Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur i oporządzenie USMC(BDU)


Recommended Posts

Musiał bym mieć w takim razie dodatkowe 2 szelki zeby po bokach zapiąć. Ale nie ważne może byc i nawet na odwrót podpięte. Pas ma swoje lata i jest miękki jak kupa, kabura z pistoletem i mianierka ściągaja to trochę na dół, po drUgiej stronie dokładnie tak samo działa saperka i ładownica do minimi z kulkami w środku. To są naprawdę minimalne odejścia od poziomu, jakieś 2-3cm, ale jak jesteś Foka w stanie cos zaradzić to dawaj.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja nosiłem Alicję tak: buttpack z tyłu, do niego szelki, po obu stronach manierki, po prawej kabura, z przodu dwie ładownice i do nich podpiete szelki. Z tego co wnioskuję po zdjęciach pas masz za luźno - jest pozwijany jak boa ;) - tam gdzie jest obciążenie idzie w dól, tam gdzie szleki w górę. Pas nie powienien się trzymać tylko na szelkach ale również na biodrach, więc musisz go skrócić. Skrócenie usztywni go. Jak dobierzesz długość "w rękach" musisz zważyć rozłożenie obciążenia i rozłażyć tak, żeby było równomierne.

Piszesz, że ładownice masz z boku, w ALICE ładownice były noszone z przodu... zresztą... proszę: http://sprzet.strona.pl/ALICE/ALICE.rar

Link to post
Share on other sites

Ładownica jest dokładnie na godzinie 10 - łatwiej się kładzie i czołga. Jest jedna bo duŻa... reszte mam tak samo jak w twoim opisie, z tą różnicą, ze zamiast jednej maniurki mam saperke. Pas jest opięty naprawdę ciasno, trzyma się na kamizelce i są problemy z jego zapięciem... tzn. trzeba się nasiłować czasami :D

 

[Zacznij pisać poprawnie. Używaj Worda albo FireFoxa]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Ustalmy - nie dokłądnie na biodrach, jak Clint Eastwood ;) ale "w talii". Nie będzie się zsuwał, bo oprze się na biodrach, ale nie powinien się opierać, jeśli są dobrze wyregulowane szelki.

 

Killa, mówmy poważnie, to nie jest ciasno opięty pas:

beztytuu3md3.th.jpg beztytuu4fh0.th.jpg

Link to post
Share on other sites

No to może ja jestem jakoś tak nienaturalnie zbudowany, bo pas mam zapięty właśnie na talii, a niby wygląda to dziwnie. I naprawde, ciaśniejsze zapięcie może grozić wyciśnięciem flaków z dupy :P Spróbuje jeszcze go zwęzić, najwyrzej napisze w niedziele jak się biegało.

Link to post
Share on other sites

Mi też się nic nie przesUwa i nie ciąży. Wy twierdzicie że jak pas mi opada o 2cm(a on wręcz nie opada, tylko sie odgina) pod cieżarem szpeju, to jest źle skonfigurowane oporzadzenie. To i tak jest zapięte na kamizelce, nie czuję tego. Nie potrzebuję Comfort Pada. Cały cieżar rozkłada mi się na ramionach, a pas mocno i stabilnie trzyma się jednego miejsca na ciele.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

W programie "Strefa Śmierci: trójkąt śmierci" gdzie rekonstruowana była obrona przez 24 Grupę Ekspedycyjną Marines jeden z budynków w mieście Lusyfija (chyba tak sie to piszę) na południe od Bagdadu to było bardzo dobrze widać broń m16a2 rifle którą używała większa część oddziału, a ja chciałbym się spytać o wersje Carbine. Przypominam że ta bitwa odbyła sie w listopadzie 2004 roku przed wyborami w Iraku.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to obecnie USMC używa M4 w wersji SOPMOD. M16 jeżeli już to w celach treningowych i to wersji A4, a nie A2. Choć mogę sie mylić.

 

 

Mylisz się. Nie wiem skąd wziąłeś te informacje. Nawet na zdjęciach widać że większość używa M16A4 bądź A2. M4 widywałem sporadycznie.

Link to post
Share on other sites
dobrze widać broń m16a2 rifle którą używała większa część oddziału, a ja chciałbym się spytać o wersje Carbine.

 

M16A2 Carbine chyba nie był nigdy używany przez USMC, jeśli chodzi o krótsze wersje M'ek to M4A1 i M4A1 SOPMOD

 

Z tego co wiem to obecnie USMC używa M4 w wersji SOPMOD. M16 jeżeli już to w celach treningowych i to wersji A4, a nie A2. Choć mogę sie mylić.

 

Mylisz się w cholerę, tak jak Widowmaker napisał M16A4 to teraz ponad 90% tego co w walce (nie licząc broni wsparcia itp), reszta to ew. M16A2, a dopiero potem można zobaczyć M4A1 najczęściej w wersji SOPMOD.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...