Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur i oporządzenie USMC(BDU)


Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi zebranie wszystkiego zajęło trochę ponad 1,5 roku i trochę ponad 3,5 tyś. zł.

 

beztytuuuq8.th.jpg

 

beztytuu2mv2.th.jpg

 

beztytuu3md3.th.jpg

 

beztytuu4fh0.th.jpg

 

beztytuu5sy4.th.jpg

 

Trzeba zaznaczyć że nie jestem maniakiem kontraktów, no więc cześć moich zbiorów jest podróbami, np. Hełm, mundur, buty.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Wliczając w to replikę broni i szpej do niej, oraz bron boczną, nie wliczam już tego co dopłacilem do nowego gnata po zamianie. Reszta stafu (mundur) to około 2000zł. Rzeczy kupowałem nie zawsze tanio, bo nie chcialo mi sie czekac, poza tym stac mnie było na zakup drożej, np. za gogle SW&D dalem 120zl. W ten sposób uzbierało się 3.5k zł.

 

EDIT:

 

W ogóle pisząc poprzedniego posta, odpowiadałem na pytanie z 1 strony tego tematu. Przeoczyłem 2 strony wypowiedzi :P . Późno było...

Edited by killa
Link to post
Share on other sites

Ta, tylko ogranij te cargo. Od tego masz D-ringi na nim, zeby za nie szelki przyczepic.

http://images21.fotosik.pl/137/98f73e1aec249e3f.jpg

http://images22.fotosik.pl/81/10ac88371d214677.jpg

http://images21.fotosik.pl/137/202dde201bbf5776.jpg

No coż, mi zebrenie teo zajeło około pół roku i max 1500zł, nie wliczając karabinu.

 

*foty z 31 III 2007r.

Edited by Samuraj Jack
Link to post
Share on other sites

B-Packa nie mogę powiesić na ringach, bo szelki mi sie za długie zrobią. I tak juz są skrócone najbardziej jak się da. No i faktycznie zawyŻyłem cene munduru. W sumie teraz za całosc dał bym jakieś 1200zl. Nie wiem dlaczego, w kalkulacjach uwzględniłem kase wywaloną na mojego R6 WELL'a, który koszowal bagatela 800zl i ostatecznie sie złamał i spalił.

Link to post
Share on other sites

Ty chyba nie wiesz co piszesz? 8O

Nie chodzi o to, czy masz nosic POD kamizelka, tylko opusc go torche, tak np. jak ja miałem. No coż, ja nosiłem BEZ PASGT czasem całe ALICE i nic obtartego nie miałem.

A co do 'Jarhead'a', to obejrz lepiej w całosci. Bo dziwie się, ze nosisz sprzet z '90, a nie widziałes tego filmu.

Link to post
Share on other sites

A ja się nie dziwię, bo jak już pisałem, nie rekonstruuję nic konkretnego, tylko se zebrałem sprzęt który mi się podobał. Secundo - Film według mnie, po zobaczonych fragmentach, jest po prostu filmem, a że tych ostatnich jako takich nie lubię, no więc nie zobaczę i nie ma w tym nic dziwnego. Jak szukasz kogoś żeby mu ch..ów w dupe nawtykać, to sobie znajdz kogoś innego. A twoją wypowiedz o szelkach zrozumiałem, ty najwidoczniej nie za bardzo mojej, na zdjęciach chyba nie wyglądam na kolesia który nosi alicje pod kamizelką?

Link to post
Share on other sites

Żeby "nosić jak się chce" trzeba najpierw trochę ponosić "tak jak się powinno", rozumieć co, dlaczego, jak i czym, mieć za sobą jakieś tam przeszkolenie chociażby.

 

Większość sprzętu tworzona jest z myślą o jakimś konkretnym zastosowaniu, sposobie noszenia, układzie kieszeni etc itd.

 

Być może Cię to zaskoczy ale obecnie jeśli wprowadza się np. nowy rodzaj kamizelki zintegrowanej - niech tu za przykład posłuży MTV wprowadzane do USMC, to oprócz instrukcji do każdej z tych kamizelek, prowadzi się szkolenia z używania i optymalnego konfigurowania takiego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Killa, nie twierdze, ze rekonstruujesz, ale własnie jak Flame napisał.

"Pokazuje co możesz nosić (tak w miarę poglądowo)." i ja dodam, jak nosić.

Ale ok, nie będe spekulował już. Mam swoje racje, ale ok. :)

 

No i ok. Ja też nikogo nie zmuszam żeby nosił je tak "wyskoko". Mi akurat wygodniej jest umieścić szpej wyŻej na kamizelce niż niżej, gdzie będzie mi się opierał na biodrach i obcierał. Kilka kilo sprzętu obciąga mój pas w dół. tak, że przód mam wyŻej, niż tył. Dawniej jak miałem tylko ładownice i buttpacka nosiłem to niżej. Teraz doszła saperka, manierka i ze 2 kilo wkładu do packa. BTW ostatnio oglądałem film "Zasady walki" z S.L._Jackson'em i T.L._Jones'em, i tam nosili Buttpacki przymocowane do szelek, na plecach... też mniej więcej ten okres historyczny.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
Mi akurat wygodniej jest umieścić szpej wyżej na kamizelce niż niżej, gdzie będzie mi się opierał na biodrach i obcierał.
Jeśli przy noszeniu niżej Cię obcierał tzn, że był źle wyregulowany..

 

Kilka kilo sprzętu obciąga mój pas w dół. tak, że przód mam wyżej, niż tył
Tzn, że był źle wyregulowany i źle spakowany ;)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...