam raczej używke, nowego się nie opłaca. Jeszcze mosfetu brakuje, ale replika poleci na sprzedaż, bo potrzebuję pieniędzy.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Grecko jak przerobiłes lufę by nie wypadała jestem ciekaw.

Mniej więcej pod zawiasem pokrywy masz po jednej śrubce z każdej strony. Dajesz dłuższe i dzięki temu owe śrubki trzymają lufę na miejscu, można używać rączki transportowej bez obaw, że zgubisz część repliki ;)

Link to post
Share on other sites

Komora hopka i kable są do wymiany od razu, a reszta zależy od tego co chesz osiągnąć.

Tyle że ta replika ma (podobno) niskooporowe kable. Tutaj jest całą lista wymienionych rzeczy:

■sprężyna (130 m/s)
■chromowany cylinder o zwiększonej średnicy
■wzmocniona metalowa głowica cylindra (o zwiększonej średnicy przeznaczona do zestawu cichego)
■wzmocniona stożkowa kierunkowa głowica tłoka z łożyskowaniem (przeznaczona do zestawu cichego, łożyskowanie powoduje łatwiejszą pracę sprężyny)
■silnik o zwiększonym momencie obrotowym
■wszystkie zębatki są stalowe osadzone na łożyskach kulowych 8mm
■prowadnica sprężyny jest w standardzie wzmocniona(metalowa) wraz z łożyskowaniem, które powoduje łatwiejszą pracę sprężyny)
■zastosowano niskooporowe okablowanie gearboxa
■wszystkie zębatki są stalowe osadzone na kulkowych łożyskach 8mm

Aż tak źle z tą repliką? Kurcze troche sie na nią nastawiłem. W AK wymieniłem tylko prec lufe, komore i gumke hopup, batkę i śmigał dobrze.

Link to post
Share on other sites

Zasięg skuteczny wzrósł do 60 metrów, zresztą działałem w bliskim kontakcie i nie o zasięg chodziło a o ROF który był wręcz wyśmienity. No ale może trafiłem akurat na taki dobry egzemplarz. Chciałbym replikę do której nie musze od razu dokładać (to nie uniknione że części trzeba będzie z biegiem czasu wymienić). Co w takim razie wybrać? Chciałbym przysłowiową "świnię" Może wziąc tunningowaną ze zbrojowni jak np. tą: http://zbrojownia.li...products_id=692

Edited by Pitersen
Link to post
Share on other sites

Po prostu mam uraz do rzeczy używanych. Tak jak wspomniałem wolałbym żeby to była replika nowa i ze sklepu. Ktoś ma jakieś sugestie? A jak już trzeba będzie wymienić połowe części to co gdzie jak ile i czemu tak drogo.

Aha jakby ktoś pytał budżet mam do 5 tyś zł.

Edited by Pitersen
Link to post
Share on other sites

Porównania poloneza do mercedesa raczej nie są trafne. Zobacz sobie dante ile osób które kupiło ostatnio nowego mercedesa jeździ nim bez problemów. Praktycznie każdy jeździ często na serwis i płaci grubą kasę za naprawy.

 

Z M249 od CA i A&K jest tak samo. Stockowy CA jest tak samo mało wart jak A&K/PJ. W środku praktycznie nic nie ma a do tego nawet boxa żadnego się nie dostaje. Jakość wykonania elementów zewnętrznych też nie powala w stosunku do chińczyka więc po co przepłacać? Jedyne opłacalne M249 od CA to jest to które oferuje CAPRI na zamówienie - czyli MK46 "wannabe" od CA, i to tylko dlatego że za 1600 zł dostaje się komplet szyn i fajną lufę zewnętrzną.

 

Podsumowując: nie ma dobrego M249 prosto z pudełka. Czy się kupi CA czy A&K/PJ trzeba włożyć dużo kasy i czasu żeby to zaczęło jakoś śmigać. Chcesz kupić M249? Licz się z tym że to będzie kosztować.

 

Namawianie kogoś na kupowanie w komisie bo Ci się dante wydaje że ktoś jest uczciwy jest stąpaniem po kruchym lodzie. Jak coś pójdzie nie tak to oddasz mu kasę? Myślę, że nie. Kupując w sklepie zawsze ma możliwość zwrócić towar i odzyskać pieniądze. Nawet jak paczka dojdzie i stwierdzi że ta replika jest dla niego za ciężka/nieporęczna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...